Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium lemezt forgalmazó helyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Alumínium lemezt forgalmazó helyek

    Szükségem lenne 2mm és 4mm vastag alumínium lemezre, de csak kisebb, méretre vágott darabokra. Az interneten nem sikerült olyan helyet találnom, ahol 2 négyzetméteres táblánál kisebb mennyiséggel kiszolgálnának.Tudnátok esetleg ajánlani olyan boltot, ahol a magamfajta „hobbistával” is szóba állnak? Az nem baj, ha nem a lakóhelyem közelében van, feltéve persze, ha előre utalás után postázni tudják az árut.


    update: Ide jegyzetelem az ajánlott boltokat, hogy később is könnyű legyen kiigazodni a témán. Nyugodtan írjatok még.

    Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2013 jan. 09, 14:39. Oka: válaszok
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Szia!

    Mekkora darab kellene?

    Üdv:
    Horusz22

    Komment


      #3
      Szia!

      Jelenleg ezekre lenne szükségem:

      • 2 darab: 400mm x 400mm x 2mm
      • 1 darab: 330mm x 130mm x 4mm
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        Szabolcs utcai színesfémbolt?

        Google chrome alatt nekem már semmi sem működik a fórumon. Nálam van a hiba?
        és TZ kedvelte ezt.
        Everything is better when you decide you don't care.

        Komment


          #5
          TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          2 darab: 400mm x 400mm x 2mm
          1 darab: 330mm x 130mm x 4mm
          Sajnos a táblát nem fogják sehol megvágni neked. ( Meg nekem sem ) De 25 év a fémiparban nem tűnik el nyomtalanul. Megpróbálom megszerezni. Még ma szólok néhány helyre. Balassagyarmatra elmennél érte ? Ha igen akkor van.
          TZ kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szabolcs utcai színesfémbolt?
            Köszi! Nem ismertem, próbálkozok.

            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Google chrome alatt nekem már semmi sem működik a fórumon. Nálam van a hiba?
            Szerintem nálad van valami hiba, próbálgattam az előző jelzésednél is de én semmit nem tapasztalok. Én is chrome-ot használok egyébként.




            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sajnos a táblát nem fogják sehol megvágni neked. (Meg nekem sem ) De 25 év a fémiparban nem tűnik el nyomtalanul. Megpróbálom megszerezni . Még ma szólok néhány helyre. Balassagyarmatra elmennél érte ? Ha igen akkor van.
            Köszi a segítséget, de UK által ajánlott helyen már meg is rendeltem a cuccot. Levágják és ide még gyalog is el tudok menni.
            De köszi, még egyszer!
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #7
              Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2013 jan. 09, 14:19.
              CZsolti, OdinHEM és TZ kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Szervusztok . A Mór utcában nem tudom mi van most, de valamikor a késő ősz folyamán voltam ott valamiért és be volt zárva . Egy papíron valami ilyesmi üzenet volt a bejáratnál : ... átszervezés miatt zárva ... Mór utca dolgozói ... / vagy valami hasonló / .Most nem tudom hogy állnak itt a dolgok , de itt is vágnak bármit méretre , csak szépen kell "beszélni". Újpest - Káposztásmegyeren - van egy cég , csak alumíniumot árul - ami szem szájnak ingere és levágnak bármit , amit a vevő óhajt. A címet ideírom később mert kérdeznem kell ( én odatalálok ) . Üdvözlettel. Amari Hungária Kft. 1044 Bp. Ipari park utca 3. tel.: 3 613476 . Másik ( ez a "SPIRÁLNÁL" van ) , ahol van bronz , műanyag , alu, réz : Bronzker Bt. 1134 Bp. Szabolcs utca 30. tel.: 3 500493 . Előtte azért érdeklődjetek, hogy mit is szeretnétek, mert gyorsan változik a világ mostanában ! Remélem tudtam segíteni.
                Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2013 jan. 09, 15:50.
                kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Hali TZ!

                  Fel túrtam a sufnit és csak 3mm-et találtam és az sincs olyan nagy amilyet szeretnél!
                  Azért kérdeztem mert tudtam hogy nekem van csak azt nem hogy mekkora!Bocsesz!
                  Nagyon sürgős?Mert hanem akkor jövő héten mikor megyek melózni megnézem bent a cégnél,hátha van elfekvőben!

