Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Laurer 1972

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Laurer 1972

    Sziasztok! Én is mint itt sokan mások, a régi vasakat részesítem előnyben. Hobbi szinten szoktam foglalkozni régebbi autókkal. Jelen esetben egy régi 1972-es Laurer dömpert kellene megbütykölnöm saját célra. Kicsit át lett alakítva terep targoncának, aminek tökéletesen meg is felel. Sajnos az elektromos részével vannak gondjaim ebben szeretnék tanácsot kérni.
    sepy, sinter és 2 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a Laurer 1972 évjáratú mini dömperem amit egy Slanzi márkájú két hengeres léghűtéses dízel motor mozgat, elméletileg ebben egy beépített generátor van. Hasonló rendszerben mint a régi motorkerékpárokon. Jelen esetben ez egy Ducati rendszer. A fesz szabályzó is Ducati elettrotecnica . Talán még az eredeti. Sajnos a töltésem az nem működik, valószínű a fesz szabályzó adta fel a harcot. De nem tudom kimérni , kiméretni sem. Nem nagyon ért itt a környezetemben ehhez senki. A blokkból kijövő vezetékek két sárga és egy piros. Ezeken ha a motor üzemelt akkor tudtam mérni 12,6 voltot egymáshoz képest ( a sárgákon) a piroson semmit. Elméletileg ez talán egy kétfázisú generátor, vagy akár egyfázisú is lehet? Sajnos a szabályzóra kötve töltést nem produkál a ketyere. A kérdésem az lenne, hogy találkozott -e valaki hasonló szabályzóval illetve ilyen generátorral? Ötlet kellene, hogy milyen szabályzóval tudnám esetleg helyettesíteni? Bazsimocinak egy 2015-ös írásában szerintem egy ilyen rendszert próbáltak életre kelteni.
    Ha van valakinek ötlete a helyes bekötésére, illetve ezt helyettesíteni másikkal azt szívesen venném!
    Köszönöm előre is!

    Komment


      #3
      Hali! A két sárga vezetéken mérve fordulaton kb 60V váltóáramot kell mérned. Ha ez megvan akkor tényleg a szabályzó ment tönkre, keress a régi szabályzó házán beöntött, vagy beütött számsort, ez határozza meg milyen szabályzót kell keresned. nem lesz olcsó azt előre megmondom...
      sepy és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ha valóban 2 fázisú rendszer akkor ez jó lehet. És nem mondanám drágának


        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szia!
          Hogy néz ki ez a masina? Próbáltam rágúglizni, de csak szétcuccolt izomcsajt hozott a gép.
          dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szervusz Süpi!

            Több változatot lehet találni belőle.A gugliba "dumper laurer moki"-t kell beütni és jópárat kiad,csak nem tudni,hogy a topicban,pontosan melyik típusról van szó.A Slanzi motor olasz gyártmányú,nagy hagyományokkal bíró motorgyár,a stabil motoroktól a napjainkban is használatos kisebb dízelekig.


            Üdvözlettel:Che
            zahi és dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha valóban 2 fázisú rendszer akkor ez jó lehet. És nem mondanám drágának

              De drága, mert az első használatnál elfüstöl...Azonos külső ház esetén is lényegesen más lehet a belseje, ezért kértem, hogy keressen valamilyen számot rajta...Én már végigjártam ezt a kört...
              Én ezt találtam:
              https://www.ebay.it/itm/REGOLATORE-T...kAAOSw4shX79FB
              zahi és kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                nagyon csinos dömpi, köszi.

                Komment


                  #9
                  bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  De drága, mert az első használatnál elfüstöl...Azonos külső ház esetén is lényegesen más lehet a belseje, ezért kértem, hogy keressen valamilyen számot rajta...Én már végigjártam ezt a kört...
                  Én ezt találtam:
                  https://www.ebay.it/itm/REGOLATORE-T...kAAOSw4shX79FB
                  Hát ezt nem tudtam. Pedig elvileg hasonlóan kéne működniük.

                  Komment


                    #10
                    Szaktársak!
                    Az ősszel jártam egy gátőrház közelében és ott volt egy ilyen masina. volt motorja, platója...meg sárga színe...gondolkozzak, hogy hol láttam? érdekelhet valakit?

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X