Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bemutatkozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bemutatkozás

    Tamás vagyok, kezdő veteránrajongó a csoportban. Köszönöm a befogadást. A nagyon sok jó ötlet és megoldás miatt regisztráltam a csoportba. Igyekszem majd tudásomhoz képest én is segíteni annak, aki éppen ezt igényli.
    Szerintem minden szerkezet megjavítható, ez csak idő és akarat kérdése.
    mir-mur, Pityu és 6 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    Üdv Vasmag a csoportban! El kell mondanom, hogy itt csak normális emberek vannak. Na, jó, majdnem. Ja, nem.
    sepy, Atti69 és Jankó51 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      vasmag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem minden szerkezet megjavítható, ez csak idő és akarat kérdése.
      Üdvözöllek minálunk !

      A pályafutásom kezdő jelszava az volt:ami nincs azt elkészítem,ami rossz azt megjavítom. Sajnos elfáradtam,ma az:amit megcsinálok az legyen jó!

      Remélem,te végigviszed a jelszavadat !!!
      Pityu, sepy és 5 további látogató kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Sziasztok!
        Balázs vagyok "autószerelő".
        Szeretnék némi tudást magamba szívni esztergálás terén,mert elegem lett a mit miért nem lehet megcsinálni esztergályos szakikból. (Tisztelet a kivételeknek!!!)

        Komment


          #5
          Mr.X. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          elegem lett a mit miért nem lehet megcsinálni
          Szia !
          Értem én,hogy felháborító,ha valaki mellébeszél(lehet ,hogy nem akar megsérteni).Én úgy veszem észre ma
          Mr.X. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          (Tisztelet a kivételeknek!!!)
          a kuncsaft akarja megmondani ,miként csináljak meg valamit(sok az internethuszár).Valószínűleg úgy is lehet,de nekem már nincs türelmem és időm arra,hogy kétszer annyi ideig magyarázzak mit miért csinálok,mint amíg elkészítem,én így tudom ,ilyen a felszerelésem és kész...Van két autószerelő praxisú barátom akik megvannak veszve az esztergálásért,én azt mondtam ne vegyék el a kenyerem:igaz nem azonnal tudok segíteni a legtöbb esetben,de ha a kis dolgokat elveszik akkor mi marad nekem....?Nem mondom,hogy ne vágj bele,de én és sokan tiz-harminc éve tanuljuk a fogásokat,mit szólnál"autószerelő",ha kivenném a kezedből a kulcsot,és én raknék fel egy hengerfejet,mondjuk szelepek nélkül,mert én"tudok" nyomatékkulcsal bánni....Az egyik barátom vett egy gépet,segítettem neki néhány szerszámmal,tanáccsal tudom nem boldogul,a gép minősége miatt,és őszintén ideje sincs dolgozni rajta.

          A forgács és az autó nem barátok,külön műhely külön tudás,Van időd esztergakést köszörülni,van időd minden alkalommal letakarítani a gépet használat után,tudod,hogy öntvény esztergálás előtt szárazra és utána ismét le kell takarítani a gépet mert a por megeszi a szánt,és újból végigolajozni kijáratni a szennyeződést letörölni és újból...????.

          Az eszterga nagyon jó segítség a szerelésnél,merem mondani,de mikor egy tiz-perces összerakást,el kell halasztani,egy távtartó esztergálás miatt ,akkor már nem tetszik a dolog...Mindkettőt űzöm,de szeretném,ha egyikből megélnék,de nem lehet :mert mindenki a másik szakmájából igyekszik előnyöket szerezni.Oda a szakmák és szakik tisztelete...és anyagi megbecsülése.

          És tisztázzuk ez már nem verseny ez megalázása minden elvégzett kétkezi munkának:UFF-én beszéltem.!
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Szia!
            Úgy gondolom nem az internet huszárok táborát erősítem.
            Nem akarom elvenni senki kenyerét,és azt sem akarom megmondani senkinek,hogy mit hogyan csináljon.
            Az autószerelőkét sem,azért mert csak motorokat és néha váltókat "építek".
            Sajnos azt kell mondjam,hogy az autószerelők nagy része csak alkatrészeket cserélget pofátlan árakon.....(De itt is van pár kivétel.)
            Az első az hogy elmondom mit szeretnék csináltatni,és esetleg hogy hogyan.Aztán megbeszéljük hogy az úgy jó,vagy sem.(Megoldásokban gondolkododom.)
            Mi felénk 35km-en belül nincs szinte semmilyen hadra fogható esztergályos szaki.
            A kisebb munkák miatt is 2x oda-vissza kell utaznom,és 2-3 napon belül talán meg is csinálnak mondjuk egy sima távtartót.
            Ezért szeretném minimális módon magamévá tenni a "tudást",hogy egy távtartót,egy seeger hornyot,és hasonló kisebb munkákat otthon meg tudjam csinálni.
            Üdv.Balázs

