Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Változik a műszaki vizsgáztatás rendszere

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként már volt ilyen a nyolcvanas években. 3 x kapott 3 évet, 2 x 2évet, utána pedig évente volt műszaki vizsga.
    Aztán megszüntették azzal az indokkal,hogy a járműállomány műszaki állapota nem indokolja az ilyen sűrű intervallumot.
    soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A Miskolciak rendesek. Van valakinek személyes rossz tapasztalata Miskolcról, vagy csak „divatból” szidjuk őket. Én ismerem egy részüket, mind régi segítőkész veterános. Nem a szívatás a céljuk.
      Én személyesen bevallom miért olyan amilyen a Pannóniámon... nem a legszebb az tény. Na meg évi 3ezer km-et beletekerek és van hogy kedvem szottyan egy nap 250km-et menni 80-90-es utazón. Tehát nem vitrin motor és attól tartok hogy ez nem lesz jó pont
      Kakas kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        BeniP10&P21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        és attól tartok hogy ez nem lesz jó pont
        De ez megint csak feltételezés ! Egyébként öt évente leginkább azt nézik, hogy nem e lett rajta időközben Verhovina kormány. Legrosszabb esetben elveszik. De azt mondják, hogy vizsga előtt végigszalad a bizottságból valaki, ( a várakozók között ) és ha nagy gányolást lát, már akkor elküld. Nem veszik el a pénzed kicseszésből.
        De van olyan ismerősöm is, aki vett egy OT Mercit, és elvitte vizsgára. ( Tulajcserénél kötelező ) Kiszúrták hogy a féknyereg nem gyári, de bizalmat szavaztak neki, hogy a következő vizsgáig kicseréli.
        Che és Kakas kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Buta angolok mit ki nem találnak:
          https://www.sportmotor.hu/magazin/ne...m_content=news
          Lemezjáték, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            A nagyvizen túl is csak akkor kell műszakira vinni ha megveszed kortól függetlenül. Érdekes mégsem esnek ki a tulaj alól mint nálunk a vasas tulajok Ladái vagy a fehér régi Opel astrák!! igaz őket meg sem állítják pedig kevesen ültek oktató autóban közülük. Ezek után mondják a törvény előtt mindenki egyenlő, valahol biztos de nem itt.
            mátéapu és sinter kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              MAGYARORSZÁGON ez kivitelezhetetlen lenne ! Minden szemetet kivinnének az utakra.
              Lemezjáték és dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Minden szemetet kivinnének az utakra.
                Tul nagy váltás nem lenne :50-esként használt..ez csak bicikli-60-al....ez csak"50-es tuning"fék 80m/m-dob.... 100-al
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #23
                  Minden szemetet kivinnének az utakra.
                  És a hatóság meg rögtön vigyorogva beszedné 3 hónap alatt az éves bírságtervet.

                  Komment


                    #24
                    Minden szemetet kivinnének az utakra.
                    Most is kiviszik...

                    Komment


                      #25
                      Tigrissel teljes egészében egyet értek,semmivel nem lenne rosszabb a helyzet,akkor sem,ha a műszaki vizsgát eltörölnék.Arra kellene inkább figyelni a hatóságoknak,ha műszaki hiba miatt,akárki balesetet okoz,azt nagyon büntesse meg.Az meg a balkáni színvonalú béreknek a hozadéka,hogy olyan a járműpark és annak állapota amilyen.Márkaszervizeket az ottani díjak miatt egy átlagpolgár igénybe sem vesz,mert nem csak a járművet kell fenntartani,de a családnak is enni kell adni és egyáltalán élni kell.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        #26
                        Szoktam nézni a gumik állapotát az autókon, amik mellett elsétálok. El se mernék indulni velük, olyan állapotban van a legtöbb. A megveszem az autót és kifúrom a részecskeszűrőt meg kiütöm a katalizátort, meg adok egy tízest a vizsgabiztosnak és nem szól a hibakódért meg gyakorlatilag nem a kivétel, hanem az általános. Meg az ismerek egy havert átprogramozza a dízel verdát és húsz lóerővel erősebb lesz, igaz sokat kell mosni a hátfalat mert mindig bekormozza, de nem baj. Ilyen hozzáállás mellett Magyarországon nincs értelme a műszakinak.

                        - - - Updated - - -

                        mert nem csak a járművet kell fenntartani,de a családnak is enni kell adni és egyáltalán élni kell.
                        Nem, a járművet nem kell fenntartani. El is lehet adni, ha nincs rá pénz. Tudom szomorú, de ez van. Én is eladtam az autómat, luxusra nem költünk.
                        Everything is better when you decide you don't care.

