Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Külföldi vázba való átépítés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Külföldi vázba való átépítés

    Tavaly nyáron vásároltam egy Honda MBX 80-t. A váz át lett valakinél alakítva, adattábla hiányzik és papirok sincsenek. Az alvázszám viszont megvan. Szeretném lepapírozni, két módra gondoltam. Az egyik hogy bemegyek a legközelebbi gormányablakra és utána kérdezek alvázszám alapján, ha lehetséges. VAGY amit esélyesebbnek látok, hogy veszek egy német papíros vázat és beleépítek mindent. Szeretném tudni a véleményeiteket, illetve ha valaki tudja az utóbbinak a menetét akkor a segítségét, mit milyen sorrendbe kénne megtennem, milyen hatósághoz kell fordulnom a motorszám átírása érdekében.
    mátéapu kedvelte ezt.

    #2
    smark10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    milyen hatósághoz kell fordulnom a motorszám átírása érdekében.
    Közlekedési hatóság, vagyis KPM, a műszaki vizsgával egy időben.
    smark10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mit milyen sorrendbe kénne megtennem
    Nagyjából a sorrend: első a felújítás, műszaki vizsga, biztosítás, és okmányiroda. Az eredetvizsga annak függvényében, hogy forgalomból kivont avagy nem a jármű a folyamat elején, vagy a végén, az átírás előtt kell hogy megtörténjen.
    smark10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szeretném lepapírozni
    Ha teljesen hivatalosan szeretnéd akkor mindenképpen a papíros váz a legjobb út, a másik út segédmotor biztosítással már nem olyan tiszta.
    smark10 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      80 cm es az nem smkp. kategória annak biztosítása 50cm3 re ha kiderül pl egy baleset esetén nagy gond lesz belőle!

      Komment


        #4
        sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        80 cm es az nem smkp. kategória annak biztosítása 50cm3 re ha kiderül pl egy baleset esetén nagy gond lesz belőle!
        Szervusztok! Jól mondod barátom! Sajnos a kisebb baj, hogy a baleset költségeit meg kell téríteni pro-kontra. De jön nyomozás... Akkor kiderül:
        1.. magánokirat hamisítás, közokirat hamisítás.
        2.. több rendbeli adócsalás-- Biztosítás, balesetiadó, vagyonszerzési illeték, éves gépjármű adó STB.
        3.. Eredetiségi vizsga és kötelező műszaki vizsga, rendszámoztatás, esetleg vám megfizetés elmulasztása...
        Jaj annak aki ezt a nyakába kapja... És biztos megkapja, ha van olyan balszerencséje...
        Magyarország! (Nem annyira) Szeretlek!
        sepy és Jankó51 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Én tisztában vagyok vele, hogy nem smkp. Ezért szeretném papírozni. Holnap megkezdem az utat érte
          sepy, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            smark10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Holnap megkezdem az utat érte
            Sok sikert hozzá, és várjuk a fejleményeket! Biztos lesz más is, aki hasonló cipőben jár a későbbiekben.
            mátéapu, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Na! Vannak kisebb fejlemények. Kerestem külföldi vázakat, de ha van is drága a szállítás.

              Most kisebb szünet után elkezdtem megint kutakodni és felraktam egy kereső hírdetést Kleinanzeigenen. Kaptam is üzenetet. 25 euróért adnának nekem Zweitschriftet, amibe csak vázat számot kell írnom és mehet Tüvre, hogy megkapja a maradék papírt. Azt kell még megnéznem, hogy a magyar hondán keresztül lehet e ilyen papírokat esetleg szerezni, akkor lehet egyszerűbb lenne talán a helyzet. Másik betudnám hozni-e kinti tüv nélkül. (Nem vagyok jártas a német forgalomba helyezésben stb-ben.) Mivel a saját vázam át van alakítva megpróbálok (van is) magyarban vázat, vázszámmal keresni és annak a számát beírni a Zweitschriftbe. Remélem összeáll majd minden.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X