Közlemény

Collapse
No announcement yet.

T-Csepel125

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    T-Csepel125

    Tisztelt Fórum Tagok!
    Ete vagyok, egy délalföldi városkából. Azért jelentkeztem be erre a fórumra, mert hosszas küzdelem után sikerült valamelyest felújítanom Apósom 1954-es 125 kcmes T-Csepeljét az utóbbi hónapokban. Sajnos egy beszakadt tetejű kamrában tárolódott - nagyjából 1970 óta. Hátsó kereke nem volt, a karburátora is hiányzott és mindenhol rozsda borította. Pedig annak idején Varsót is megjárta - két személlyel. Ugyanakkor Édesapámnak is volt egy ugyanilyen Csepelje - s magam az öcsémmel ezen tanultam meg motorozni - hetedikes-nyolcadikos koromban. Abból a motorból sajnos kézikocsi és motoros kapa lett... Amikor azonban pár éve megtudtam, hogy Apósom T-Csepelje még meg van - nagyon megörültem és elkértem tőle. Örömmel odaadta... Úgy terveztem, hogy 80 éves születésnapjára megpróbálom meglepetésként felújítani Neki... Darabokra szedtem a masinát, homokfúvattam, lefesttettem.A motorjának a kuplung részét felújíttattam - mást egyelőre nem kellett. Karburátort és hátsó kereket, gumikat stb. megvettem. Aztán amikor mindet visszakaptam, szépen összeszereltem a masinát. Sikerült a meglepetés is! Apósom borzasztóan örült az eredménynek! Mindenkinek újságolta, hogy a régi motorja... újra látta járó motorral, lefestve... szebb, mint új korában... Szinte madarat lehetett volna vele fogatni! Már egyedül ezért megérte a sok vesződség és pénzkiadás. Most ott tartok, hogy a kuplungot kell még beállítani rajta, de már így is szépen pöfög és megy. Szeretném megemlíteni azokat, akiktől sok segítséget kaptam: ketten Kisteleken laknak, Krizsán Péter (festő) és Mihály Dávid (veterán rajongó), a motort pedig Kiskundorozsmán újította fel Pap Ferenc barátom. Ezúton is köszönöm mindnyájuknak a sok segítséget! A motor forgalmiját még a családi iratok közt keresgéli Apósom - hátha meg lesz a szürke forgalmi... Mindenkit őszinte tisztelettel köszöntök, remélve, hogy ha valamiben megszorulok - itt segítséget találok! Azt nem ígérem, hogy én segítek, mert veteránosként - még igencsak zöldfülű vagyok...s valószínűleg - az is maradok.
    Ete
    Tamás78, Titus és 7 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    ete eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    még igencsak zöldfülű vagyok..
    Hát műveld ki magad.. Mindenesetre...gratulálok a szándékhoz,s a megvalósításhoz is.
    sepy és zahi kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      köszönöm, igyekszem...

      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Tölthetnél képet.. lássunk már valami szépet.
        zahi, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Üdv, most jutottam hozzá... próbálom csatolni...
          Ete

          Komment


            #6
            Jóképű kiscsepel. Szépen felújították, csak az elsőfékbowden nincs túl jó helyen, és a fék-kuplungkarok fel lettek cserélve. Én úgy tudom, hogy a bowdenvég bebújtatása alulról történik a karokba. Ezeket igazítanám rajta.

            Komment


              #7
              Köszönöm az észrevételt, orvoslom a problémát...

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X