Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Le a kalappal előtte!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Le a kalappal előtte!

    Találtam egy érdekes cikket egy magyar épített motorról, és persze az építőjéről. Elolvastam, és jó érzés töltött el, hogy ilyen ügyes és kreatív emberek vannak közöttünk.

    Nem találtam a témának topic-ot, ezért nyitottam újat...

    18. Ki az a Nyicskó István? - Diesel Bike

    #2
    Szerintem ez egy motorozásra alkalmatlan szerkezet ( a hátsó kerék miatt dönthetetlen).
    Még csak nem is szép.
    Akkor ez olyan mint a magyar foci, sokba van, de más előnye nincs.
    OdinHEM, taluga és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nekem nagyon tetszik a konstrukció. Óriási motorblokk, mintegy köré épített motor, szépen elvezetett kipufogók...a hangja is nagyon jó!

      De a lényeg, hogy ezt valaki képes volt otthon megcsinálni!!!

      Nem szabad az ilyesmit összemérni egy gyári szerkezettel, amin mérnökök tucatjai dolgoztak...
      Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2016 márc. 15, 12:48.
      OdinHEM, dongos78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ez olyasmi mint a Dairal, Daihatsu diesel motorral, Ural alapra épített szerkezet...
        Nem szép, baromi rosszul motorozható, de akkor is, ahogy a cím mondja, le a kalappal!
        Egy sima felújítás mennyi bosszúsággal jár, hát akkor egy ilyen építés...
        Click image for larger version

Name:	dairal_dmz.png
Views:	1
Size:	826.3 KB
ID:	148432
        OdinHEM, Fergusson és Lemezjáték kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          dongos78
          Ez olyasmi mint a Dairal, Daihatsu diesel motorral, Ural alapra épített szerkezet...
          Igen, pontosan!!!

          Komment


            #6
            Vagy olyan, mint az én nagy ötletem.
            Volt hozzá Lada blokk, régi Skoda oktávia futómű (volt komplett Lada autó is a kertben) meg némi vasanyag. Ebből akartam gokartot építeni. Szerencsére apám keresztbe tett a tervemnek. (Cserébe meglett az érettségim.)
            OdinHEM, és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez olyasmi mint a Dairal, Daihatsu diesel motorral, Ural alapra épített szerkezet...
              Nem szép, baromi rosszul motorozható, de akkor is, ahogy a cím mondja, le a kalappal!
              Egy sima felújítás mennyi bosszúsággal jár, hát akkor egy ilyen építés...
              Azért ezek egy gusztusosan összaépített szerkezetek, és ha megnézed a hátsókerekét, mindegyik motorgumival van szerelve, tehát használható is lehet akár, eltekintve attól hogy papírja sosemlesz.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X