Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gépjármű elbirtoklás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Gépjármű elbirtoklás

    Sziasztok tudnátok segíteni milyen folyamata van az elbirtoklásnak?Van egy motor amivel nem foglalkozott a tulaja 11 éve ki van vonva igeiglenesen a forgalomból.nálam van a törzskönyv forgalmi az utolsó adásvételi és a motor is.Tudtok segíteni mi ennek a folyamata?A motor nincs körözés alatt.A tulajt nem tudom elérni és az ország másik felén van.

    #2
    gabor111 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudtok segíteni mi ennek a folyamata?
    Külömböző hozzáállás van az okmányirodákban,ahol rendezni akarod ott kérj segítséget mi a teendőd.Mondjuk az érdekes lészen,ha nem a tulajtól vetted meg és lopott például....
    Jankó51 kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      gabor111 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A tulajt nem tudom elérni és az ország másik felén van.
      Szia!
      A meglévő adás-vételi az előző birtokos és a forgalmiban szereplő tulajdonos között köttetett? Ha igen, akkor írjál egy adás-vételit a jelenlegi papírokon vevőként szereplő illetővel, és a papírok rendben is vannak.
      Ha az adás-vételi nem a tulajdonossal köttetett, akkor én első körben megpróbálkoznék egy kapcsolatfelvételi kérelemmel, ha a forgalmiban szereplő tulaj még élhet, tehát nem a 10-es 20-as években született. Küldheted a BM Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárságnak közvetlenül, vagy közvetve a legközelebbi kormányablakból. Ha szerencséd van akkor felkeres és ír Veled egy új adás-vételit majd mehetsz eredetiség vizsgára és a többi szépen sorban.
      Jankó51 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        gabor111 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        .A tulajt nem tudom elérni és az ország másik felén van.
        Ha egy elbirtoklási hercehurca és az ország másik felén lévő tulajdonos felkutatása között kéne választanom, én mindenképpen az utóbbit választanám. (...már, ha nincs semmi "csont" az ügyben)
        Atti69 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Gépjárműnél nincs elbirtoklás, legalább is nem található róla irodalom, még ingatlan esetén is igen nyűgös eljárás
          Részeletes leirás a forgalmival vagy a-nélküli motor forgalombahelyezéséröl
          http://mavamsz.hu/gyik
          És egy kapcsolódó topik
          https://veteran.forum.hu/forum/veter...birtokl%C3%A1s

          Komment


            #6
            Köszönöm szépen a válaszokat.
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X