                  Üdv
                  Horusz22

                  Komment


                    #10
                    Köszi Horusz22, nagyon kedves vagy, ahogy mir-mur is!

                    De én ettől is nagyon boldog vagyok, hogy el tudom intézni magam amit szeretnék. Ha elszámoltam magam, vagy kitalálok még valamit és ez az üzlet megfelelő lesz, akkor bármikor visszamehetek, amikor csak akarok.

                    Persze nem mindig ilyen egyszerűek az igényeim, a bonyolultabb részfeladatokhoz igénybe veszem fórumtársaink segítségét, amit ezúton is köszönök!
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      #11
                      Leírom a tapasztalataimat a Szabolcs utcai boltról. Tulajdonképpen örülök, hogy megismertem ezt a helyet, mert viszonylag közel van hozzám és valóban lehet vásárolni méretre vágott lemezeket. Szóval jó ez a hely arra, amire való. A következőkben nyilván csak a túlzott elvárásaim miatt bekövetkezett tüske miatt panaszkodom.

                      Telefonon egy nagyon kedves és segítőkész hölggyel beszéltem. Kimondottan örültem, mert annak ellenére, hogy én magam nem vagyok jártas a dologban, jól megértettük egymást és lefixáltuk a rendelésemet. A beszélgetés alapján ki tudtam logikázni a technológiát, úgy éreztem minden oké. Az kicsit fura volt, hogy írásos nyoma így nem is született a kérésemnek és bár biztos voltam benne, hogy a hölgy pontosan megértette mit szeretnék, a beszélgetésünk után email-ben is elküldtem pontos méretekkel a tételeket.

                      Szerepelt a rendelésben 2mm, 4mm és 8mm vastagságú lemez is. Világossá vált számomra, hogy a 2-es lemezt a helyszínen is tudják darabolni, a vastagabbakat viszont nem, így azok több időt vesznek igénybe. A 8-as miatt még később is egyeztettünk telefonon, mert sikerült olyan alapanyagot találniuk, aminek csak a hossza nem egyezett az igényemmel. Ezt egészben kellett megvásárolnom, de természetesen a méretre vágást intézik. Valahol máshol, ezért kb 4 napot várnom kell. Logikus, minden oké.

                      Két hét elteltével rájuk emaileztem, hogy van-é valami fejlemény. Gyorsan visszaírtak, hogy milyen jókor érdeklődök, kész van minden, mehetek érte! Csatolva pdf-ben a számla. Átnézem, minden stimmelt. Még gondoltam is, hogy ez már igen, ez egy „európai” lebonyolítása az üzletnek!

                      Megérkezek a boltba, lelkendeznek, hogy pont meg van minden, itt is van. Nézem, hát biza a 8-as darab nincs kettévágva. Próbáltam végig gondolni a dolog lehetséges kimeneteleit. Az idióta nyitva tartási rendjük miatt, ha megint el kell jönnöm a melóhelyről, akkor már nagyjából bukta az egész, akármi is sül ki a dologból. Így nem hoztam szóba, hogy azért vártam két hetet, mert ők itt a helyszínen nem tudják elvágni, csak jeleztem, hogy ez itt egy darabban van. Egy, nem pedig kettő. A fickó már nem volt kedves, méltatlankodott, hogy ők ezt mondták, hogy ekkora. A pénztáros lány becsülettel megvédett, hogy igen, mondták, meg azt is mondták, hogy elvágják. A csóka elvonult duzzogva, természetesen Ő sem hozta szóba, hogy itt a helyszínen ők bizony nem tudják elvágni. Mármint nem tudják kulturáltan elvágni. Szólt az egyik kollégájának, hogy vágja el 35 centinél. Helyesbítettem, hogy 320mm-nél. Ezen még kicsit vitatkoztunk, de az emailemet ellenőrizve elfogadta a javaslatomat. Hát levágták. Már a vágás közben láttam, hogy miért nem itt csinálják ezt, de az a felület nem látszódik majd a helyére építve, így nagyon nem izgultam. Rusnya, ferde vacak felület lett.