                        Komment


                          #27
                          Kedves UK!

                          Változik a világ,változnak az emberek.Olyan világban élünk ahol a technológia forradalma zajlik az orvoslástól a szelektív szemétgyűjtésig.Úgy gondolom,hogy valaha luxus lehetett az autó és napjainkban is lehet nélkülözni,mert gyalog,vagy kerékpáron is el lehet menni a tecsóba a mindennapi ásványvízért,vagy a mit tudom én miért és ez nem is lehet probléma.

                          Vegyünk azért olyan eseteket is számba,ahol a családunkról és a gyermekeinkről van szó.Senki nem kívánom,de pl. a családban diagnosztizálnak valamilyen igen súlyos betegséget és a páciens nem megyei székhelyű,vagy egyetemi városban lakik,hanem egy zsákfaluban és bekerül az egészségügy útvesztőjébe,mondjuk pet ct-re kell menni,adott időpontban,mondjuk éjjel 11 órára,megjegyzem az időpontra két-három hónapot várt,ami egy esetleges rákos beteg esetében,akár kritikus is lehet,akkor ilyen helyi közlekedés mellett hogyan jut el időre és haza?Tudom,hogy van a betegszállítás,ami jó is lehetne,ha nem kellene a betegeknek összezsúfolva,étlen szomjan és az alapvető szükségleteiket visszafogva,zötykölődni akár 12 órát is,-hallottam már ilyen esetről.

                          Sajnos a napjainkban a legfőbb érték a pénz és nem az ember,az autó meg minden családnak járna,szinte alanyi jogon,természetesen nem egy Porsche,csak egy biztonságosan célbaérő jármű.

                          Sokat lehetne elmélkedni sé keresgélni az okokat,hogy miért ilyen a világ amilyen,de értelmetlen,mert változásra semmi remény,addig amíg a pénz az értékmérő.Azt soha senki nem fogja értékelni,hogy egységnyi idő alatt,hány talicska betont csinálsz meg,csak azt,hogy hány méter hosszú a Mercedes alattad és mekkora smukk csüng a nyakadban,a világ már csak ilyen,-hülye.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #28
                            Szervusztok! Engedjétek meg, hogy csatlakozzak Che utolsó pár mondatához! Kiragadott idézet az Ossian rock banda Szenvedély című számából.:
                            "Semmid sincs és senki vagy
                            Itt nincs helyed. Hordd el magad!"
                            A szám a nyolcvanas évek végén, kilencvenes évek elején íródott. Már, akkor is igaznak bizonyult. Bár a szám szerelmi dráma, de ez a rész jól leképezi a gazdagabbak ( tisztelet a kivételnek!) nézőpontját.

                            Komment


                              #29
                              .Arra kellene inkább figyelni a hatóságoknak,ha műszaki hiba miatt,akárki balesetet okoz,azt nagyon büntesse meg.
                              Ez működhetne, ha az emberek előrelátóak, és hozzáértőek volnának mind...De nem azok. Egy baromarcú miatt, aki letojta a kocsija műszaki állapotát, tolókocsiba kerülve, vagy a balesetben elhunyt hozzátartozójaként már nem nagyon vigasztalna, hogy utólag jól megbüntetik az illetőt...

                              Nem nagyon szorul az sem magyarázatra, hogy az ittas vezetés balesetveszélyes, és a rendőrök szondáztatnak is rendszeresen, ez köztudott is, elég kemény a büntetés is, mégis folyamatosan buknak le emberek, ami azt jelenti, hogy önmagában az utólagos szankció nem képes kezelni a problémát. Ez a műszakira is igaz.

                              Szóval azt akartam csak mondani, hogy ne magadból indulj ki, nem te jelentesz veszélyt, nem a normálisokra kell kalibrálni a megelőző szabályokat, hanem a felelőtlen barmokra...

                              Komment


                                #30
                                "Semmid sincs és senki vagy
                                Itt nincs helyed. Hordd el magad!"
                                Ott ez valami lányos háznál merült fel! Azért az nem ugyanaz!

                                - - - Updated - - -

                                Szóval azt akartam csak mondani, hogy ne magadból indulj ki, nem te jelentesz veszélyt, nem a normálisokra kell kalibrálni a megelőző szabályokat, hanem a felelőtlen barmokra...
                                Ettől függetlenül ha lemész a felügyeletre a normális járgányoddal Téged csesztetnek, mert nem vagy haverja senkinek,nem is dugtál némi aprót mert azt hitted fölösleges.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X