Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hol érdemes youngtimer-biztosítást kötni?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mi van akkor, ha három motort akarok a twknál biztosítani, megúszom 3000 ből azt is plusz a 3szor 620 ftal, mivel biztos h 8 ezer kmnél többet nem fogok menni semmivel? Ezek szerint a twk a legjobb, legolcsóbb ,leghálásabb klub?
    Csak egy motorra jár szerintem a 3000-es kedvezmény. Gondolom pont méltányosságból, szemben azokkal akiknek több, vagy nagyobb járművük van. De egy klub sem örül az olyan tagoknak, akik nem aktívak, inkább csak eltűrik ezt a helyzetet. Másrészt nyilván a biztosítóval szemben jobb pozícióból tárgyalhatnak egy nagyobb tagsággal. Egy nap talán majd TWK vezetői személyesen is leírják itt az álláspontjukat.

    Kell ide vmilyen minősítés a motorra, muzeális ot nincs semelyiken sem...???
    Nem kell minősítés, ezért neveztem át sövény javaslatára a témát. Szóval ezt a konstrukciót, amiről eddig írogattunk, leginkább "hobbi jármű" ként kell elképzelni. Persze lehet, hogy ismét szamárságot írtam.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #17
      Generali Biztosítónál van jelenleg ez kimaradt,1150-és 1500 ccm közt van 2010 ben 6480 ft és yuongtimer valoban.A tagsági díj 5000ft ami elfogadható.Bonusz-Malus nincs így hobbi autónak nagyon jó,mert kb 3000 km használom évente.

      Komment


        #18
        Sziasztok!

        Jelenleg két motoromat kéne, úgy tűnik biztosítani,(a jövőben, ha a dkw papírozása összejön, akkor egy 39-es NZ 250est is, de ez még a jövő szele) a mindent összevetve legolcsóbb helyen, 30 éves mindegyik elmúlt. A TWK-t néztem(ott meg a 670ftosat, az allianznál vagy generlinál fene tudj, évi 6 ezer km korlát, az bőven belefér), ki itt a fórumozók segédletével, csak azt nem tudom, hogy hogyan lehetne felvenni velük a kapcsolatot... vki segíteni tud: Vagy esetleg tud vki még olcsóbbat, jelenleg tagság 3000 plusz motoronként 670 az állás, 350ccm alatt vannak. Persze lehet az információim rosszak. Tagságom ennyiben ki is merülne egy klubnál, h fizetek a biztosításért cserébe.

        Üdv
        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

        Komment


          #19
          stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ... A TWK-t néztem(ott meg a 670ftosat, az allianznál vagy generlinál fene tudj, évi 6 ezer km korlát, az bőven belefér), ki itt a fórumozók segédletével, csak azt nem tudom, hogy hogyan lehetne felvenni velük a kapcsolatot...
          email: iroda kukac trabantklub pont hu

          Egyelőre úgy látom, hogy én maradok náluk, jó klub, jó társaság, évente egy-két email-ben minden elintézhető, ajánlom neked is!
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #20
            stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

            Jelenleg két motoromat kéne, úgy tűnik biztosítani,(a jövőben, ha a dkw papírozása összejön, akkor egy 39-es NZ 250est is, de ez még a jövő szele) a mindent összevetve legolcsóbb helyen, 30 éves mindegyik elmúlt. A TWK-t néztem(ott meg a 670ftosat, az allianznál vagy generlinál fene tudj, évi 6 ezer km korlát, az bőven belefér), ki itt a fórumozók segédletével, csak azt nem tudom, hogy hogyan lehetne felvenni velük a kapcsolatot... vki segíteni tud: Vagy esetleg tud vki még olcsóbbat, jelenleg tagság 3000 plusz motoronként 670 az állás, 350ccm alatt vannak. Persze lehet az információim rosszak. Tagságom ennyiben ki is merülne egy klubnál, h fizetek a biztosításért cserébe.

            Üdv
            Szia!

            A Veteránjármű Egyesület Pécs weblapján megtalálod Káplán János elérhetőségét. Vedd fel vele a kapcsolatot, tudomásom szerint jelenleg Ő köti a legkedvezőbb feltételekkel a biztosítást.

