Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kínnai robogó, Z-tech ZT70 robogó , gyújtás elektronika.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kínnai robogó, Z-tech ZT70 robogó , gyújtás elektronika.

    Rég óta szeretem a barkácsolást A gépeket különös képen szeretem szerelni ,mindég érdekelt működésük szerkezeti fel építésük . Csakhogy már kissé eljárt az idő felettem egyre nehezebb számomra a térdelés a guggolás és a le fel hajladozás No meg a járás . Talán ennyi elegendő bemutatkozásnak most ki térnék a problémámra Volt eddig Bervám , Pannim , Pannóniám ,Tatranom, Simson sztárom .Keevé-. Kimkóm .Aprilia szkarabeóm. Most van egy Simson Sb 51 és vásároltam ezt a kinai robogót melynek neve Z-TECH Zt-70 Négy ütemű robogó mely kinézetre és egyéb paraméterek szerint is tetszetős kis motor .Ám mint az lenni szokott semmi sem tart örökké ami mozog az előbb utóbb meg hibásodik . Álló helyzetben járó motor közben le állt a motor , elment a gyújtás ! Valaki tudna-e Segíteni hol keressem a hibát .
    sepy kedvelte ezt.

    #2
    Tata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valaki tudna-e Segíteni hol keressem a hibát .
    Fiatalnak tűnik:én a kezelésiben keresném először .Azután kitudnám hol szervizelik,ők adhatnak tippet:egy egyszerű hibához. Ha nem : jön a klasszikus ...megnézem az érintkezéseket,a vezetékeket,a kapcsolókat,azután jönnek a csereberék,gyújtótekercs ,jeladó,..gondolom az első a biztosíték ,a gyertyapróba volt,azután pipa nélküli szikra,amelyeket az út szélén is próbálni kell.
    sepy, Titus és 4 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Mag találtuk a problémát Az ok az hogy egyáltalán kínai ! felületes gyártás nem tartós alkatrészek .Tekercs probléma! mely az alaplapon található .Sajnos kereskedelemben a hiányos alkatrész ellátás miatt ezt az alkatrészt sem lehet kapni Talán volna egy lehetőség a tekercs újra tekercselése . Kérdésem az lenne tud e valaki olyan szakembert ki ilyen irányú tevékenységgel foglalkozik

      Komment


        #4
        Igen sajnos a problema az hogy egyaltalan energiat fektettek ezen jarmuvek legyartasara es idaig valo szallitasara .Nem mint ha Kinaisk nem tudnanak jo dolgokat gyartani de ott is meg kell fizetni a hozzaerto szakmunkast es gyartasi minoseget tudnak produkalni akar Europai szintu minoseget is de annak ara van A problema itt a megrendelovel van vagyis aki itt eldja minel tobb hasznot akarnak huzni annal olcsobb gyartokkal csinaltatjak.Ok meg csinalnak barmit kepesek legyartani mindent akar jol is.

        Komment


          #5
          Lehet hogy igazad van kedves movisz Csak sajnos ez rajtam nem sokat segít Volt már más járművem is mely kinai gyártmány volt és az is pocsék össze tákolt és silány anyagokból készült. Ez a jármű is felületessen volt össze szerelve . Noha a békéscsabai forgalmazó azt mondta hogy ezeket a járműveket dobozban kapták és itt helyben szerelték össze . Ezért talán a felületes gondosságot mint vádat el feledhetnénk a kinaiakkal szemben De az anyag minőség még mindég ott van . a vádlistán Kérdésemet továbra is fenn tartom tud e valaki olyan szakembert ki az ilyen irányú tekercselésben jártas?

          Komment


            #6
            Tata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Talán volna egy lehetőség a tekercs újra tekercselése .
            Szerintem te is tudod a választ ,minden vidéken tekercselnek villanymotort,vagyis megvan a tudás,az anyag és a felszerelés:motiválni kell őket,hogy elvállalják amit kérsz!
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Tata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              tud e valaki olyan szakembert ki az ilyen irányú tekercselésben jártas?
              Nyíregyháza vagy Sopron, netán Csömör? Ez utóbbiak foglalkoznak vékony vezetékes tekercseléssel is

              Komment


                #8
                Tata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mag találtuk a problémát
                Hogy jöttetek rá, illetve milyen Ohmot mértetek a tekercsen?

                Komment


                  #9
                  Meg mondom teljesen őszintén nem tudom .Unokám villanyszerelő és a beméréseket ö végezte . Belső zárlatot határozott meg . Az alaplap cseréje után a jármű működése hibátlan ezért biztos hogy a hibát jól álapította meg unokám . Egyébként az alkatrész a Jászmotor alkatrész kereskedésben sikerült be szerezni . Ezért is hála nekik . Kérdésedre kedves horex ennyit tudok válaszolni. Szép napot .
                  Jankó51, és kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Tata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kérdésedre kedves horex ennyit tudok válaszolni.
                    Köszönöm. Neked is jókat!

                    Komment


                      #11
                      Nem értem mi a tekercs szerepe. Talán trafó????

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X