Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Romet Kadet 780 1989

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Romet Kadet 780 1989

    Sziasztok!

    A napokban szert tettem egy Romet Kadet 780-ra, sokáig állt a motor, karbi és tank tisztítás után rárúgásra nagy puffanás és a képen látható módon szétnyílt a kipufogó.
    Próbáltam össze rakni, de csak nem akart nagyon megmozdulni, erőltetni meg nem akartam.
    Kúpos a vége látszik hogy rá szorul és úgy rögzül.
    Az a kérdésem ilyenkor mi a teendő?

    Gondolom anyag kerülhetett a kipufogóba a rúgások, szivatás során és szétnyomta.
    Van valami trükkje az össze nyomásának?

    Köszönöm a válaszokat!

    #2
    Üdv Lacu!

    Ez szerintem Komar 1-es típusra való kipufogó. Ilyen való rá gyárilag: http://www.simson-keletimotor-alkatr...3-dob-fekete-2
    Persze ezzel is működik a motor. A menetes szár ami kilóg a dob végéből annak lenne a feladata, hogy ne engedje szétjönni az egységet. Talán a végéről hiányzott az anya, vagy szét van barmolva. Lehet egy jó állapotú használt hozzávalóval jobban jársz. Ha nem fér bele a vég, akkor valószínűleg valahol nem körkörös az egyik alkatrész, ezen hajlítással lehet csak segíteni, vagy a tompítóbetétet kell beljebb ütni.
    movisz, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szervusztok!
      Szépen el durrant a kipufogó! Titusnak azonban igaza van! Nem erre a típusra való, csere darabbal jobban jársz. Az új dobok drágák, nem kell olyat venni. Használt gyárival jobban jársz. Van két verzió a dobok és könyökcsövek illesztésére. Az első a komár 2352 típusoknál ( 3 as komár ) egy szorítóbilincs. A második a Romet 750w, Romet Pony típusoknál menetes szorítóanya. Ebben az esetben menetet metszettek a dob bemeneti oldalára. Ajánlott hőálló tömítőszalaggal össze szerelni az alkatrészeket. Szeretnek " kifújni" az illesztéseknél.
      Titus kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönöm szépen a hozzászólásokat.
        Megtörtént a költözésünk és lassan készen áll a műhelyem is a munkára.

        Továbbiakról készítek majd képeket és informálom a tisztelt tagokat!
        Atti69, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X