Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krisz

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Krisz

    Heló mindenkinek új vagyok pannonia T1 tulaja vagyok és segitséget kérnék hátsó lenngővilla szereléséhaz választ köszi
    mátéapu kedvelte ezt.

    #2
    Üdv a fórumon!

    Van itt több Pannóniás is(nekem is van egy P10), de először is tudni kéne, hogy szétszerelés előtt, vagy összerakás előtt állsz, úgy célirányosabban tudnánk segíteni. És ezeken kívül felmerül még pár kérdés, pl most vetted a gépet? Van-e valamiféle szerelési tapasztalatod? Mi a pontos probléma? Esetleg hiányzik valami alkatrész és nem áll össze?

    Üdv: Titus
    mátéapu és sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia köszi hogy irtál az a bajom ,hogy már szétszedve kaptam és már jópár dolgot elészitettem rajta nagyon odalettem érte amikór neki álltam és egyre jobban merülők mit a tengerbe én nemvagyok motor szerelő de eléggé ügyeskezüemberne mondanak de ez kifogott hozzárakom még motort soha nem szereltem de még a közelébe sem voltam mert autokat szereltem a nagybátyámmal mindig. A projekt mos az első lengővillánál van de sajnos az is kromozás allatt

      Komment


        #4
        Alkatrésszel most hála istennek nincs gond de voltam 1 ijesmi hejen alkatrészér és mit ad isten pont látok az asztalon 1 t1 et felujitás alatt és amikor a kisöreg elkezte nekem megmutani 1 villáskulcsal mijen játéka van annak a villának olyan hátast dobtam mint aki be van állitva de rendesen a fényzése kész a csikozáson lassan túl lesszek és indul a háboru .

        Komment


          #5
          Valami rajzot vagy valami video is segitene ha van valakinek t1 vagy t5 je és levideozza hogy műkodik onnan em már látom. Szerintem csak mem vagyok mindenap ijen motorok közelében és nem tudok ránézn aztán jön a többi de ez az első motorom és azért nem nagyon megy.

          Komment


            #6
            Ja még azti leirom , hogy amikór megkaptam alkatrész beszerzésnél derültek ki sorra hogy nemis azok az alkatrészeket kaptam meg amik hozzá valók irom mik volta jáva babeta danuvia p20 úgyhogy akitől kaptam ő sem vol a helyzet magaslatán de én úgy gondolom küzdeni kell . És meglessz a gyümölcse.
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Krisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Valami rajzot vagy valami video is segitene ha van valakinek t1 vagy t5 je és levideozza hogy műkodik onnan em már látom. Szerintem csak mem vagyok mindenap ijen motorok közelében és nem tudok ránézn aztán jön a többi de ez az első motorom és azért nem nagyon megy.
              Csapj a közepébe,mit neked a fokozatosság..!
              Bizom benne,hogy sikerül!

              Én riga komár ..motorkákon kezdtem az izgalmakat,az elrontott dolgokat könnyű volt pótolni. A legtöbb ismeretlen dolgot könyvekből ,kezelési utasításokból tanultam.a Ternai,és a többi álltalános "tankönyv"a korszak jawait,csepel pannóniáit tárgyalja.Próbálj keresni szakirodalmat,a legtöbbet levédették,így nem nagyon találsz a neten...Maróti könyvkiadónál láttam...

