Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mib

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mib

    Kedves Fórumozók!

    Minden régi jármű és szerkezet érdekel, utóbbi időben leginkább a mia és a mib motorok.
    Nagyon örülök ennek a fórumnak, nagyon sok érdekesség mondhatni csemege van a témakörökben!
    sepy és emu kedvelte ezt.

    #2
    Üdvözöllek Körünkben. Mindig szerettem volna egy ilyesmi stabilmotort, de mindenünk ugye nem lehet. Nagyapámnak volt MIA motorja de emlékeim csak a küzdelemről vannak, hogy szinte képtelen volt beindítani. Cserébe mi viszont játék közben beindítottuk ami igen nagy kiabálást eredményezett. Most sem értem hogyan de szinte alig tekertük meg és már ment is.
    Atti69 és Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Gyerek korunkban milyen sok bolgár kertész hű segítője volt és mennyi csettegőt hajtott, akkor még volt idő mindenre.
      Atti69 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        csettegőt hajtott, akkor még volt idő mindenre.
        Kecskemét környékén még találkozom velük nyár végén és ősszel szüreti időben. Hollandiában voltam stabilmotor feszten..élmény volt. Azok tetszettek nagyon amiknél 4-5-6 fordulatonként volt munka ütem.
        emu, Fergusson és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nekem van egy BL-7 -es motorom. 942 cm3 egy henger, szopódízel. Ijedtemben csináltam hozzá egy ágdarálót. Ha nagyot fogatok vele, királyul füstöl. Az ősszel sikerült akkorát fogatni vele, hogy a hajtás letépte magáról az az összes ruhát. Széttörte a kardán keresztet, amit a traktorista komámtól kaptam. Bálázót hajtottak vele. A BL-7 keményebb, mint a 100 lóerős traktor. A berendezés egyes elemei majdnem Föld körüli pályára léptek. Nagy volt a riadalom...nem halt meg senki. Kelleni fog egy lendkerék a kardán másik végére is és a burkolatot nem elég 3-as lemezből csinálni.
          Lemezjáték, heeegany és 5 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            nagyapám a lendkeréken hajtott mindent laposszíjjal. az olyankor megcsúszott és jól van.
            Gondolom ha megerősíted a hajtást bivalyra akkor más fog törni. Ezért szoktak a kardánba és/vagy a munkagépbe nyírószeget tenni hogy nagyobb teljesítmény ne törje rommá a készüléket/kardánt így egy viszonylag olcsó alkatrész cseréjével lehet megúszni a hülyeséget. Ekkor jön a sóher aki felháborodik hogy egy méretezett nyírószeg miért kerül annyiba, és ezstergáltat egy akkorát majd néz hülyén amikor a munkagépbe több százezres kár keletkezik. Ilyenkor a jó alkatrészes dörzsöli a kezét.
            Mondom ezt én aki így nyírt ki egy csónakmotort.

            Komment


              #7
              Esetleg egy hangolható kuplung. A propellert meg óvatosan szabad stiftelgetni... most már tudod. Én is tudom.

              Komment


                #8
                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hollandiában voltam stabilmotor feszten..élmény volt.
                Újfehértón van gépészkovács találkozó,valahogy mindíg lemaradok.
                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Esetleg egy hangolható kuplung.
                Ez is bevált dolog a kuplungos kardán,bele van építve:viszont az első megcsúszásnál úgy megszorítják,hogy inkább a kereszt szakad szét.......
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  Magyarok vagyunk. Még egy kicsit többet...

                  Komment


                    #10
                    Szervusztok!

                    Nem MIB,de azért érdekes megnézni,a szükség,a leleményesség és az innováció ötvözete.

                    Egy youtube videót szerettem volna betenni ide egy csettegőről,de nem jött össze,pedig a fórummotor csere előtt ment,-na ezt még gyakorolni,vagy tökéletesíteni kell!

                    Üdvözlettel:Che
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2017 nov. 09, 19:43. Oka: A bizonyítvány magyarázása

                    Komment


                      #11
                      Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Magyarok vagyunk. Még egy kicsit többet...
                      A gépészkovács találkozót szerintem juniusban csinálták,mikor az unokát mentünk megnézni akkor láttam Debrecen felé több ÁLLAT gépet utánfutón,rákerestem és akkor találtam bejegyzéseket mivel lemaradtam nem keresgéltem tovább!!!!!

                      Eszembe jutott a Jooker féle idegborzolásHa legközelebb megyünk megállok a Retró fogadónál és készitek a mellette lévő csodákról néhány képet,hogy ne fokozzam a dolgot egy henger és kb:300m-m/m-átmérőjű dugattyú......
                      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 nov. 09, 19:46.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Feltöltődés ilyen helyeken figyelgetni. Bokorra terveztem elmenni párszor.. de tuti akkor szorulok be a sok rozsdás vas közé rendesen..

                        Komment


                          #13
                          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Bokorra
                          Bövebben én is Magyar vagyok!.....
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Bokor község...traktor fesztivál..

                            Komment


                              #15
                              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Bokorra terveztem elmenni párszor..
                              Ha jól tudom, idén már nem is rendezték meg.
                              Nekem is mindig feszegette a fantáziámat...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X