Közlemény

Collapse
No announcement yet.

esztergapaddl beazonositás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    esztergapaddl beazonositás

    Üdv mindenkinek! seíitségeteket szeretném kérni nem rég vásárolt esztergapadom beazonosításához. Nem mai darab ,a tábla szerint bejegyzett jaíitás ideje 1964 5.egy réz dombornyomott táblán fortuna felirat található ami a norton oldalán található nagyjából ennyi infóm van róla így mellékelek képet hátha az segíthet.Click image for larger version

Name:	IMG_20200228_213638.jpg
Views:	169
Size:	1.02 MB
ID:	222010

    #2
    Click image for larger version

Name:	IMG_20200228_213644.jpg
Views:	146
Size:	1.03 MB
ID:	222013

    Komment


      #3
      A masinát sikeresen életre keltettem most jön az a játék hogy újra szétszerelem és újrafestem.egy két apróságot már sikeresen elkészítettem rajta de szeretnék minél többet megtudni róla.
      pasetta és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Szervusz!

        Nekem nagyon úgy tűnik.hogy a képeken látható gép,több Magyar gyártmányú eszterga alkatrészinek felhasználásával,egy összeépített esztergapad.A főorsószekrény,valamelyik ős EU-ról származhat,a szegnyereg egész biztosan EAN 340-ről (kocka EAN),a kéziszán vagy az E2N utolsó kiadásúé,esetleg valamelyik EMUS gépé.Az ágy és lakatszekrény,valamint az alap és keresztszán tartozhatott eredetileg egy géphez,mert azokon nem látható átalakítás,vagy házi kialakítás.

        Nagyjából ennyit tudtam kisilabizálni a képekről,de ettől még lehet vele szép dolgokat produkálni.

        Üdvözlettel:Che
        sepy, Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          köszönöm Che a segitséged én is így gondolom láttam rajta a nem gyári részeket szükségem volt a megerősítésre bár nem szeretnék válalkozást nyitni rá szeretném a lehető leg jobb formába hozni ,saját örömre szeretnék vele dolgozni nem megélhetési szinten . A nagy feladat majd a menetvágás kisilabizálása lesz ,vannak hozzá cserekerekeim bőséggel bár az oldalán található láncos áthajtás az orsóházról kicsit furcsálottam de tisztítás céljából a notront szétszedve gyárinak tűnik a lánckerék felépitése. ha sikerül előre lépni a projektben ismét írok és teszek képeket is fel .érdeklődésem bármi ami forog mozog .minimális elektronikai alapok is vannak javitgattam elektromos bringákat is illetve bármit amiről a cégtábla alatt dolgozó "mesterek "lemondtak vagy nem válalták. én mindíg a megoldást keresem nem a problémákon vakarózok .
          sepy, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            üdv ismét !elég elfoglalt voltam mostanság meló ,megváltozott sok minden e miatt a fránya vírus miatt is 2 gyerköcöm van fiú mind a kettö nem épp hamvába hót egyik sem és nem értik ezt az uj helyzetet miért csak ithon vannak se suli se bölcsi anya meg befonja a szemöldökét velük.én meg menekülök a műhelybe amikor jut energia a sajátra íme itt jár a projekt.megigértem hogy referálok ennek teszek eleget.további szép estét
            Attached Files

            Komment


              #7
              Szép a szine..

              Komment


                #8
                ez volt a 16 réteg ecsettel felkent zöld alatt .ezt véltem a gyári szinnek.Ezen a szinen volt a masina keresztneve is mindjárt mellékelek fotót is

                Komment


                  #9
                  Attached Files

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X