Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Üzemanyag tank tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ami aztán a karburátorban mindent összeragaszt
    Elsőként az alapjárati fúvókát tömíti el, aztán következik a tűszelep...
    CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      cocojumbo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Amit én ismerek üzemanyagtank tisztításra simsonos körökből, az a citromsav, és a kóla.
      Mindkettő beszerezhető gyakorlatilag bármilyen boltban, és mindkettő képes fémtisztára tisztítani a tankot. Én személy szerint még egyiket sem alkalmaztam, de majd ha lesz rá alkalmam a citromsavat fogom szerintem kipróbálni. Esedékes lenne, mert bár a tankom kb. háromnegyede tiszta belül, mégis a beöntőnél elég csúnya és rozsdás.
      Nem tudom, hogy kinek mi a véleménye erről a kólás dologról, de én a cukortartalma miatt messzire elvittem a műhely környékéről is. Láttam én is az orosz lökhárítótisztítós videót, ki is elemeztük itt és ki is próbáltam otthon valami rozsdás cuccon. Na az úgy ragadt utána, hogy dobtam ki az üveget kólástól.
      Igrich kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a cukortartalma miatt messzire elvittem a műhely környékéről is.
        Nem rossz dolog a kóla (bár a testem belsejébe nem nyelném be), de nekem is szimpatikusabbak a leírt mechanikai módszerek (a még jobb hatás érdekében némi etanollal megtoldva). Különösen az üvegszilánkos, facsavaros. Élesek, hegyesek, biztos hatékonyan tisztítanak. Sódert nem szivesen alkalmaznék. Ki tudja hova ragadnak, ülnek be az apró kvarcszemcsék. Ha belegondolok, hogy csak néhány darab lejut a motorba ...
        Rövidesen eljön az idő, hogy gyakorlatban is kipróbáljam. Úgyis most végeztünk a betonkeverő felújításával (ami természetesen szintén veterán, épp 30 éves, made in Hungary!!!)
        Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 aug. 08, 07:37.
        Tequila és CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Milyen oldószerekkel próbáltátok?
          Etenol? Hígítók?
          Ha egyik sem akkor én összekevernék mindent amit találok (benzin, etenol, niró, lakbenzin, szintetikus hígító, aceton, terpentin... már volt hogy ez a kombó bejött egy olyan foltnál amit külön-külön semmivel nem sikerült leszedni)
          Aztán még ezek mellé valami darabosat(bármi amiről már fentebb szó volt) és alapos ledugózás után az egész mehet a betonkeverőre
          §-


          És kész is a bomba....
          sepy, dongos78 és CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            És kész is a bomba....
            Hát nyílt lánggal ennek a közelébe se. De még csak napra se tenném ki
            (egyébként biztonságos )
            Na persze azt hozzá kell tenni hogy rázás közben egy kicsit nő a nyomás a tankban(bár ez etanollal is így van, nem kell hozzá semmi kutyulék). Tehát úgy érdemes lezárni hogy a keletkező gázok tudjanak hova menni.

            Komment


              #21
              Én simán tudok repülni. Nem vicc. De sajnos még csak lefelé megy, meg a landolás néha fáj.
              Lemezjáték, dongos78 és 6 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Nem vicc
                Süpi! Már előre jársz a dologban: onnantól már csak egyetlen lépés tényleg repülni - el kell hibázni a földet.
                Lemezjáték, CZsolti és 4 további látogató kedvelte ezt.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #23
                  Biztonságosabb,próbálj meg a földön járni mert a repülés oké de a földre érés nagyon fájdalmas ám!Ezt gyakorlatból mondom mert én is próbáltam már. Azóta vágom a szárny tollaim,hogy ne is tudjak próbálkozni vele!
                  CZsolti, sinter és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    kösz a jó tanácsot fiúk, örömmel tölt el, hogy kapok jó tanácsokat és biztatást

                    Komment


                      #25
                      mert a repülés oké de a földre érés nagyon fájdalmas ám!
                      Azt hiszem tudom miről beszéltek
                      Idén már okoztam magamnak egy 12 hét motorozásmentes időszakot egy meggondolatlan, ernyő nélküli, 5 méteres "bázisugrással"...
                      Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 aug. 10, 13:39.

                      Komment


                        #26
                        Üdv.
                        Én is találkoztam már több rozsdás belsejű tankkal,de sokáig csak szenvedtem velük.Kipróbáltam a csavaros,kavicsos,láncos rázogatós játékot,de csak arra volt jó hogy kifárasszam magam.
                        Említették a citromsavat,na attól királyabbat még nem találtam.
                        A tankot forróvizes magasnyomással érdemes átmosni,majd lezárni a csap nyílást-nem ajánlatos a csapot fent hagyni-
                        hevítsünk fel annyi vizet egy edénybe,mint amennyi a tank befogadóképessége.
                        A forró vízbe tegyünk literenként 100 g citromsav port és keverjük el.
                        Ezt az elegyet töltsük bele a tankba-színig-majd zárjuk le és így lehet hagyni.10-12 óra alatt feloldja a rozsdát,de én egy napig szoktam állni hagyni.
                        Ha kiöntöttük az elegyet és sikeres volt a művelet,akkor nem árt forró vízzel alaposan átmosni és gyorsan kiszárítani-pl hajszárító,hőlégfúvó.
                        Ha kiszáradt,akkor egy komponensű műgyanta alapú benzinállő feséket kell beleönteni-motorkerékpár tankoknál kb 3 dl-és addig forgatni a tankot amíg mindenütt el nem terül a festék,a maradékot pedig ki kell önteni.
                        3-4 napig nem szabad benzint beletölteni,de azután örök élet.

                        Komment


                          #27
                          Tudnál konkrét, kipróbált, bevált festéket ajánlani? Eddig amivel találkoztam, azt mind kikezdte a benzin-etanol.

                          Komment


                            #28
                            gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            -etanol.


                            Az meg hogy kerül egy motor tankba ?

                            Komment


                              #29
                              Nem igazán jön be a kezelőfelület,mert ezt nem ide akartam írni.
                              Remélem ezt jó helyre írom-Tank Sealer.
                              Nem olcsó,mert 3 dl 5000,de ha nem átlagos motorhoz kell,megéri.

                              Komment


                                #30
                                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Az meg hogy kerül egy motor tankba ?
                                Pl. a 95-ös benzinnek 5% körüli része etanol. Minden tankolásban kerül bele.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X