Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Segédmotoros kerékpár adás-vételi papír

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Segédmotoros kerékpár adás-vételi papír

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni! Körülnéztem interneten, de nem találok kimondottan segédmotorkerékpárra vonatkozó adás vételit. (a legtöbben meg kell adni a rendszámot + be kell jelenteni a hatóságoknak a tulaj váltást...)
    Ha esetleg tudnátok ebben segíteni egy egyszerűbb papírral nagyon örülnék neki.
    Előre is köszi

    Üdv Peti




    Meg is találtam! Bocsi
    Akinek kellene, itt megleli:
    Motorkerékpár adásvételi szerződés minta | dokumentumok

    #2
    Szia! Tudtommal nincs külön smkp-ra nyomtatvány hanem a sima kell.Click image for larger version

Name:	Honlap_006[1].jpg
Views:	1
Size:	181.3 KB
ID:	131981 Csak így átalakítva. Ezt a módszert nekem a hivatalban mondták és idáig soha nem volt vele gond (se a rendőrnél se máshol). Az alsó részt pedig azért húztam ki, mert az smkp-nak se műszakija, se forgalmija, se semmije nincsen ezért nincs mit lejelenteni. De ami fontos, hogy biztosítást azonnal kell rá kötni mert különben bírság jár érte.
    petiv és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      zsíráf,
      Ez így van ahogy leírtad ,de az általad feltöltött adásvételi szerződést már nem fogadják el.(legalábbis forgalmi engedéllyel rendelkező járműnél) Segédmotornál lehet.Click image for larger version

Name:	PICT2445.jpg
Views:	1
Size:	192.6 KB
ID:	131982Ez a hivatalos most már .A hátulján vannak a tanúk ,dátum ,vételár ,eladó ,vevő aláírása.
      Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2012 szept. 12, 15:50.
      sricsi70 és petiv kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönöm, szerintem másnak is sokat segítettetek ezzel!
        Egy olyan kérdésem lenne, hogyha felújítás miatt nem kötöttem rá biztosítást, mert nem használtam, akkor is kell fizetni bírságot.
        Azt persze igazolni és bizonyítani nem lehet hogy nem mentem a motorral, de ez így kicsit fura
        Előre is köszi
        Utoljára szerkesztve a következő által: petiv; 2012 szept. 12, 16:27.

        Komment


          #5
          Tamás78

          Igen most már ez kell amit te mutatsz (kiment a fejemből, hogy a "királyi bürökrácia" változott).

          petiv

          Sajnos kell, mert a smkp-ra "állandó műszaki" van ezért nem kell vizsgáztatni. Tehát ha meg vetted akkor biztosítás kell mert a forgalomba alkalmas a jármű (elvileg). Tehát jobban jársz a megkötöd minnél elöbb (a bírság 200Ft/nap, legalább is nekem annyi volt).




          Ez így lenne jó ahogy írod csak hogyan bizonyítod, hogy nem mész vele forgalomba? Hiszen ha veszel egy ilyen masinát akkor semilyen papírja nincs, nem kell senkinek szólni, hogy tulajváltás történt és ugye ahogy írtam nincs műszaki mert "állandó műszaki" van tehát a motor megszakítás nélkül a forgalomban van. Innentől fogva biztosítás kell rá aznap, max másnap amikor vetted a motort. Ha nincs akkor bírság.A teljesítményadó tudtommal 250ccm alatt pedig nem kell.

          Komment


            #6
            Okés, köszi az infókat!

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X