Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dongó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dongó

    Üdvözlet!

    Van egy Csepel Túrám teljesen felújítva, felújított dörzskerekes Dongó motorral.
    Van még egy Csepel Toldim az is felújítva, üzemképes Dongóval...
    Ezenkívül van még 2 db működőképes Dongóm.

    Ahogy látjátok eléggé Dongó megszállott vagyok

    #2
    Üdv!

    Szerintem egyszer nekem is lesz egy Dongóm! Nagyon jópofa lehet.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Üdv!

      Szerintem egyszer nekem is lesz egy Dongóm! Nagyon jópofa lehet.
      Van nekem eladó ha érdekel

      Komment


        #4
        Helo mindenkinek
        látom már régen szóltak ehhez hozzá de hátha én is eladó dongót keresnék mert van egy 70 éves kerékpárom és hát újítgatom és hát már csak ennyi hiánya van ha valaki tudna viszonylag olcsón akkor megköszönném a válaszokat előre is köszönöm
        további szép estét

        Komment


          #5
          Hali !
          Dongóm nekem is van, üzemképes, meg ami kell. De ! Miután kipróbáltam, szöget ütött a fejembe. Hogy a búbánatba tudtak ezzel közlekedni annak idején ?? Rendesen birkózni kell a bringával, mikor elindulsz vele. Igaz már 45 vagyok, de gyerekként emlékszem, hogy idős bácsik is cikáztak vele. Persze akkor még megállás nélkül mehettél a világ végéig, mert nem volt egy fia lámpa sem.
          Lehet hogy nekem nem megfelelő az indulási technikám ? De az valószínűbb hogy az akkori öregek nem voltak olyan nyápicok mint én. ( A dekompresszort én is húzom induláskor ! )

          Komment


            #6

            Komment


              #7
              Nálunk Makón egy egész Dongó birodalom van nemrég volt róla cikk a veterán-ban is ha valakinek kel valami Dongóval kapcsolatban bátran keresheti nyugodt szívvel ajánlom jól ismerem a tagot." Ami nála nincs az talán nem is létezik " kis túlzással.!

              Komment


                #8
                Az új generációs dongók közül a legmegbízhatóbb a Levo Motors. Nekem már sok féle fajta dongóm volt, de a Levo mindet felülmúlta. Erős a motorja, lánchajtású és kicsi a fogyasztása. A Vaterán vettem. Egyetlen alkatrésszel sem volt gondom soha, pedig nagyon sokat járok vele. Erős anyagok vannak benne, és teljes felszereltséggel adták. Nyugodt szívvel tudom ajánlani mindenkinek.

                Komment


                  #9
                  Dongó+, Levo motors, Skyhawk, a dongó motorok új generációja.
                  A Skyhawk GT-2B Kínai motor, amit Amerikában és Ausztráliában forgalmaznak. A nevében a 2b azt jelenti, hogy to black, azaz fekete színü motor. A Levo motors egy Angliában forgalmazott motor, ami minden uniós előírásnak megfelel. Ezüst színben kapható, fekete tankkal, minden tartozékával. Eredeti papírjaival+ magyar fordítás, adásvételi. A Dongó+ GI és GII is a klasszikus sablonra készült jó minőségű kerékpár motor. Néhányat motorszámmal is elláttak, de ez nem jellemző. Igazából ezek a motorok, bármelyik márkát nézzük, ugyanolyan sablon alapján készülnek mindenütt a világon, úgyhogy külsőre nem sok különbség van köztük, csak anyagban, és megbízhatóságban. A motort könnyű szerelhetőség és kombinálhatóság jellemzi, szinte bármely forgalomban lévő férfivázas kerékpárra felszerelhető. Mivel a motor saját lánchajtása a kerékpár bal oldalán kap helyet, a hagyományos pedálos kerékpározásról sem kell lemondanunk. Bármikor kikapcsolhatjuk a motort és haladhatunk pedálozva, akár váltós kerékpáron is. A lánchajtásos Levo motors -ok, dongó+ ok, és az utángyártott kínai motorok szerelési útmutatóját a dongó+ weboldalán a letölthető anyagok között találjátok meg. Ebben mindenre találtok választ. A motorokat megtaláljátok a vaterán dongó kulcsszó alatt, vagy googleben név szerint.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: ujhullam; 2011 júl. 04, 14:54.

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok!

                    Hol lehet az alapoakt megtudni a dongókról? Van egy használataln gyári dongóm, amit szeretnék majd egy veterán kerékpárra szerelni ( a kerékpár márkája nem ugrik be, az első sárhányón van egy makkos-tölgyfalelveles embléma), meg 4 darab szétszedett, összerakásra váró dongó motorom. Szívesen elbütykölnék velük, de nem merek neki vágni az alapok nélkül. Lehet szerelési útmutatót, leírást szerezni valahogy? Köszi!

                    Komment


                      #11
                      ezt a könyvet ajánlom figyelmedbe

                      Click image for larger version

Name:	dongo.jpg
Views:	1
Size:	4.3 KB
ID:	129064

                      Üdv

                      Karesz

                      Komment


                        #12
                        Jónak tűnik, de hol lehet beszerezni vajon? Vkinek ötlet?



                        Köszi Megtaláltam

                        Komment


                          #13
                          bgabor73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

                          Hol lehet az alapoakt megtudni a dongókról? Van egy használataln gyári dongóm, amit szeretnék majd egy veterán kerékpárra szerelni ( a kerékpár márkája nem ugrik be, az első sárhányón van egy makkos-tölgyfalelveles embléma), meg 4 darab szétszedett, összerakásra váró dongó motorom. Szívesen elbütykölnék velük, de nem merek neki vágni az alapok nélkül. Lehet szerelési útmutatót, leírást szerezni valahogy? Köszi!
                          Ha nem bírsz vele küldd el nekem postán és megcsinálom én ezzel foglalkozom.

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok nekem is van két öreg dongóm persze egyik sem indul okosok mondták hogy a gyújtás fogaskerekeit valamim jelölés alapján kell összerakni de én semmit nem látok rajtuk. Trafó letesztelve az szépen megy de szikra nincs. Szerintem a mágnes pólus nem jókor hagyja el a tekercs vasmagját. Köszi a segítséget előre is.

                            Komment


                              #15
                              wadember eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok nekem is van két öreg dongóm persze egyik sem indul okosok mondták hogy a gyújtás fogaskerekeit valamim jelölés alapján kell összerakni de én semmit nem látok rajtuk. Trafó letesztelve az szépen megy de szikra nincs. Szerintem a mágnes pólus nem jókor hagyja el a tekercs vasmagját. Köszi a segítséget előre is.
                              Nem ismerem a Dongó szerkezetét,de gyújtómágnes témakörben, az általad jelzett problémáról részletes információt találsz http://veteran.forum.hu/letoltesek/k...llamossag-144/ a 72 oldalon.

                              Üdv, Öcsi
                              Utoljára szerkesztve a következő által: öregöcsi; 2012 febr. 20, 15:41.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X