Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 638 főtengely felújítás nem sikerűlt.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa 638 főtengely felújítás nem sikerűlt.

    Szevasztok!
    Vettem anno 4 éve egy öreg vasat.
    Két éve rá szántam magam,hogy teljesen fel újítom.
    Megvettem hozzá dugattyút gyűrűt főtengelycsapágyat.
    A főtengelyt elküldtem szakműhelybe felújítani.
    Amikor kész lett összeszereltem a blokkot,majd az eső indításnál kiderült,hogy borzalmas hangja van.
    Vissza vittem a főtengelyt a szakműhelybe ahol elismerték a hibát és garanciában (újra javították).
    Ismételten összeszereltem de nem változott semmi.
    Megint szétszereltem de most másik szakműhelybe küldtem,ahol elmondták,hogy a tengelyben van 1,2mm.
    Most nem tudom mit tegyek mert azt mondták,hogy vigyem vissza az első szakműhelybe.

    #2
    Én a helyedben bepróbálkoznék még egyszer, már a konkrét hiba ismeretében. Vesztenivalód nincs.
    Ha pedig nem hajlandóak megcsinálni, fölösleges többet húzni az időt, vidd el a második műhelybe, hátha ott értenek is hozzá.

    Komment


      #3
      feco-633 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ...elmondták,hogy a tengelyben van 1,2mm...
      Ez mit jelent? 1,2 mm lógása van a hajtókarnak? Vagy 1,2 mm az eltérés a főcsapok között?
      A hajtókarokat és a forgattyúcsapokat cserélték?

      Komment


        #4
        Valamit nagyon félreérthettél...ennyi már szemmel látható lenne...ha tényleg ennyi az ütés az csak egyetlenegy esetben fordulhat elő: ha sonkát cseréltek és nem párban, és akkor a főtengelyen összeadódik az ütés. Vagy nem is láttak még ütésmérő padot abban a műhelyben? 0.03 mm-ben kell futnia a főtengelynek, 0.07 századdal láttam már működö motort, de az hamar szétszedi a csapágyat.
        Centíroztam már Jawa főtengelyt magam is, jó játék, de nem ajánlom senkinek...
        A folyamat a Jawa gépkönyv ábráin:
        Click image for larger version

Name:	96.jpg
Views:	1
Size:	81.0 KB
ID:	131023
        berci574, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ...Valamit nagyon félreérthettél... Vagy nem is láttak még ütésmérő padot abban a műhelyben? 0.03 mm-ben kell futnia a főtengelynek, 0.07 századdal láttam már működö motort, de az hamar szétszedi a csapágyat.
          Ezért kérdeztem én is! wsieversnek teljesen igaza van, és a szemléletesség kedvéért egy kisfilm :

          Instandsetzen einer Kurbelwelle - YouTube

          És még egy, ez a kedvencem! Itt látható milyennek kellene lenni a jó főtengelynek:

          Kurbelwelle richten Simson 3.MTS - YouTube
          Utoljára szerkesztve a következő által: dino125ad; 2012 ápr. 16, 20:02.
          mátéapu, dott és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ...
            Centíroztam már Jawa főtengelyt magam is, jó játék, de nem ajánlom senkinek...
            Előtte állok eddig néhány egyhengeressel már megküzdöttem, most jöjjön az igazi kihívás Perák Typ 18
            Che kedvelte ezt.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X