Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tulajdonjog átírásának nem akarása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Javítsatok ki ha tévedek, de gépjármű adásvételnél amióta kormányablak van az hivatalból megküldi az illetékes önkormányzatnak hogy a lakosa vett vagy eladott gépjárművet. Ez persze a hivatalos verzió.

    Komment


      #32
      Így van. Bármelyik kormányablaknál tudsz ügyintézni, azok pedig értesítik a lakcím szerinti önkormányzatot. Célszerűen utánad vágnak némi csekket súly és egyéb adó néven.

      Szegény sligovicai hivatalnokok is kapják levelet: "Te Iván, ez a Joker megint trükközik egy veteránnal..."
      Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2017 febr. 12, 08:28.
      OdinHEM, Lemezjáték és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Birtokomba került egy motor zöld forgalmival, de nem lett átírva. A régi tulajdonos pedig meghalt. Hogy lehet tisztába tenni?

        Komment


          #34
          Felhozom már ezt a témát
          Bekerültem a darálóba. Most hogy nincs autóm , eljött az idő hogy 54 éve dédelgetett motoromat eladjam és valami autót vegyek
          Szürke forgalmi, 1969-es lakcimem. Felhivtam egy ismerős okmányirodás hölgyet
          Rendszám szerint nincs a rendszerben, tehát a szürke forgalmiba nem is írják át az új lakcimemet
          Ha mégis akarom, akkor ahogy a topikban irták, eredetvizsgálat, vizsga és forgalomba helyezés
          Nem akarom forgalomba helyezni, csak eladni, de régii lakcimmel hogy??
          Az nem érdekes, a jelenlegi lakcim kell az adásvételihez
          Köszöntem szépen az infót és ténylegesen 190 lett a vérnyomásom. Igy ócskavas értéket ér a motor csak
          Megöl ez a gépezet amit egykor hazámnak neveztem
          OFF
          két orvosi igazolás kellene az eü-i állapotomról
          Mindkét orvos szabin
          Biztositó készpénzben visszautalta az autóm KGFB-jéböl visszamarad összeget. Én meg káréritését telefonálgatok, mert a biztositó trehánysága okozta az autó kivonását a forgalomból
          Telefon egy közeli ügyvédnek, aki kártéritéssel is foglalkozik. Nem veszik fel a telefont, nyilván tengerpart

          Oldalsztenderen nagyon megdőlt a Simsonom. Megnéztem és igaz volt az érzésem, a lábtartó cső ahova az oldalsztender hegesztve van, berepedt. Kiszereltem. Elméletileg meg tudnám hegeszteni, de....
          Felhivtam a karosszériást hogy ugyanmár hoza-viszi, hegesztené meg biztonságosan
          Igérte hogy jön érte. Reggel óta várom. Nem tudok boltba sem menni
          Nagyon elegem van a helyzetemböl
          Bocs az OFF-okért, de ki kell irnom magamböl mert felrobbanok

          Komment


            #35
            Szervusztok! Horex én nem nyomok "teszik" gombot, mert erre nem lehet. Sajnálom, hogy így kiszúrtak veled és másokkal is! A szomorú az egészben az, hogy hozzák a döntéseket, de nem gondolkoznak előtte. Most a fémhulladék gazdálkodást hozom fel. Elmutyizta magának a Mol a hulladékgazdálkodás keretén belül. EGY engedélyük sincs rendben! Én átlag havi 110-130 kiló bontási vashulladékot vittem a MAGÁN kézben lévő telepre. A vállalkozónak minden engedélye megvolt a kereskedelemre. Na ezt most szombaton 07,01-től bukja. Vagy leszerződik a Molal, vagy kalap-kabát. Ő neki van engedélye, a Molnak nincs. A Mol kereskedhet majd, de ő nem. Érted a visszásságot? Közben mi az alkalmi beszállítók esszük a kefét, mert nem lesz átvétel. Senki nem tud semmit. Ki adhat le fémet? Állítólag csak vállalatok, magánember nem. Ha mégis, akkor MI fizetünk, hogy átveszik... És ez faramuci helyzet minden téren, láthatod a saját példáidon! Arra kérlek, hogy nyugodtan add ki a benned lévő dolgokat! Mert, ha nem, akkor az megeszi a lelked és az egészséged! Nyugodtan írd ki magadból! Csak jót teszel vele. Talán valamely esetben még megoldást is kitalálunk!
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              felrobbanok
              Adat igényléssel fordultam a BM nyilvántartásához, mi a státusza a motoromnak
              https://nyilvantarto.hu/hu/adatszolgaltatas_kozlekedesi