            Komment


              #21
              Veteránbiztosítás | Veteránjármű Egyesület Pécs Honlapon itt érhetö el.

              Komment


                #22
                Ruja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                No mik derülnek ki..
                Ezek szerint klubtársak vagyunk.

                Komment


                  #23
                  Szia Igen kicsi a világ)

                  Komment


                    #24
                    Tehát az egyértelmű, h a Generalinál a 620 FT a legolcsóbb biztosítás 350ccm alatti motorok részére (ez novembertől emelkedhet csekély összeggel, talán évi 8 ezer km limit van).?

                    Viszont mivel ezt a biztosítást csak klubokon keresztül lehet intézni magánemberként nem, ezért hol lehet a legolcsóbban inaktív, ingyenélő, spur tagnak lenni(elég pénz elment a járgányok felújítására, legalább itt spóroljak vmennyit)? Előreláthatólag 2-3 motor lesz biztosítandó. Ötleteket várok... TWK talán 3 ezer, de nem biztos, h 3 motorral befogadnak annyiért.
                    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                    Komment


                      #25
                      stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Tehát az egyértelmű, h a Generalinál a 620 FT a legolcsóbb biztosítás 350ccm alatti motorok részére (ez novembertől emelkedhet csekély összeggel, talán évi 8 ezer km limit van).?

                      Viszont mivel ezt a biztosítást csak klubokon keresztül lehet intézni magánemberként nem, ezért hol lehet a legolcsóbban inaktív, ingyenélő, spur tagnak lenni(elég pénz elment a járgányok felújítására, legalább itt spóroljak vmennyit)? Előreláthatólag 2-3 motor lesz biztosítandó. Ötleteket várok... TWK talán 3 ezer, de nem biztos, h 3 motorral befogadnak annyiért.
                      mondom!! Hívd fel a Jánost!

                      Komment


                        #26
                        Felhívtam 5 ropi, annyiból, sőt olcsóbban máshol is le tudom zavarni a dolgot, most még azt hiszem...
                        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                        Komment


                          #27
                          Sziasztok!

                          A TWK-nál 6.000 Ft a tagsági díj egy évre, ha több jármű biztosítását akarjuk rajtuk keresztül intézni. 3000, ha csak egy motorunk van. Van regisztrációs díj, ami motoronként 500 Ft. Évi 760 a legolcsóbb biztosítás a Generali-nál, 350 köbcentiig, nem vagyok benne biztos, hogy nincs használati korlát, de ha van is elég magas, több ezer kilométer (6 körül). Tagsági kötelezettségek nemigen vannak. Ügyintézés nem vészes. Az új rendszerben egyébként az IZS-esek jól járnak, a teljesítmény alapú biztosítási díjak alapból sem rémesek...

                          Trabant-Wartburg Klub
                          +36 20 461 0556
                          +36 1 249 26 74
                          Iroda: 1112 Budapest, Barackfa u. 4
                          Nyitvatartás: H;K: 8-16; Sz: 13-16; Cs: 10-18; P: Zárva

                          Üdv
                          TZ és soveny kedvelte ezt.
                          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                          Komment


                            #28
                            Végülis akkor náluk kötötted? Üdv a csapatban!

                            Komment


                              #29
                              Szia!
                              Nem, mivel simában is csak 3900 körüli összeg volt, azt drágább lett volna a twks összességében, 2 motornál éri csak meg sztem, inkább többnél. Mivel most lóerőre fizet az ember nem kcm-re...

                              Üdv
                              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                              Komment


                                #30
                                Kérdésem lenne biztosítással kapcsolatban! Elvileg az adásvétel után nem azonnal bebiztosított motor után pótdíjat kell fizetni. Én tavaly vettem az 50ccm-es youngtimer robogóm, de nem tudtam ezt a szabályt, garázsban állt azóta mostanáig, most lesz hivatalosan is üzemkész (világítást kell megcsinálni), de nem akarom a motor vételárát még egyszer kifizetni pótdíjra... Szerintetek meg tudom ezt dumálni valamelyik biztosítónál, vagy esetleg adjam el egy haveromnak a motort papíron és vegyem vissza, hogy friss legyen az adásvételi?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X