Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első Magyar motorom: Egy Danuvia

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Első Magyar motorom: Egy Danuvia

    Sziasztok!

    Mindig is szimpatizáltam a Magyar gépekkel és a mai napon tulaja lettem egy 62-es Danuviának.
    Úgy gondoltam jár neki még egy esély, és megpróbálom talpra állítani
    A blokkja szét van szedve, de úgy látom mindene meg van ( legalább is azt hiszem ).
    A többi része egyben van, bár egy pár apróság hiányzik. Tanksapka, gyújtáskulcs, hátsó lámpa búra, így hirtelen. A festése nagyjából gyári, de bele van javítgatva ecsettel itt-ott.
    Megvan a szürke forgalmija és stimmelnek a számok is, de a tulaj már rég meghalt.
    Íme néhány kép a szerzeményről:
    Click image for larger version

Name:	IMGP2319.jpg
Views:	1
Size:	97.2 KB
ID:	155882Click image for larger version

Name:	IMGP2320.jpg
Views:	1
Size:	107.2 KB
ID:	155883Click image for larger version

Name:	IMGP2322.jpg
Views:	1
Size:	113.7 KB
ID:	155884
    Remélem sikerül összehozni belőle valamit.

    #2
    jó lesz az! Szépen össze lehet rakni! És persze örök elfoglaltság!
    taluga és sinter kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Hello! Gratulálok a géphez! Jó "kis" motorok ezek, s nem bonyolult szerkezet. ) Ezt a motorhirdetést láttam is a neten. A volt tulajdonos családtagjait azért gondolom megpróbálod felkutatni.
      taluga, OdinHEM és sinter kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönöm!
        Legalább lesz mit babrálni esténként. (Persze az asszonyt nem elhanyagolva).
        Kíváncsi vagyok a hangjára, és hogy milyen menni vele. Mondjuk még ezelőtt lesz pár munkaóra vele. Ja és egy pár apróságot be is kell szerezzek...




        A tulajnak pedig ha minden igaz meg lesz a tesója.
        sepy és taluga kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ez az amit Salgótarjánban hirdettek? Gondoltam rá hogy megnézem, de akkor már szerencsére lemaradtam róla

          Komment


            #6
            Ez az.
            De miért mondod hogy szerencsére? Talán tudsz valami hibáról amit nem vettem észre.

            Komment


              #7
              Egyáltalán nem tűnik menthetetlennek a darab! Szép kis motor lesz, kitartás!
              És asszonyt is simogasd néha, nehogy háború legyen a gép miatt
              sepy, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Mindjárt úgy megvígasztaljuk
                sinter,-t, hogy tényleg elhiszi, hogy baj van a géppel, pedig NINCS!
                OdinHEM, és kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Nagyon jó kis gépet vettél! Ne most kezdj kételkedni!
                  Ha ez motiválóan hat rád, hát elárulom: az én Panni robogóm ehhez képest romhalmaz! Az egész garázsban tartózkodik valamije és egyenlőre az uralkodó szín is a szépséges rozsda barna. Bár ez nem a fényezésének árnyalata

                  Komment


                    #10
                    Köszönöm a biztatást mindenkinek!
                    Dobok egy gyors kaját és megyek is ki a műhelybe, számot vetek mi milyen állapotban van.

                    Komment


                      #11
                      Azért írtam hogy szerencsére mert így nem foghatott el a birtoklás vágya legújabb géped iránt Nézegettem én is hogy lehet vetek rá egy pillantást, ismerem akitől vetted volt már vele ügyletem nekem is. MEg úgy egyébként sem vagyunk egymástól túl messze, ha régi SZÉP "Varnyút" látok akkor már tudom kihez kötni majd

                      Komment


                        #12
                        Kösz OdinHEM!
                        Én sem egyből csaptam le a gépre, nézegettem már vagy 3 napja, agyaltam rajta és végül is a párom mondta hogy ha annyira tetszik hozzam el. Így legalább a Warex nem lesz egyedül a garázsban.

                        Komment


                          #13
                          Jelentés a műhelyből:
                          Átnéztem a blokkot most már komolyabban, és van jó és rossz dolog is.
                          A jó hogy már tudom miért szedték szét 73-ban...
                          A rossz hogy sajna belehúzott a csapszeg a henger oldalába de úgy rendesen. Nem biztos hogy kiadja az utolsó lépcsőt.

                          Komment


                            #14
                            sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A rossz hogy sajna belehúzott a csapszeg a henger oldalába
                            Vegyél inkább egy használható állapotút dugattyúval. Kis utánajárással gyári újat is tudsz szerezni.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              és van jó és rossz dolog is.
                              Igazán örülök , hogy még csak egy rosszat találtál. A szép az egészben az volt, hogy aki érdeklődött a motorra rajtad kívül, (N.A =vet.....dog ), és a motorod eladója, az általam SAJNOS ismert két "LEGbecsületesebb " nepper. Kíváncsi lettem volna rá, ha egymás között bótólnak, ki ver át kit.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X