              Egyébként a"pannóniások szent könyve "a /piros könyv/:abból keríts egyet a legalaposabban tárgyalja a gépet!
              pasetta, Titus és Atti69 kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Rajzot egyet tudok, az alkatrészjegyzékből való, csak nem engedi feltölteni, mert egy ősi bmp fájl. Ha engedi átküldöm privátban. Röviden a villa mozgásáról. A láncfeszesség beállításához való, más motorokon nem láttam hasonlót. A himbatengely anyáját fellazítod és az alatta levő körmös anyával közelíted, vagy távolítod a lengővillát a blokkhoz láncfeszességtől függően.
                De ha már Pannóniához jutottál, egy ilyen könyvet mindenképp be kell szerezned, amit Máté is ajánlott az előbb: https://www.antikvarium.hu/konyv/bal...avitasa-681709
                4-5 ezer Ft-ért vesztegetik a legolcsóbb példányokat. Ebben tényleg benne van minden.
                Ez pedig a másik, ez alapozásnak tekinthető a piros könyvhöz, és bármelyik egyéb motoros témához: https://www.antikvarium.hu/konyv/ter...kerekpar-15873
                Kis műszaki érzékkel a Pannóniákkal el lehet boldogulni, mert akkoriban nem volt divat túlbonyolítani a dolgokat. Sok sikert a gép feltámasztásához!


                Az előbb próbáltam elküldeni külön, de ott sem fogadta el.
                Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2020 máj. 17, 20:37. Oka: próba
                pasetta, Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Köszönöm szépen beszerzek akkór 1 ijen könyvet????????

                  Komment


                    #10
                    Köszi mindenkinek nagyon segitőkészek vagytok .

                    Komment


                      #11
                      Szervusztok! Az Antikvárium,hu-n előjegyezhető. DE! nincs készleten. Gondolom, ha be esik egy példány, akkor jól megkérik majd az árát.
                      https://www.antikvarium.hu/index.php...nterfaceid=101

                      Maróti könyvkereskedésben van 1 példány.
                      https://bookline.hu/search/search.ac...3%ADt%C3%A1sa+
                      Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2020 máj. 18, 10:37.

                      Komment


                        #12
                        pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Maróti könyvkereskedésben van 1 példány.
                        Link
                        Én meglepiként kaptam a páromtól a fénymásolatát,szerintem többet adott érte.........
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          Click image for larger version  Name:	18.jpg Views:	0 Size:	67.9 KB ID:	223254
                          Paint-al végül is elmentettem más formátumban az eredetit, így már engedi betenni a képet. Amint látszik nagyfékdobos kollégától származik a kép, köszönet neki!
                          A könyvekből érdemes nézegetni a kínálatot, és ha van egy kedvező áron arra lecsapni. Még kerülnek elő régi szekrényekből ilyen könyvek. Egy Ternais plusz példányom volt nekem is, de azt már egy veterános kollégának adtam baráti áron. Egy idő után bevonzzák egymást
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2020 máj. 18, 20:42.

                          Komment


                            #14
                            Köszönöm szépen a segitséget de lenne még 1 nagy kérdésem . Láttam videókat pannonia t1 t5 ről és szintem mindegyik okádja a fűstőt de van 1 2videó amibe szépjárású és füstnek nyoma sincs ez mért van?. Hogyan lehetne szerinted ki kűszöbőlni . Énekem egy T1 em van de T5H légszűrődobozt rakok rá és hangtompitós dobokat.....majd de megvan a légszűrője doboza is kulcsal. aggodalmam majd amikór haszáladba vételi engedélyt ís beszerzem használni is szeretném . az utobbival lessz problémám a FÜSTÖLÉS vagy vigyem inkább 1 szakihoz? Mi az amihez hozzákell ennél a dolognál nyúlni??? Válaszodat előre is kőszi

                            Komment


                              #15
                              Krisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Láttam videókat pannonia t1 t5 ről és szintem mindegyik okádja a fűstőt de van 1 2videó amibe szépjárású és füstnek nyoma sincs ez mért van?.
                              Minden nap indítsd,be kicsit melegítsd és menj vele dolgozni,boltba,motorozni....ne pötyögtesd egy helyben,járj vele:elhagyja a nagy füstölést,ha megközelítőleg jól van belőve.Nem túl érzékeny motor,időnként meg kell zavarni,ha elkezd négyüteműzni,jól felmelegszik és kisimul újból a járása....
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X