Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN 340/1000 vegyem - ne vegyem!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    EAN 340/1000 vegyem - ne vegyem!

    Üdvözlöm a Tisztel Fórum Tagságot!
    Azért ezt a címet adtam a bemutatkozásomnak, mert a látómezőmbe került egy a fenti címben szereplő esztergapad! Előéletéről annyit lehet tudni, hogy tanműhelyben volt oktatógép! A tanműhely megszűnésekor kilóra eladták és a tulaj sógora aki esztergályos ritkán használta! A sógor már hetven felett jár... nem nagyon akar már esztergálni, ezért megválnának tőle! Állóbáb, futóbáb, szegnyereg... 3 fázisról üzemel - 300000Ft! Van hozzá egy újonnan vásárolt tokmány és a kések amire külön kell alkudni! Csak megszemléltem... kipróbálva még nem volt! Állapotról nem sokat tudok mondani, a keresztszánnál mivel azt megtekergettem éreztem egy komolyabb holtjátékot... hozzáteszem nem tudom, hogy ennél a típusnál mi a "normális"! Nem ez a szakmám... utoljára középiskolás koromban szakmai gyakorlaton esztergáltam... Nagyon tetszik... inkább erős nosztalgiát érzek ez iránt, de érzek magamban annyi tanulási vágyat, hogy alapszinten (mi az alapszint?) megtanuljam! Mivel látok itt komoly felújítási naplókat ezért egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy nem nyúlok-e bele egy olyan gépbe ami nagyon foglalkozós és elmegy tőle a kedvem! Bár nagyon szeretek szerelni, barkácsolni, de egy komolyabb felújításba lehet beletörne a bicskám! Az idő nem sürget! Ezért most tájékozódom mint a postagalamb!Igyekszem minél több információt gyűjteni a végleges döntés előtt!
    Üdvözlettel!
    Kopasz 1 kedvelte ezt.

    #2
    Azt szoktam kérdezni:mit akarsz?

    Egy ismert gépet olyan amilyen,de használható,vagy egy ismeretlent szépen lefestve agyondicsérve,vagy egy felújítottat(ha jól sikerül nem adják el)
    pasetta, Kopasz 1 és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      lidojohn71 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A tanműhely megszűnésekor kilóra eladták
      Mivel tanműhelyes volt, nem egy agyonhasznált kopott gép.
      lidojohn71 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        lidojohn71 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a keresztszánnál mivel azt megtekergettem éreztem egy komolyabb holtjátékot
        Ezt a fajta holtjátékot nagyon könnyen és egyszerűen be lehet állítani és megszűnik a holtjáték.
        A cél, minél kisebb holtjáték a 0,0 -hoz közel úgy, hogy ne legyen szoros, könnyen tekerhető legyen az orsó.
        0,0 -ás úgy sem lesz, még a vadiúj gépeknél sem, kivéve, ha golyósorsós.
        lidojohn71 és pasetta kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Üdv mindenkinek.
          Nekem hasonló a probléma.
          A keresztszán orsó és az anya is rendesen meg van kopva. Nagyon nagy a holtjáték az orsó és az anya kopása miatt.
          Sajnos nem tudok beszerezni ujjat. Ha valaki tud ebben segíteni azt megköszönném.

          Komment


            #6
            Csantal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A keresztszán orsó és az anya is rendesen meg van kopva.
            Üdv. Csantal!
            Trapézmenetű orsót anyával, különböző átmérő és emelkedés méretekben be tudsz szerezni folyóméterre pl.: csapágyboltokban.
            Mifelénk pl.: Karb-Tech, Exor, stb.
            Ez a legegyszerűbb megoldás.
            pasetta és movisz kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Üdv. Kopasz1!
              Köszönöm a segítő szándékot.
              Nagyon kezdő vagyok még, csak hobbi célból vettem ezt a EAN 1000-est.
              Talán ezért is tudtak be palizni a kereszt szánnal.
              Ha méterre veszem a menetes orsót abból nem tudom megcsinálni.
              Mivel az egyik végén vastagabb kel, hogy legyen mint maga a menet.
              Kopasz 1 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Csantal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mivel az egyik végén vastagabb kel, hogy legyen mint maga a menet.
                Leméretezed az orsót (skiccet készítesz róla).
                A vastagabb résznél leszúrod, majd egy furatot teszel bele.
                Utána a menetes orsót megcsapolod a furatnak megfelelően átmérő + - 0,02 mm tűrésre, majd zsírtalanítás után (pl.: féktisztító) összeragasztod (én Loctite 603 -t szoktam használni).
                Hagyod úgy két - három órát kötni, majd összeszerelheted.
                Rajzom sajnos nincs róla, de a Te képeden jeleztem a toldás, csapolás helyét.
                Ha küldesz róla egy méretezett rajzot, skiccet, lerajzolom, hogy hogyan szoktam elkészíteni.
                Kellenek az átmérők és a hosszok.
                Attached Files

                Komment


                  #9
                  Köszönöm szépen!
                  ezt fogom tenni, okos ötlet.
                  Köszönöm a segítséget!
                  Üdv Anti.

                  Komment


                    #10
                    Csantal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Köszönöm szépen!
                    ezt fogom tenni, okos ötlet.
                    Köszönöm a segítséget!
                    Nagyon szívesen!
                    A csapolásnál és a furatolásnál figyelj oda a pontos kiórázásra, a körkörös futásra.
                    Különben a menet ütni fog, és körbehajtáskor egyik oldalon, egy ponton szorulni fog az anyában, a másik oldalon pedig nagy lesz a holtjáték.

                    Komment


                      #11
                      Köszönöm szépen a segítséget.
                      Szép napot.

                      Komment


                        #12
                        Nem nyomok "teccik"-et, mert teljesen fogalmatlan vagyok (így csak irigykedni tudok), ám egyre inkább hiszem, hogy az esztergácsolás egy csodálatos szakma!

                        Komment


                          #13
                          Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem nyomok "teccik"-et, mert teljesen fogalmatlan vagyok (így csak irigykedni tudok), ám egyre inkább hiszem, hogy az esztergácsolás
                          Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          egy csodálatos szakma!
                          Ez így van. Tényleg az.
                          Én gépszerelő - géplakatos vagyok.
                          Bocs! Voltam.
                          Februártól nyugdíjas a hivatalos szakmai megnevezésem.

                          Komment


                            #14
                            Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            egy csodálatos szakma!
                            Minden szakmának megvan a maga szépsége:a forgácsolásban is vannak unalmas és felemelő pillanatok
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #15
                              Kopasz1! Köszönöm a segítséget. Készen van az orsó! Nem vágtam el a régit hanem csináltam egy újat amibe belecsapoltam a menetes szárat, úgy ahogy
                              te mondtad.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X