Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium alkatrészek polírozása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Alumínium alkatrészek polírozása

    Szép napot mindenkinek,azt szeretném kérdezni tőletek hogy a fékfedeleket milyen módszerrel /szerrel/ lehet felpolirozni előrre is köszi.

    #2
    Kedves Csacsa!

    Jó lenne tudni,milyen anyagból van a fékfedél,amit polírozni szeretnél?Gondolom alumínium,de a kérdésedből nem derül ki,amely azért egy fontos dolog.Vannak e ,a nevezetes fékfedélen durva mechanikus sérülések,horzsolások,beverődések,vagy egyszerűen jó állapotú,-lemattult darab?Következő kérdés,milyen eszközök állnak a rendelkezésedre,-köszörű,filc-rongykorong,paszták,-stb?

    Polírozáshoz,okvetlen szükséges egy állványos köszörű,a polírozásra gyártott gép jobb lenne,mert annak a fordulata lényegesen kevesebb,mint a köszörűké,de egy két darab esetén(nem üzem szerűen megteszi).Szükség esetén,bármilyen villanymotorral meghajtott tengely megfelel,melyre fel lehet szerelni a fent említett korongokat,kellő stabilitással.A megfelelő stabil rögzítés nagyon fontos,mert forgó gépről van szó és nagyon könnyen komoly baleset forrása lehet, a nem megfelelő rögzítés és kiegyensúlyozás,erre nagyon oda kell figyelni!A polírozandó alkatrészt masszívan kell tartani,mert az is sokszor előfordul,főleg kezdőknél,hogy a gép "kiveszi" a kézből a munkadarabot és vagy hozzád,vagy a falhoz csapja,mely esetben te is és a munkadarab is sérülhet!

    A paszta egy "nagy" kérdés,a krómozással kapcsolatos,fórumos témák átolvasásával,tudhatsz meg többet róluk.Amennyiben nekem kellene egy lemattult alu fékfedelet políroznom,saját részemre és nem volna pasztám,valószínű a rongykorongom,palástját,enyhén megkenném a kereskedelemben viszonylag olcsón kapható Sidol névre keresztelt "borzalommal" és azzal políroznék(már szinte érzem,hogy a fórum egy-két tagja felhördül tanácsomat olvasván,de azért én megreckírozom).A Sidol-os kezelés egy törvényt bontó megoldás,de sok esetben sem idő,se pénz nincs a legoptimálisabb anyagok beszerzésére.A Sidol a krómozott alkatrészek,mintegy "emlékeztető-leheletnyi" felpolírozására nem alkalmas,de az alu-nál megteszi.

    Amennyiben további kérdéseid vannak ,írd meg és válaszolj azokra a kérdésekre amit én feltettem!

    Üdvözlettel:Che
    Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2011 okt. 30, 01:14. Oka: Ékezethibák
    sepy és LC 9246 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A Sidol jó dolog, de nem ezzel a megoldással....sokkal nagyobb sikert lehet elérni kézzel ha a rákent Sidolt megszáradva sima, nem színes újságpapírral vagy selyempapírral átdörzsölöd.
      A barkácsboltokban kapható egy polírrúd(polírrúzs) rozsdamentes és alumínium anyaghoz, és külön rézhez és vashoz. Nem egy egetverő ára van, én 500 ft körül vettem...az alakja trapéz téglatest, fehér szinű és olyan 3 cm*8cm méretű.
      Nem fogy gyorsan, nem olyan mint a paszta...
      Filckorongot pedig lehet venni barkácsboltban szintén, ha nem, szerezz lapfilcet, kivágsz belőle megfelelő méretű köröket beáztatod vízüvegbe(háztartási bolt), egymáshoz rakod és 2 deszka közzé téve kipéseled belőle a fölösleget, majd megszárítod. Igy olyan méretű filckorongot csinálhatsz, amilyenre szükséged van. Én is javaslom, hogy valami lassabb fordulatú bakköszörűt használj, vagy én pl. mosógépmotorból csináltam erre a célra célgépet
      És elfelejtettem , hogy a kész horongot "vágd meg" egy kézben tartott köszörűkővel, hogy ne üssön. De már az elején próbálkozz körkörös korongot létrehozni...
      Kövesdiként a Mozaikban próbálkozz, ott találsz polírrúzst én is ott vettem...rozsdamenteshez valót keress, nekem az bevált...A templommal szembeni háztartási boltban találsz vízüveget Ha segítség kell szólj, naponta járok Kövesdre...
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 okt. 30, 11:23.
      sepy és CZsolti kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Köszi a válaszokat alu fedélről van szó és nem csak a mattulással van gond hanem a régi króm eltávolitásakor keletkezett csiszolásnyomokról /nem én csináltam/.

        Komment


          #5
          Akkor nehezebb dolgod lesz: csiszolás vizes csiszolópapírral igaz nem látom mennyire karcos, de kb 500-astól indulsz 2000-ig amig egyszínű homogén matt szürke nem lessz a felület(vagy pedig acélgyapotot használsz első lépésben)...azután jöhet a polírozás.
          És a legfontosabb: Élekre vigyázni!!! Személy szerint ki nem állhatom a túlpolírozott részeket...mindíg elrontják az éleit, hullámos lessz, vagy nagyon legömbölyítik.
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 okt. 31, 01:15.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Köszi a választ a Mozaikban vettem rongy korongot az nem jó? valamint ugyanez a problémám az oldaldeklikkel de én nem szeretném lefesteni fehérre mert fényesen jobban tetszik.

