Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van szürke forgalmi, de nem tudni ki az utolsó bejegyzett tulajdonos

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még azon gondolkodom, kap-e majd vadiúj rendszámot is a motor, vagy a mostanival helyezik-e forgalomba?
    Ez jó kérdés, szerintem az okmányirodai alkalmazottnak egyszerűbb lesz újat kiadni, ezért ezt fogja tenni. Neked meg némi többletköltséggel jár, nem akarok rosszat mondani róluk, de ez nem szokott elsődleges szempont lenni.

    Az enyém 1990.09.10-én látott műszaki vizsgát, aztán 20 év pihenő következett. Szintén nem került be a rendszerbe (meg ugye új rendszámot sem kapott). Van 1987.08.28. dátummal egy bejegyzés, miszerint "Adatfelvételezés megtörtént", de hogy akkor mit és hova rögzítettek nem tudom.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #17
      wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Eredetvizsga öröklés esetén is kell?
      Nem,nem kell, hacsak az okmányirodai ügyintéző nem kéri.

      Komment


        #18
        Amennyit a motor megkíván a végére, a rendszám ára aprópénz lesz...

        Hmm, tehát 90. őszén még nem adtak ki új rendszámot, 91. tavaszán már igen. Érdekes dolgok ezek.

        Megnéztem, én is találtam adatfelvételezéses bejegyzést:
        Szín 1: fekete /10/
        Adatfelvételezés megtörtént
        87. 06. 10.

        Komment


          #19
          forgalmi (segítség)

          Helo

          Biztos már volt valaki így, ezért megkérdezem hátha tud valaki segíteni veterán korú motor vásárlás előtt állok aminek van szürke forgalmija rendszáma de az eladó nem a tulaja.
          Szóval mit kell tennem hogy ez a motor a forgalomban is használható legyen?
          Szóval aki volt már ilyen helyzetben az kérem írja le a teendőket.
          A tanácsokat előre is köszönöm.
          Üdv:kolbass
          Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2012 aug. 01, 22:42. Oka: A párbeszédet áthelyeztem a norinco által lejjebb belinkelt témába

          Komment


            #20
            Nézd meg a " Hivatalos ügyek" című fejezetet. Mindenre kapsz választ.

            Komment


              #21
              http://veteran.forum.hu/jarmuvek-ada...ulajdonos-763/
              én is így vettem. megkerestem a forgalmiba bejegyzett tulajt (persze a vétel elött), és írtunk adásvételit.

              Komment


                #22
                Nekem is ez volt. Forgalmi alapján ki tudják keresni az utolsó bejegyzett tulajt és ha még él és beleegyezik az adásvételibe, akkor nyert ügyed van. Ha nem él akkor baromi nehéz az eljárás, sok keresgéléssel és papírmunkával jár, ha pedig nem akar adásvételit aláírni akkor mégnehezebb. Nekem az utóbbi volt. Az új tulaj nem írt adásvételit az öreggel, az öreg meg nem akarta aláírni, mert azt hitte, hogy ki akarjuk semmizni. Ő úgy gondolta, hogy egyszer már eladta a motort akkor semmi köze hozzá, mi csak át akarjuk verni. 1 hónapon keresztül fűztük az öreget minden nap mire végre belement egy ajándékozási szerződésbe. De amúgy a fent említett témáknál megtalálsz minden hasznos dolgot.

                Komment


                  #23
                  Én már voltam ilyen helyzetben és sokat olvastam a fórumot.És lőn világosság.

                  Komment


                    #24
                    jó napot!! egy motor vásárlás előtt állok a motor váz száma gyári?? a váz száma t5 08 00 92. a blokkja nincs meg és papírja sincs de a nagy apámé volt anno. vettem hozzá egy zöld forgalmit és bele szeretném írni a forgalmiba. maguk szerint egy hozzá értő re bízzam ezt?? a blokk ja a motornak nincs meg. de keresem az interneten eddig sikertelenül.

                    Komment


                      #25
                      Nem annyira világos, mit is akarsz. Vettél egy zöld forgalmit, és abba íratnád be az alvázat, és majd a blokkot is ha lesz ?
                      Na de a zöld forgalmi átíratható egyáltalán ? Van adás-vételi a bejegyzett tulajtól ? És hogyan íratsz át egy fizikailag nem létező motort. Hogy viszed eredetvizsgára, meg műszakira, ami szükséges az átíratáshoz ? Vagy van a forgalmihoz motor is ?
                      és soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        találdki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        jó napot!! egy motor vásárlás előtt állok a motor váz száma gyári?? a váz száma t5 08 00 92. a blokkja nincs meg és papírja sincs de a nagy apámé volt anno. vettem hozzá egy zöld forgalmit és bele szeretném írni a forgalmiba. maguk szerint egy hozzá értő re bízzam ezt?? a blokk ja a motornak nincs meg. de keresem az interneten eddig sikertelenül.
                        Jó napot!

                        Amennyiben a nagyapjáé volt (és az ő nevén is volt) a motor, fölösleges bármilyen másik forgalmi engedélyt belekavarni az ügybe. A rendszám ismeretében ellenőrizni kell, hogy a KEKKH nyilvántartása szerint valóban ő volt-e a tulajdonos, és ha igen, ki fogják adni a szükséges iratokat.

                        Ajánlom könnyed délutáni olvasmánynak a következő blogot:
                        Veterán fórum - Lépésről lépésre - Blogok
                        Titus és kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27

                          Komment


                            #28
                            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hogy viszed eredetvizsgára, meg műszakira, ami szükséges az átíratáshoz ?
                            Ehhez kell az
                            találdki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            egy hozzá értő re
                            mir-mur kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Ezt az esetet csak azért írom meg, hogy akik szinte esélytelennek érzik, hogy az akár 30 évvel ezelőtti tulajdonost megtalálják a szürke forgalmiból, vagy akik nem mernek emiatt belevágni, kapjanak egy kis löketet az én példámon keresztül. Elhoztam egy barátomtól a garázsszemétnek nyilvánított "néhány alaktrész jó lesz donornak" IZSt, de volt hozzá egy szürke forgalmi is. Itthon kíváncsiságból beírtam a google keresőbe a nevét és a címét. És a kereső rögtön kiadta a telefonszámát is mivel a vállalkozása benne van a netes arany-oldalakban. VANNAK MÉG CSODÁK!
                              korompaiistvan, Gergő és 3 további látogató kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                Ha a forgalmid megvan és akitől vetted attól van adás-vételi akkor elvileg nem gond.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X