Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Honvédségi papiros autó papirozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Honvédségi papiros autó papirozás

    Van egy komoly gondom. Van egy gaz 69 verdám aminek megvannak az eredeti katonai papirjai,honvédségi adásvételi és származási igazolás. A papirok alapján az nkh személyes megkeresésemre azt mondta forgalomba helyezhető. A baj az,hogy az adásvételi ami köztem és a honvédségi adásvételin szereplő ember közt volt elveszett. Sajnos nem pótolható haláleset miatt,örökös meg nincs. Az autó még sosem volt forgalomban. Miként tudnám névre venni ? Köröztessem okmányirodában.......... ?

    #2
    Ügyvéd-hagyatéki eljárás!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Nincs örökös tehát nem lehet hagyatéki.......

      Komment


        #4
        centrikus1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nincs örökös tehát nem lehet hagyatéki.......

        És ezt az ügyvéd mondta????
        Ha megvetted van két hiteles tanúd akik igazolják a vételt,ha nem,akkor át akarsz verni!
        Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 okt. 21, 20:53.
        emu kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha megvetted van két hiteles tanúd akik igazolják a vételt,
          Nem akarok nagyon okoskodni, mert nem értek hozzá. De a tanuk nem csak az aláírások valódiságát tanúsítják a szerződésen? Tehát nem a vételt igazolják, csak a szerződés valódiságát a vételről. Tehát mégis kellene a szerződés.
          Lemezjáték, mátéapu és 3 további látogató kedvelte ezt.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #6

            Kedves Centrikus!

            Keresd még nagyon alaposan,azt az adás-vételit mert,ha nem lesz meg,nagyon kétes kimenetele lehet az egésznek,ha van tanú,ha nincs.
            pasetta, Lemezjáték és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Ne sokat vakarózzál , mert most még megy az összeépítéses OT vizsga . Külön ,valakitől veszed a motort -akárkitől meg a bódét . Aztán kész . Munka és a papírozást végig s...d . Van egyszerűbb módja is , de azt esetleg nem nézik jó szemmel . Vagyis mivel ez a HM től került az első gazdához , ezért ennek semmi nyoma nincs sehol . Az eredeti papíron , ha valahogy a te neved jelenne meg ez lenne a legegyszerűbb . Persze én csak úgy hangosan álmodozok ...

              ( ja , és nem is értek az ilyen dologgal egyet )
              Fergusson kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ne sokat vakarózzál , mert most még megy az összeépítéses OT vizsga . Külön ,valakitől veszed a motort -akárkitől meg a bódét . Aztán kész . Munka és a papírozást végig s...d . Van egyszerűbb módja is , de azt esetleg nem nézik jó szemmel . Vagyis mivel ez a HM től került az első gazdához , ezért ennek semmi nyoma nincs sehol . Az eredeti papíron , ha valahogy a te neved jelenne meg ez lenne a legegyszerűbb . Persze én csak úgy hangosan álmodozok ...

                ( ja , és nem is értek az ilyen dologgal egyet )
                Nem szeretnék OT minősitést mert az autó nem ér annyit amennyibe kerülne . Én arra gondoltam veszek egy papirt meg egy darab alvázat " és kilakatolom a hibás részeket " Természetesen én is elitélek minden tőrvénytelen dolgot......

                Komment


                  #9
                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


                  És ezt az ügyvéd mondta????
                  Ha megvetted van két hiteles tanúd akik igazolják a vételt,ha nem,akkor át akarsz verni!
                  Az adásvétel több mint tíz éve volt egy faluban tőlem 220km re a határ mellett. A két tanút az eladó keritette a faluból mert én egyedül voltam ott. Miután a tanuk neve az adásvételin volt ami eltűnt nehéz felvenni velük a kapcsolatot. Sajnos ennek is az lesz a sorsa,hogy eladom kintre.

                  Komment


                    #10
                    Szerintem egy próbát lehet,hogy megérne egy ügyvéd tanácsát kikérni.Valószínűleg egy fogadóórát ki kell pengetni ,viszont feketén fehéren tudod majd mihez tartsd magad!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szerintem egy próbát lehet,hogy megérne egy ügyvéd tanácsát kikérni.Valószínűleg egy fogadóórát ki kell pengetni ,viszont feketén fehéren tudod majd mihez tartsd magad!
                      Egy próbát megérhet.....

                      Komment


                        #12
                        Akkor tudod adásvétellel megszerezni a tulajdonjogát, ha a Közlekedési Nyilvántartásban szereplő utolsó tulajdonos és közted töretlen láncolatot tudsz felmutatni adásvételi szerződésekkel.

                        Tehát, ha az utolsó bejegyzés szerinti tulaj a meghalt eladó, akkor kell a szerződés ami elveszett. (Ha már ő sem volt bejegyezve tulajként a nyilvántartásba, akkor még rosszabb a helyzet, hiszen ekkor az igazolható utolsó tulaj a Honvédség, és semmivel nem tudod igazolni, hogy a te tulajdonodba került.)
                        Ha az elhunyt tulaj be van jegyezve, akkor el lehet indulni a póthagyatéki rögös útján...Az, hogy nem volt gyereke, nem jelenti azt, hogy nincsen örököse, hiszen ekkor a felmenő ágon történik az öröklés. (Ha nincsen így sem örökös, akkor végső soron az Állam, azaz az önkormányzat az örökös...)

                        Komment


                          #13
                          Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha nincsen így sem örökös, akkor végső soron az Állam, azaz az önkormányzat az örökös...
                          És amikor az állam/önkormányzat megörököl egy motort, aminek nincsen papírja, illetve pont nála lenne ilyen, de ha nála lenne akkor másnál is lenne, akkor felborul a tér-idő kontinuum és beláthatatlan dolgok történnek a világgal! Mert hát mivel igazolja az állam, hogy ő az örökös???
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #14
                            Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ekkor a felmenő ágon történik az öröklés. (Ha nincsen így sem örökös, akkor végső soron az Állam, azaz az önkormányzat az örökös...)

                            és ez akkora baj ? Kicsi falu , ahol haver a polgi -- a jármű megtalál , meg hirdetik ,nincs rá jelentkező , megtaláló magáévá teszi . Van papír . Erről már beszéltünk .

                            Komment


                              #15
                              Megoldódni látszik a dolog,van rá egy külföldi vevő........

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X