Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs Planeta 5 sebességváltó problémák.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Izs Planeta 5 sebességváltó problémák.

    Sziasztok. A címben szereplő motornak van egy olyan problémája, hogy a 2.-ik sebességet menet közben kihajítja. Néha pedig csak egyszerüen 2.-ban csak áll megfele a motor.
    Testvéremmel szétszedtük és azt vettük észre, hogy az egyik fogaskerék (amit a hernyó mozgat egy villa segítségéval) el van szineződve (ami annak a jele, hogy szorul).
    Ebben kérném segítségeteket, hogy mit lehetne vele kezdeni, mi okozhatja ezt?

    #2
    a neten nézelődve, nekem úgy tűnik, ugyanaz a váltója, mint a planeta 3-é. arról találsz infót a letöltéseknél. a hézagolás nagyon fontos
    borisz és korompaiistvan kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szorul, melegszik, és megfogja a motort. Ha már szétszeded nézd meg a csapágyakat is, figyelj a hézagolásra, és lehetőleg jó állapotú alkatrésszel rakd össze újra.

      Komment


        #4
        A hézagolással lessz a probléma, mert ahogy a neten keresgéltem láttam, hogy a hernyó alatt vannak alátétek. A miénk alatt nem volt. Hogyan kell behézagolni?

        Komment


          #5
          borisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hogyan kell behézagolni?
          http://veteran.forum.hu/izs-motorok-...666/#post14554 - http://veteran.forum.hu/letoltesek/s...m-reszlet-364/
          -t5- kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszönöm mindenkinek a segítőkészséget. Megoldódott a probléma. (Bocsánat ha egy kicsit értetlen voltam .)
            korompaiistvan, norinco és soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Annyit azonban még mondanák, hogy a kapcsolószerkezet tetejére egy 1,3-1,5 mm-es "támasztárcsa" jár (ha valakinek pl. elveszett volna, mint nekem is).
              soveny kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Sziasztok. Ismét probléma akadt a kapcsolással Most azt csinálja a 2. fokozat, hogy menet közben kattan egyet mintha átugrana egy fogat. Szétszedtem és azt láttam, hogy a fogaskerék tengelyirányú fogai kopottak. Ezt kicseréltem és meg mindig nem jó. A hézagolás jó, a csapágyak is jók. Mi lehet a baja?

                Komment


                  #9
                  Sziasztok. Senkinek sincs semmi ötlete rá? Itt áll szegény motorom és nem tudok vele mit csinálni

                  Komment


                    #10
                    Nem lehet, hogy el van hajolva a léptetővillád? Mivel írtad, hogy a csere előtt el volt színeződve...
                    borisz kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      Az lehetséges, amint lessz rá időm meg is nézem. Köszönöm az ötletet. De ezért sajnos ismét szét kell szedjem

                      Komment


                        #12
                        Na volt időm szétszedni. A léptetővilla tényleg el volt hajolva, de csere után se lett jobb Most ott tartok, hogy teljesen szétszedtem a motort és kellene egy pár infó. Van két vastagabb alátét a sebbeségváltóműnél, egy az I-III-as fokozat tengelye alatt és egy a nyeleskeréken a kihajtótengely alatt. Az egyik 1.5mm a másik 2mm, melyik hová jár?
                        Ha jól sejtem akkor a nyeleskereket is be kell hézagolni. Ezt hogyan kell megcsinálni ha kell? Nekem a hézagoló alátétek a kuplungkosár alá voltak betéve és ha jól sejtem akkor rossz helyen voltak.
                        Előre is köszönöm a segittséget.
                        korompaiistvan kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Robbantott ábrát nem találtál a letöltésekben? Megnézem nekem melyik rajz van meg, és ha gondolod átküldöm mailben.




                          Izs Planeta 3, Jupiter 3 javítási kézikönyv - Letöltések - Veterán fórum ebbe meg kell, hogy találd melyik hová való.

                          Komment


                            #14
                            Köszi a segitséget Megtaláltam hogy melyik hová jár. De elirtam először, nem 1.5 mm, hanem 2.5mm és ez megy az I-III fokozat tengelye alá. A 2mm-es pedig a nyeleskerékre.
                            Már félig össze is raktam, csak kevés rá az időm Remélem végre már jó lessz

                            Komment


                              #15
                              Na végre volt időm a motorral foglalkozni. Sikerült megcsinálnom A baj a kihajtótengely (és egyben a nyeleskerék) hézagolásával volt. Ezt megcsináltam normálisan és jó lett Eleinte ezt csak elnagyoltam, de ugy látszik érdemes pontosan megcsinálni.
                              Az előzőekben az alátétekről kérdezősködtem, de mint kiderült az I és a III-as fokozat tengelye alatt lévő alátétet az előző tulajdonos tette bele hézagolás céljából. Amit nem jól tett. Nekem nem kell oda semmi.
                              A kihajtótengely és a nyeleskerék közé pedig egy 2mm vastag alátét jár.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X