            Komment


              #7
              De teljesen jó....Én azért csináltam saját filckorongot, mert a gépemre való méretűt nem kaptam. Fúrógépbe foghatót kaptam csak. Az egésznek a menete: a forgó koronghoz hozzányomod a polírrudat, "megkened" vele majd a koronghoz hozzányomod (nem kell túl erősen)a polírozandó tárgyat, kesztyűben, mert elég gyorsan ki tudja kapni a kezedből. Először feketedni fog, ne lepődj meg Utána meg minden fekete lesz, csak a darab csillog...Ha nagyobb felverődések,hibák vannak, azt csiszolással tüntesd el, ne a polírozással akard, mert ha nem egyenletesen nyomod a korongnak a darabot, hullámos lessz az egyébként sík felület, szerintem próbálkozz először valami kevébé értékes darabon esetleg...szerezz egy Riga fékfedelet, vagy valami hasonló aludarabot...
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Sajnos a mozaikban csak acél és réz volt máshol esetleg lehet kapni ?

                Komment


                  #9
                  Én csak ott kaptam, esetleg a Vasudvarban még lehet találsz,de ha kell,szerdán délutánra megyek melózni,a fele rúdamról lemondok a javadra, ha máshol nem kapsz.Ott megyek el a mentőállomás előtt mindennap Amúgy az enyém is rozsdamentes acélhoz való...vagyis az volt ráírva...ezek a szemcsefinomságban különböznek...vas,réz rozsdamentes...igy van a szemcsefinomsági sor. A vashoz való a legdurvább, az króm alá csiszoláshoz kell. Itt találsz infót(nekem a sorban az 5.van):
                  http://polirozas.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=364361
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 okt. 31, 16:31.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Szia hogyha az acél is jó akkor megveszem azt igazán köszi a nagylelkűséged kevés ilyen ember van.

                    Komment


                      #11
                      Szia Csacsa!
                      Jómagam polírozással foglalkozom. Olvastam a teoriákat a féklappal kapcsolatban. A krómozott aluminiumról nagyon nehéz eltávolítani a kromot. Lehet mechanikailag ill. vegyileg. Én a mechanikusat ajánlom. A felület minősége /felverődés, karcolás stb..../ megnehezíti ill. könnyítheti a munkádat. Előttem már írták, hogy lényeges egy állványos fúrógép, lehetőleg tudd állítani fordulatot.Javaslom, hogy vegyél egy csapos tépőzáras tárcsát /Tescó 1400 Ft OBI 16000, piacon még olcsóbb. valamint 100, 180, 320 ill. ennél finomabb csiszoló papírt. Szükséged lesz még polírozó korongra is. Lehet (ez ritka teveszőrből,) vagy filcre valamint polírozó pasztákra és rongy korongra is. A munkádat segíti még egy rezgő csiszoló is. A munka darabot előszőr (persze látni kellene) előbb durva papirral csiszold fel. Teljesen, mindenhol. Miután szemmel láthatóan egyenletesen "áthúztad" a felületet jöhet az ennél kicsit finomabb papír. A folyamat ismétlődik egészen addig amig karcolás mentesen teljesen sima és fényes felülette nem kapsz. Ezek után jöhet a polírozás.

                      Komment


                        #12
                        üdv

                        Sziasztok kedves barátaim...Kérdezném,hogy a mocimon szeretném polírozni az blokk dekniket és ezt hogyan érném el itthon sajáét magam házilag,hogy remek kis fénye legyen?Pár dolgot már kipolíroztam a gépen de a motorblokk kényesebb igy meghallgatnák pár véleményt ha esetleg tud valaki ajanlani valamit hogyan kezdjem és fejezzem be?Köszönettel chopper.

                        Komment


                          #13
                          chopper28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kérdezném,hogy a mocimon szeretném polírozni az blokk dekniket és ezt hogyan érném el itthon sajáét magam házilag,hogy remek kis fénye legyen?
                          Áthelyeztem a hozzászólásodat a megfelelő, már élő témába. Talán így megtalálod a választ a kérdéseidre! Amennyiben nem, pontosítsd, hol akadtál el!

                          Komment


                            #14
                            Polírozás

                            Üdv, Urak!

                            Idén még nem igazán szóltam hozzá a fórumhoz így először is Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! A témával kapcsolatos kérdésem az lenne hogy tud-e valaki timföld, vagy habkőpor beszerzési lehetőségről?
                            Aki tud kérem adjon pár ötletet beszerzési lehetőségről. Előre is köszönöm a tippeket. Ha kérdés merülne fel szivesen válaszolok rá hogy mi a célom ezekkel az anyagokkal.

                            üdv, O.

                            Komment


                              #15
                              Szia OdinHEM!

                              Neked is legyen Boldog Új Éved! Bennem csak egy kérdés merült fel: mi a célod timföld, vagy habkőpor beszerzésével polírozás tekintetében?
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X