Közlemény

Collapse
No announcement yet.

keresés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    keresés


    #2
    Azt hiszem, hogy valóban nem keres 3 betűs szavakra. Ennek az az oka, hogy fel sem építi az kereső indexeket ilyen rövid szavakra a minél kisebb terhelés érdekében. De ez persze nem jó nekünk, ha arra szeretnék keresni, hogy "E3N", éppen ezért én a magam felületén ezt már beállítottam kisebb szó hosszra. Sajnos azonban (valószínű) valami szerver beállítás hasonló módon magasra van véve, így ez nem segített. Írtam a szolgáltatónak, remélem tud segíteni rajtunk.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      Sikerült átállítani a megfelelő paramétert, végre lehet keresni hárombetűs szavakra is. Nem csak az esztergák, például a Pannónia típusok is hárombetűsek, tényleg elég nagy hiányosság volt ez eddig.

      Egy mogyorós csokiba került a dolog.
      soveny kedvelte ezt.
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        soveny kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kinek kell a csokit küldeni ?
          A Bajcsy kórház informatikai osztályán kellene leadni.
          Most viccen kívül, nem esik valakinek útba?
          soveny kedvelte ezt.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #6

            Komment


              #7
              Azt a csokit remélem nem Te etted meg, mert elküldtem postán, ha már senki nem járt arra.

              Nekem sikerült így keresnem: 'Subaru*' (persze idézőjel nélkül)

              kedvelte ezt.
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #8

                Komment


                  #9
                  ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ... A csoki természetesen jár neked - jövő hét nekem nem jó, de utána héten esetleg összejöhetnénk megint páran, valami jó kis helyen.
                  De a csoki nem nekem kellett, hanem a szolgáltatónak, ő pedig megkapta, tehát szerintem lépjünk túl a csoki kérdésen, és koncentráljunk inkább a sörre, vagy szörpre!

                  >> Veterán fórum 'tali' <<
                  Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                  Komment


                    #10

                    Komment


                      #11
                      dino125ad eredeti hozzászólása
                      Én nem járok arra, de a "feleségem" ott volt onkológus. Ezért dolgoznak barátok az említett helyen. A csokit így nem nehéz eljuttatni....
                      Köszönöm, de ahogy írtam az előző oldalon, egyszerűbben megoldottam a posta segítségével.
                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #12
                        Hogyan lehet, vagy lehet-e úgy keresni a fórumban, hogy a keresett szó beírásakor, csak azokat a hozzászólásokat hozza a találati listán amiben szerepel a kifejezés?
                        Most, ha beírom például azt, hogy "motorolaj", akkor 14 témát talál a kereső amelyet végig kellene olvasni.

                        Komment


                          #13
                          Próbáld meg így:

                          Keresősor alatt: "Részletes keresés" -> "Keresés egy forrásban" fül -> Tartalom típusa: hozzászólások -> a kulcsszavaknál pedig add meg, amit keresel! Így nem a témacímeket, hanem a konkrét hozzászólásokat listázza majd ki!

                          ---

                          Megjegyzem, hogy szerintem nem túlzottan hatékony a fórum beépített keresője. Amikor hamar szeretnék megkeresni egy régi hozzászólást és nincs türelmem keresgélni, mert nem emlékszem pontosan a kulcsszóra (vagyis szinte minden esetben ), inkább a jóval fejlettebb google keresőt használom, a következő módon:

                          site:veteran.forum.hu motorolaj

                          A "motorolaj" a kulcsszó, a site:veteran.forum.hu pedig azt jelenti, hogy a google csak a Veterán fórum oldalai között keressen a megadott kulcsszóra. Így még nem volt hozzászólás, amit ne találtam volna meg. Sok sikert a kereséshez!
                          TZ, sricsi70 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              Köszönöm a segítséget!
                              Úgy tűnik, hogy tényleg jobb a gugli.
                              Esetleg nem lehetne az oldal részévé tenni valahogy a nagytestvér keresőjét, úgy hogy csak itt ezen az oldalon keressen? (Mintha máshol láttam volna ilyet, bár nem vagyok benne biztos.)
                              Csak azért kérdezem, hátha az idősebb korosztály is könnyeben használná.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X