Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia 125 (1964/12) feltámasztása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Danuvia 125 (1964/12) feltámasztása

    Sziasztok!

    Karácsonyra hozott a Jézuska egy Danuvia 125-öst Azt tudtam, hogy édesapámnak volt, illetve van is egy címben említett motorja, viszont sosem mentem jobban utána a témának, most viszont elindult bennem a vezérhangya. Anno szétszedte a motor költözés miatt, darabjai a ház millió pontján. Ezeket a darabokat szedtem most össze és vettem a fejembe, hogy helyrerázom a motort. Legnagyobb meglepetésemre szinte mindene megvan. A karosszéria elemek viszonylag rendben vannak, bár kénytelen leszek újrafesteni őket. A lámpatest, illetve minden kapcsolódó kábel öregecske, átkötöm őket, szerencsére a Danuvia kézikönyv pazar e tekintetben is, a rendszer sem túl összetett. Csavarok... na, abból egy szem sem sehol...

    Mindent adatot megtaláltam, egyedül a forgalmi nincsen meg, ezen lassan 40 év távlatából mondjuk meg sem lepődök. Rendszámtábla a polcon, a gyári sorszámok stimmelnek, a párosítószámok a motorblokkon egyeznek. De mielőtt mindennek nekifutok, előbb még bizony papíroznom kell a masinát, legalább annyira, hogy tudjam, ha műszakilag rendben lesz, nem lesz akadálya semmi papírnak.

    A sorrend - amennyire itt a fórumot átolvastam és kiokosítottam magam - 1. édesapám, aki világéletében egy szem tulaja volt a motornak eladja azt nekem 2. kekkh / bm adategyeztetek (vagy biztosan ismert tulaj esetén nem kell - ez a rész nem tiszta, hol a bukó papírok kapcsán) 3. szerelek 4. eredetvizsga, műszaki 5. okmányiroda

    Ha valamit rosszul tudok, szívesen veszek minden segítő adatot. : )
    Attached Files
    Lemezjáték, mátéapu és 3 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    Örülünk annak amit kigondoltál .......meg minden .
    Viszont ha jól veszem ki - apukád él . A motor az övé , rendszám is megvan , - bemegy és azt mondja elfagytam a forgalmit ...???? ( meghatalmazással intézheted )
    Che, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia minálunk !

      Én speciel alergiás vagyok a tájegység elhagyására a bemutatkozásnál .Nem a cimét szeretném tudni valakinek ,hanem a helyi hovatartozását... Egy szomszédon személyesen tud az ember segíteni,vagy éppen elzárkózni.Viszont mikor azt sem tudom,hogy keleti,vagy déli a szimpi motoros,akkor nem sok kedvem van segíteni neki...
      sepy és Che kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Sziasztok!

        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A motor az övé , rendszám is megvan , - bemegy és azt mondja elfagytam a forgalmit
        Ez nekem is megfordult a fejemben, viszont felmerült bennem pár gondolat: a rendszám nem lett leadva, tehát elvileg nincsen kivonva a forgalomból saját kérésre. Ezen nem fognak hisztizni vagy utólagosan büntetni? Jó pár év eltelt... : ) Okmányirodából sok mindent kinézek. Nameg ez régi járgány, lehet róla adatuk? Vagy maximum nem helyben kapjuk meg, hanem pár hét után?

        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        alergiás vagyok a tájegység elhagyására a bemutatkozásnál
        Ez elkerülte a figyelmem, de semmi titok nincsen benne, Vas megye, Szombathely vonzáskörzete. : )
        sepy és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Viszont mikor azt sem tudom,hogy keleti,vagy déli a szimpi motoros,akkor nem sok kedvem van segíteni neki...

          ... ja, ja - meg pest is messze van ..
          mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            JamesMiller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ezen nem fognak hisztizni vagy utólagosan büntetni? J
            Nem valószínű. Az új rendszám már nem lett kiváltva hozzá, ezért automatikusan kivonták a forgalomból.

            Komment


              #7
              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem valószínű. Az új rendszám már nem lett kiváltva hozzá, ezért automatikusan kivonták a forgalomból.
              Köszi az infót! Péntek reggel okmányirodában kezdünk, aztán malmozás, mert gondolom mire találnak adatot a régi rendszámhoz, az nem egy azonnal lefutó dolog...

              Komment


                #8
                Sziasztok, update. : )

                A motor papírozás része sikeresen lezajlott, a szombathelyi okmányirodában nagyon rendesek voltak és lelkiismeretesen végezték a munkájukat. Segítettek a további tennivalók kapcsán, sőt, a tulajdonosváltás megoldásában is kaptunk jó tanácsot, nevezetesen egyszerűbb, ha ajándékozás keretén belül cserét gazdát, hiszen családban marad.

                Ami a motor állapotát illeti. Az alkatrészek egy része menthető, festeni viszont pár elemet szükséges, mert a rozsda csúnyán elkapta őket. A csavarok mind elkallódtak az idők folyamán, ezért amikor összeraktam a szerkezetet, az itt-ott fellelt helyettesítő darabokat építettem be. Sajnos a króm mindenhol ramaty, megpróbálom pasztával helyrerázni, hátha segít rajtuk. Ami teljesen kuka az a kormány, a fotón aránylag jól néz ki, de összeállt rajta a rozsda...

                Szintén pórul járt a sebességmérő, amire valamiféle ragasztó folyhatott, ezt elküldöm felújításra.

                Börzén sikerült szép kormányt és lefogatót szerezném, de fék és kuplung kell még, gázkar is... fogantyú... szinte minden kell világításkapcsolón kívül. Csatoltam egy képet a motorról, itt tart. A nagy távolság miatt kb. csak havonta egy hétvégém van foglalkozni vele, akkor viszont minél többet próbálok. : )

                Komment


                  #9
                  Lesz ez még jobb és szebb is,mert úgy látom az agilitás meg van hozzá.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #10
                    Mindenképpen a régi fényét szeretném visszaadni. : ) A következő nagyobb etap az elektronika összerakása lesz, bár az megint olyan, hogy neki kell durálnom magam, aztán halad az is. Most hétvégén homokszórok ezt-azt, alapozás, talán fény is.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X