Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csiszolas kromozas ahogyan valojaban van

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csiszolas kromozas ahogyan valojaban van

    Csiszolas kromozas vastagrezezes a kromozas alapjai csiszolas alapjai
    Utoljára szerkesztve a következő által: Bela79; 2021 dec. 29, 05:08.

    #2
    ??????????????????????????????????
    Jankó51, madorka és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Bela79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Csiszolas kromozas vastagrezezes a kromozas alapjai
      Ez a vegyi krómozáskor történik. Ilyenkor nem kell csiszolni, mert fényes króm vihető fel a rezezett felületre, ami szép sima.
      Ilyet nem tudom hol készítenek. Tudna valaki ebben segíteni? Cím? Elérhetőség, stb..
      Én utoljára úgy jártam, hogy rezezés nélkül matt krómot vittek fel a felületre, majd annyira csiszolták, hogy lecsiszolták az egészet, majd kb. fél év után elkezdett rozsdásodni az egész.
      Rosszabb lett, mint krómozás előtt.

      Komment


        #4
        Kopasz 1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Elérhetőség, stb..
        joker említette valahol,hogy Cseh országban még alárezeznek.
        Kopasz 1 kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Üdv !

          Nekem legutoljára Edelényben alárezeztek , és azt polírozták , nikkelezték , majd krómozták .... végig vitt a mester az egész soron . Az alámunkálás igaz így sem volt tökéletes (de a gyári színvonalat ütötte) , lehet mondani a Kecskemézi , Vince bácsi féle verzió szebb volt , de ez kb 5 éve egy állapotban van , nem igazán rozsdál , kb 2 éve lett szilikon zsírrál kezelve , de az is le lett takarítva róla már rég ...

          Attached Files
          Jankó51, Titus és 6 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Nagyon szép gép! Kár,hogy nem vetetted be egy talira sem.....
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Cseh országban még alárezeznek
              Nekem Somogyból messze vannak, valahol Magyarország -on keresek helyet, ahol rendesen tudnak krómozni.
              Krómoznak itt a közelben Mohács -on, illetve Pécs -en is, de a fentebb említett okok miatt többé nem akarom oda vinni a cuccaimat.
              A kipufogómat például újra kellett gyártatnom saválló lemezből, mert végig kilyukadt.
              Azért egy 130 000 Ft. -os (több alkatrész) krómozás után, következő év nyarán legyártatni két kipufogódobot baráti áron 54 000 Ft. -ért nem esett jól.

              Komment


                #8
                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nekem legutoljára Edelényben alárezeztek
                Nagyon szép, karbantartott gép! Ritkán lehet látni ennyire egyben lévőt. Gratulálok hozzá!

                Komment


                  #9
                  Bocs írod neked messze van, nincs az oly messze hisz sokkal többe lett a slendrián munka miatt az előző! A szép és tartós meg ér annyit hisz sokáig tudsz benne gyönyörködni illetve bosszankodni a csúnyán. Tudom magamról mindíg azon akad meg az ember szeme még akkor is ha nincs feltűnő helyen. Zahi gépéhez szeretnék gratulálni ritka szép gép gondolom a hangja is méltó hozzá. Én még anno Sport CZ vel jártam mikor a szemközti ház tömbbe volt egy fazonnak P 20 as gépe. Nagyon patika volt és nyáron fel szerelte rá azt hiszem Keslár féle gyorsasági idom volt nagyon fülbemászó volt mikor indulás előtt melegítette a gépet. Csorgott is a nyálam rendesen. Én is rendbe tettem a Cz t akkor még volt /1976-77 / gyári alkatrész hozzá MZ telót kapott előre sufni tuningot / reszeltem egy hétig a henger nyílásait bújtam a régi autó- motorokat némi leírásokat elcsípve. Akkor még ez tabu volt néha Hamar Zsiga bácsitól el el csíptek némi infót nem volt internet még telefon is csak befolyásos embernek volt a lakásán! A végeredmény meggyőző lett. A lépcsőházi szomszédomnak 350 es Jawája volt és mindíg úgy szólt a motoromról a kicsi. Én jártam a salakmotor versenyekre és el csaltam egy Gyulai versenyre vissza fele elértem az 1500 km t és mivel én voltam a kicsivel engem küldött előre hisz úgy is én vagyok a lassabb. Elkezdtem kissé gyorsabban menni mint amivel oda felé mentünk és uram bocsá nem próbált mág csak előzni sem mert miután én értem a ház elé és ő pedig tisztes távolságból követett soha nem volt többé a kicsi!! Persze mint másnál is volt már ilyen megjelent a bukócsöves 634 es Jawa és kitoltam egyet a jármű boltból! Ha jól emlékszem 19500 ft ért. 3 éves korában új árában adtam el igaz kissé alakítva PL. Kispolszki első lámpával / számla a forgalmiban mert ekkor lopkodták ki az autókból az akkori divatnak megfelelően! Elektromos benzin csappal és benzin szint mérővel! Bővült a család és autó kellett így mi ment a motor és jött az első autóm egy Hófehér garázsos S 100 as Skoda! Elnézést de gondolom ez a része sokunknak hasonló hisz ekkor még 82- 84 et írtunk csupán és mivel nem gyáriparos szülők gyerekei voltunk nem volt más, meló a gyárba majd meló után vagy előtte egyengettem foltoztam a rozsda bogjákat. Bolgár kertészek 408 as kombiját benzin kutas vásáros cukrász Volgáját. fejre állt Varszavát ,később jöttek a homok színű 1200 as Zsigulik Torinói motorral! . Pl. át hajtott a lecsukott szakálas sorompón és mivel akkor még sem anyag sem autó bontó nem volt még élhajlító sem volt a maszeknál kruppniban hajtottam szélvédő keretet hozzá. Bocsánat kissé elkalandoztam a múltban

                  Komment


                    #10
                    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv !

                    Nekem legutoljára Edelényben alárezeztek , és azt polírozták , nikkelezték , majd krómozták .... végig vitt a mester az egész soron . Az alámunkálás igaz így sem volt tökéletes (de a gyári színvonalat ütötte) , lehet mondani a Kecskemézi , Vince bácsi féle verzió szebb volt , de ez kb 5 éve egy állapotban van , nem igazán rozsdál , kb 2 éve lett szilikon zsírrál kezelve , de az is le lett takarítva róla már rég ...
                    Én is úgy hallottam, hogy technológiai váltás történt Edelényben, és most már alárezeznek, én is oda akarom vinni az Izsem alkatrészeit...Horganyozni meg a Bervába.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Edelényben alárezeztek , és azt polírozták , nikkelezték , majd krómozták .... végig vitt a mester az egész soron .
                      Amilyen szép a motor, olyan hasznos az infó!

                      Komment


                        #12
                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Edelényben, és most már alárezeznek
                        Tudnátok adni elérhetőséget?

                        Komment


                          #13
                          Így jó ???

                          https://ferrion-kft-edeleny.uzleti.hu/


                          Komment


                            #14
                            Szeretném,ha egy hozzáértő áthelyezné ezt az utalást,vagy a cégnevét egy külön Pl: címjegyzék oldalra vagy valami oldalra ahová csak hasonlók kerülnének.

                            Sajnos nehezen megtalálható lesz egy idő után....
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X