            Komment


              #7
              Mr.X. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezért szeretném minimális módon magamévá tenni a "tudást",hogy egy távtartót,egy seeger hornyot,és hasonló kisebb munkákat otthon meg tudjam csinálni.
              Üdv.Balázs
              Nem tudjátok elvenni a kenyerünket:mert már nem ebből élünk a legtöbben,és nem is benneteket hibáztatlak,észszerű,hogy álljon egy használható gép egy ehhez hasonló munkához.Nagyon sok gépet látok hagyatékból eladót,szerintem kiöregszünk.Ments meg egy gépet te is az olvasztótól.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Szerintem a gep az csak egy resze az esxtergalasnak , a kulombozo kesek ,babok ,siktarcsa, furok ,dorzsarak stb.talan meg nagyobb reszet teszik ki az ugynevezett esztergalasnak .Szerintem megoldas ha messze van a szakember megtanulni szakrajzot kesziteni (amit mindenfelekepp kell kesziteni a megerteshez a munkanak) es elkuldod digitalis formatumban es csak a kesz munkadarabert mesz.
                MAsik meg a gep es szerszamok csak eszkozok amiket tudni kell hasznalni vagosebesseg ,elotolas ,fordulatszam,fogas melyseg ezek mind valtoznak az anyag minoseg fuggvenyeben.
                Sokan probalnak improvizalni ebben a szakmaban is de igazan jo szakit csak nagyitoval talalni ez igaz sajnos

                Komment


                  #9
                  Zsolti erről csacsogunk évek óta meg állt az igazi szaki melletti szakember képzés. Erre az informatika nem alkalmas csak ismeret bővítésként használhatól. Az igazi Mesterek pedig lassan kihalnak. Hiányozni fog még ha jelenleg nem is az a sokrétű tudás halmaz amivel ezek az emberek rendelkeznek! Ez a probléma megoldás lényege lenne. Mindent a net nem old meg és lesz egy szakember hiány okozta Káosz mert ki lesz nem fog rendelkezni olyan széles látókörrel a szakmák terén ami szükséges lenne majdan. Most elegendő ha a pirosat rakják a 2. csatira a zöldet az 5. re és erre mondják szakember, közben egy betanított munkás igaz szép neve van mostanság. Bocs nem nézem le hisz termelő valós munkát végez de tessen már Magyarul beszélni hisz a Portás az Portásként dolgozik és milyen szépen hangzik: Beléptető Menedzser.

                  Komment


                    #10
                    movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szerintem a gep az csak egy resze az esxtergalasnak , a kulombozo kesek ,babok ,siktarcsa, furok ,dorzsarak stb.talan meg nagyobb reszet teszik ki az ugynevezett esztergalasnak .Szerintem megoldas ha messze van a szakember megtanulni szakrajzot kesziteni (amit mindenfelekepp kell kesziteni a megerteshez a munkanak) es elkuldod digitalis formatumban es csak a kesz munkadarabert mesz.
                    MAsik meg a gep es szerszamok csak eszkozok amiket tudni kell hasznalni vagosebesseg ,elotolas ,fordulatszam,fogas melyseg ezek mind valtoznak az anyag minoseg fuggvenyeben.
                    Sokan probalnak improvizalni ebben a szakmaban is de igazan jo szakit csak nagyitoval talalni ez igaz sajnos
                    Szia!
                    Ezzel tisztában vagyok,és még volt szakrajz tantárgyunk a szakközépben,meg a főiskolán is.
                    Amikor "ráér" valami akkor szakrajzot,vagy mintát leadom és megbeszéljük,hogy szólnak ha kész.(Most fut egy ilyen projectem,amit 1.5 éve adtam le. )Lassan rákérdezek hol tartunk azzal a 20db tehermentesítő gyűrűvel....
                    Szóval az elméletben jól hangzik,hogy szakrajz elküld,és csenget a postás az alkatrésszel pár napon belül.
                    A valóságban egyedi összeépítéseket,és átalakításokat csinálunk ahol mindent is egyediben kell megcsinálni,vagy kissé átalakítani "azonnal".
                    Itt heteket csúszhat az átadás 4-5 ilyen nem várt munkával,és a megrendelő nem igazán fogja megérteni hogy miért.
                    Sajnos évek óta az az irányvonal erősödik,hogy(Itt most megkérek mindenkit akinek nem inge ne vegye magára.),hogy csúnya szóval élve: Le kell sz..ni kedves a kedves szakit,hogy utána kiny.....sam a seg.t.(De sajnos ez minden szakmunkánál érvényes,mert szakember hiány van) Majd amikor a megbeszélt időre el nem készült alkatrészért elmegyek meghallgathatom,hogy mekkora szívás volt megcsinálni...(Egy akármilyen csapról,vagy távtartóról beszélünk.)
                    Szóval a saját munkám akarom csak megkönnyíteni,és az idegeim megóvni.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X