Közlemény

Collapse
No announcement yet.

CZsolti

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Előkészítettem a gépet a vázmosáshoz. Nem így képzeltem megmondom őszintén. Szegény úgy le van vetkőztetve, hogy az már szeméremsértő. Még az elektromos cuccokat is levettem róla kábelkötegestől, mindenestől. Azért döntöttem így, mert minden csatlakozó nagyon el van oxidálódva, és szeretném a lámpákat - a reflektor kivételével - LED-re cserélni. A témával kapcsolatos ötleteiteket figyelembe véve akarom majd megcsinálni. Jön a tél, bent a konyhában meg tudok esténként forrasztgatni. Akkor már senki sem zavar és meleg is van. A kész cuccot rakom majd fel a motorra.

    Mosás után jöhet a vázfestés. Elolvastam az idevágó topicot. Köszönöm az ottani hasznos tippeket.
    sepy és Ricsi95D kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Nekem is ez lesz amegoldás, mertaműhely kezd hűvössé válni, mivel oda nem lett a fűtés kivezetve, a szieszta palackos gázzal pedig manapság nem igazán gazdaságos

      Komment


        #18
        korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a szieszta palackos gázzal pedig manapság nem igazán gazdaságos
        Tegnap vettem egy tesco gazdaságos fűtőventillátoros kütyüt a műhelybe. 8 légköbméter az egész. Este kipróbáltam, egész jól befűti. Ha a héten is OK, akkor merem majd ajánlani. Most megyek a blokkot füröszteni az hátravan még. Már sír a pici a műhelyben.
        sepy és wsievers kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Tegnap vettem egy tesco gazdaságos fűtőventillátoros kütyüt a műhelybe
          Nekem konvektor van bent :P Az asszonynak építettem új konyhát, én meg beköltöztem a régibe.
          sepy, CZsolti és kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #20
            CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tegnap vettem egy tesco gazdaságos fűtőventillátoros kütyüt a műhelybe. 8 légköbméter az egész.
            Jó bazi nagy készülék. Mekkora hozzá a hangárod?
            sepy és TZ kedvelte ezt.
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #21
              UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Jó bazi nagy készülék.
              A műhely kb. ekkora . Egyébként jogos. Ezt a poént kár lett volna kihagyni.
              Amúgy a fűtőventillátor egész jó. Tegnap este azzal szárítottam a megmosott alkatrészeket.

              Komment


                #22
                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Tegnap este azzal szárítottam a megmosott alkatrészeket.
                Jó nagy és bírós mosógéped lehet...
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #23
                  Elérkeztem a vázfestésig. Magam sem hittem volna, hogy ennyi retek van ezen a motoron. De most már tiszta és csupasz, le van csiszolva és zsírtalanítva. Befejezem itt a gyúrást a fórumban és megyek alapozni. Holnapra jó időt mond, szeretném lefesteni. Minden cucc meg van hozzá. Holnap kiderül, hogy realista, vagy szürrealista festő vagyok. ...
                  sepy, zsíráf és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    realista, vagy szürrealista festő vagyok.
                    Realista, Pont olyan csillogó fekete lett, mint amilyennek elképzeltem. Lehet, hogy kiverem a biztosítékot, de elárulom, hogy alapos csiszolás, zsírtalanítás és rozsdapassziválás után Budaprimer szürke alapozóval és Very Well RAL 9005 spry-vel fújtam. Sajna nekem ez volt a legolcsóbb megoldás. És nekem fontos, hogy amennyire lehetséges, minden munkát én végezzek el a gépen.

                    A fényezést azért valószínűleg szakemberre bízom - ha nem kér sok pénzt érte.
                    sepy, wsievers és OdinHEM kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Very Well RAL 9005
                      Nekem is bevált ez a festék. 3 réteggel tökéletes felületet lehet elérni vele sárvédőn, tankon is...
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #26
                        Az alapozót két rétegben kentem fel. Erősen hígítva volt, de így befolyt olyan helyekre is, ami másként elérhetetlen egy festéknek. Igen szépen takart, és ami a lényeg, nem marta fel az eredeti festéket.

                        Bevallom, csak olyan helyen gitteltem, ami egyébként szem előtt van.

                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        3 réteggel tökéletes felületet lehet elérni vele sárvédőn, tankon is.
                        Szerinted a RAL 3002-es mennyire passzol a Cetkához. Nem teljesen gyári szín, de ebben a festékben nincs más elérhető árnyalat. (BA 701 a RAL 3004-et javasolta egy másik helyen.)

                        Komment


                          #27
                          Nekem egy festő ismerősöm azt mondta a cseh-motorok és autók színkódja ugyan az volt régen. Régi Skoda színkódot keress.

                          Komment


                            #28
                            kavycka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Régi Skoda színkódot keress.
                            Köszönöm, utánanézek. Azért megnézem RAL színkártyával is az eredeti festés mellé téve, mert ezek a mai festők azt ismerik csak.

                            (Természetesen a színkeveréssel foglalkozó műhelyekre gondolok. Azt tudom, hogy egy igazi mester mindenféle árnyalatot ki tud keverni.)
                            Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2012 nov. 12, 10:11. Oka: zárójeles pontosítás :)

                            Komment


                              #29
                              Sziasztok!

                              Nagyon hasznos dolgokat olvasgattam az elmúlt fél órában, többek között a http://veteran.forum.hu/szerelesi-ke...html#post22355 topicot olvasva megnyugodtam, hogy jó választás volt a CZ 472,akármennyire is az ellenkezőjéről próbál meggyőzni egy 638-ast hajtó barátom!


                              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              3 db 4 amperórás 6 voltos riasztóba való akksi van benne párhuzamba kötve
                              wsievers, Neked hogy fér ez el? Tudnál róla küldeni egy fényképet?


                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              szeretném a lámpákat - a reflektor kivételével - LED-re cserélni.
                              CZsolti, ezt sikerült megvalósítanod?

                              Köszönöm a válaszokat, széles utat!

                              Komment


                                #30
                                Ricsi95D eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                szeretném a lámpákat - a reflektor kivételével - LED-re cserélni.
                                CZsolti, ezt sikerült megvalósítanod?
                                Egyenlőre még nem, de a szándék konkrét. Próbálom a lehető legegyszerűbb megoldást megtalálni, ami egyben a legolcsóbb is. Ami szinte biztosnak látszik az az, hogy tekintettel a LED-eknek arra a tulajdonságára, hogy intenzív fényt csak egy bizonyos szögtartományban adnak, ezért egy izzó egy LED-del nem helyettesíthető. Az is biztos, hogy a LED-eknek stabil tápfeszültségre van szükségük, ami ugye elemről - vagy a Wsievers által javasolt akkukról könnyen megvalósítható.

                                Olcsóságánál és fényerejénél fogva valószínűleg ki fogom próbálni az úton-útfélen kapható kerékpárvilágító kütyüket. Irányjelzőhöz eleve alkalmasnak tűnnek, csak kérdés, hogyan lehet megoldani a kapcsoló kivezetését a kormánykapcsolóhoz.

                                Egyenlőre azonban a vasat kell összeraknom. A kábelezés még várat magára.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X