                      Na, de amiért marha dühös lettem itthon, hogy bakker 318mm-re sikerült vágnia! Emiatt viszont agyalhatok, hogyan tervezzem át az egészet, mert már van egy másik alkatrész, aminek pontos a mérete. De ettől függetlenül is, azért ez milyen egy slendrián hozzáállás? Vajon miért pontos méretekben kérem a cuccot? Nem evidens, hogy nincs nekem otthon az övékénél még profibb szerszámom, amivel a ráhagyással rendelt anyagot még precízen körbevágom?

                      És igen, a 4-es lemez is ezzel a módszerrel lett kivágva. Ezt ráadásul nem is rögtönözve követték el. Vagyis nem a szemem előtt, gondolom a tegnapi érdeklődő emailem után öt perccel...

                      Szóval, így.
                      Beagle kedvelte ezt.
                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #12
                        Szervusz TZ. Mosz már veszett fejsze nyele - vagy valami ilyesmi . Az Amari Kft az "igazi" . Profi felszereléssel dolgoznak , igazi "nyugati" technnológiával , raktárbázissal és hatalmas tőkeerős háttérrel ( a helyszín ezt sugallja nekem ). Üdvözlettel.

                        Komment


                          #13
                          TZ! a bronzkerbe sajna be kell mászni személyesen és úgy kell az igényeket közölni/megbeszélni teflonon az ügyintézés igencsak nehézkes A tuti az, ha kimászik az ember megmondja hez kell ekkorában ebből stb helyszínen még flexxel is elvágják amit kell (járok hozzájuk rézlemezért 2005 óta) abszolut segítőkészek és megoldanak mindent (telefonon csak azt kérdeztem h meddig vagytok nyitva) Ha nem tudják instant vágni megoldják és házhoz is szállítanak, haigényvan rá! (közben olvasomh méretgondok voltak vissza kell dobni h nem vágták jól sajna előfordul ) eddig mindig személyesen másztam beméretekkel és mindent helyben leszabtak, max ki kellett menni a sarki kocsmába egy kvra, viszont ha a kedves kollegáknak nem egy fél táblát kell elkozni -gyalogkaukk vagyok- akkor hála a nemlétező munkarendemnek ill annak h igen gyakran kell bemennem málhazsák kompatibilis darabot el tudok hozni
                          dafko54! az amari kft-t nem ismerem ők merre vannak?
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Gergőke; 2013 jan. 24, 05:19.

                          Komment


                            #14
                            Gergőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            dafko54! az amari kft-t nem ismerem ők merre vannak?
                            ...az előző oldalon. http://veteran.forum.hu/veteran-auto...314/#post26132

                            Komment


                              #15
                              Tulajdonképpen nem történt tragédia, kicsit most gondolkodom, hogy merre tovább. Valószínű kitalálok valamit, ami még jobb lesz mint az eredeti tervem, csak persze még bonyolultabb is. És természetesen ehhez majd megint vágni kell...

                              De ez csak hobbi, élvezem a tervezés, készítés részét is. Emiatt még nem írnék ilyen litániát. Ami bosszant, hogy ez igazából rendszeres, általános dolog nálunk. Működhetne jól is, úgy is megoldható lenne, hogy egyszer sem találkozunk személyesen, mindenki koncentrálhatna a saját dolgára és intézhetné azt. De a valóságban az van, hogy a legtöbb ilyen pofon egyszerű dolog elintézéséhez is minimum két alkalommal kell személyesen érintkezni, ha azt szeretnénk, hogy jó legyen.

                              Egyébként valóban kedvesek, ahogy írtam is. És arra is rájöttem gyorsan, hogy akár flexel is neki esnének. No, de ezt semmi esetre sem szerettem volna szóba hozni, érthető okokból.

                              Gergőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              dafko54! az amari kft-t nem ismerem ők merre vannak?
                              Utólag kiegészítettem a témanyitó hozzászólást ezzel is. A többi hasonló témát is megcsinálhatnánk így, hogy kigyűjtjük az eszenciát az elejére. Ha van kedvetek, segíthettek benne.
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X