              Komment


                #37
                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Rendszám szerint nincs a rendszerben, tehát a szürke forgalmiba nem is írják át az új lakcimemet
                Nekem a P10-nél a tulaj a szürke forgalmiban még mint Ifj. szerepelt. Az adás-vételin már nem, mivel majdnem 50 év a különbség a két papír között. A címek sem passzoltak természetesen, de csak a nevet jegyezték meg az ügyintézés közben, amire annyit válaszoltam, hogy 1970-ben még Csikós Úr ifjú volt, most már nem. Szerintem ne aggódj a címen, mert ha akarják meg tudják nézni a nyilvántartásban hogy akkor hol laktál, meg persze hogy most hol laksz. Minden tiszázható. Ha nem, akkor meg menj el egy másik okmányirodába. De szerintem ez inkább a vevőnek fog kelleni, Neked be sem kéne jelentened, hogy eladtad, mert jelenleg olyan, mintha nem is létezne, ha nincs benn a rendszerben.
                Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2023 jún. 29, 22:42.
                Jankó51 kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  hozzák a döntéseket, de nem gondolkoznak előtte. Most a fémhulladék gazdálkodást hozom fel. Elmutyizta magának a Mol a hulladékgazdálkodás keretén belül.
                  Majd jól kiszervezi valami haveri cégnek , oszt annyi.
                  Őszintén, mifrancért van szüksége a MOL-nak a szemétgazdálkodásra, miközben a lakossági hulladékot továbbra is a területi kukás cég végzi? Mi lehet a háttérben?

                  Mifelénk két cigány egy zárt teherautóval, hangosbeszélővel körbejárja a várost, hogy fémet akksit stb. vesznek. A napokban adtam nekik egy marék vasat.
                  Jankó51 és pasetta kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szerintem ne aggódj a címen,
                    Te vennél ilyen járművet, ahol az eladó lakcime nem egyezik? Én bizonyára nem.

                    Komment


                      #40
                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Te vennél ilyen járművet, ahol az eladó lakcime nem egyezik?
                      Ha az ember ugyanaz akkor nincsen probléma. Szabad költözni, a röghöz kötést több mint száz éve már eltörölték. A felsőoktatásban viszont a mai napig létezik, de az nem ide tartozik.
                      Jankó51 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Adat igényléssel fordultam a BM nyilvántartásához,
                        És ma kaptam végre választ, hogy hiánypótlás képen, kell 1250Ft
                        Szoval saját adat igénylés volt, mert indokolni is kell mit miért igénylek
                        Átutaltam és válaszképpen elküldtem a banki hivatalos bizonylatot. Ügyszámom is van
                        Ha erre azt közlik hogy nincs az adatbázisban, akkor terrorizmus lesz

                        Azon is jár az eszem, hogy kellene valaki aki végigviszi a forgalombahelyezési procedúrát, még ha nagy pénz is. Én se utánfutóval nem tudom hurcolni, se motorozni nem tudok már rajta

                        Komment


                          #42
                          horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha erre azt közlik hogy nincs az adatbázisban, akkor terrorizmus lesz
                          Nyugi! A régi rendszám alapján az igazi, papír alapú nyilvántartásban megtalálják, a régi címeddel

                          Komment


                            #43
                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha erre azt közlik hogy nincs az adatbázisban
                            Nekem most közölték kettőre is ! Hiánypótlásra szólítottak fel, amiben előző renszámot , alváz -motorszámot, és tipust kérnek. ( Ja meg ez egyiknél jogalapot, de a másiknál nem ! )
                            Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2023 júl. 09, 08:09.

                            Komment


                              #44
                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              most közölték kettőre is
                              Kicsit bővebben, ha lehetne! Mit kértél, mi volt és kitöl kérted, online vagy irásban? Honnan tudtad kitöl kell kérni?

                              Komment


                                #45
                                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kicsit bővebben, ha lehetne! Mit kértél, mi volt és kitöl kérted, online vagy irásban? Honnan tudtad kitöl kell kérni?
                                Öt motor papírjait vittükt nemrégiben átíratás reményében. Nekem 4 ből kettő probléma mentes volt. A másik kettőre adatszolgáltatást kértek, mivel nem szerepel az adatbázisban. Annak ellenére, hogy lejárt forgalmi, hagyatéki, és adás-vételi is volt. Tehát az adatszolgáltatást az okmányiroda kérte formanyomtatványon, és ök is küldték tovább. ( Illeték megfizetése melett természetesen )

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X