Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Veterán oldalkocsi alváz azonosítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Veterán oldalkocsi alváz azonosítása

    Sziasztok ! Segítene valaki megállapítani milyen oldalkocsinak lehet ez az alváza? Mennyi lehet az ára? Köszönöm. Tibi

    #2
    Szervusztok! Üdv köztünk Tibi00! Van egy nagy hírem! Szívesen segítünk, ha tudunk, de nem mindig AKARUNK! Mi nem vagyunk értékbecslő oldal. Ez a lényegre törő hozzáállásod nem igazán segít a megfejtésben. Üdvözlettel!
    zahi, movisz és Jankó51 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szívesen segítünk, ha tudunk, de nem mindig AKARUNK! Mi nem vagyunk értékbecslő oldal.
      Szerintem néhány alkalom belefér,úgy is helyi jellegű a becslés is,nem minden országrészre érvényes.Természetesen nem üzletszerű árra gondolok,csak van aki beörököl valamit és tályékozódna.

      Azért mi segítünk ,ha lehet ? !!!
      Tibi00, Jankó51 és movisz kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Tibi00 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Segítene valaki megállapítani milyen oldalkocsinak lehet ez az alváza?
        Nem vagyok nagyon otthon az oldalkocsi témában de nekem házi készítésűnek tűnik. A felfogatások lehet gyáriak, de a váz egyedi. Sokat szerintem nem kérhetsz érte. Van rajta egy tengely, rugóstag meg a felfogatások. Azok érhetnek valamit.
        Tibi00, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem vagyok nagyon otthon az oldalkocsi témában
          Szintén nem vagyok szakértő!
          Okoskodom...A felfogatás profinak tűnik,a keréktengely és a teleszkóp Pannónia,a vázszerkezet erős:az teherszállító is lehet.A színe az viszont az orosz motorokéra,hasonlit.
          Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2022 nov. 16, 17:30.
          Tibi00, Titus és kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a vázszerkezet erős:az teherszállító is lehet.
            Ez nekem eszembe se jutott. Ez legalább megmagyarázná a vastag csöveket. Ami oldalkocsi vázakat látni néha börzéken mind gyengébb felépítésűek. Nem tudom, mennyi súlyt cipeltek régen a teheroldalkocsik, de valamivel biztos többet, mint egy utas súlya.

            Komment


              #7
              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              mennyi súlyt cipeltek régen a teheroldalkocsik
              kÖZELEMBEN VOLT EGY SZÓDÁS TESTVÉRPÁR. tORONYMAGASAN MEGPAKOLTÁK SZÓDÁS LÁDÁKKAL A VW kÜBELWAGENT ÉS A HÁBORÚS bmw OLDALKOCSIST
              a RENDSZERVÁLTÁS UTÁN ELLOPTÁK TŐLÜK. Szoval azok az oldalkocsik megdolgozták az árukat

              Ezt kerékre kellene állitani, mert lehet akár balos is, akkor meg angol
              Gugliba "sidecar chassis" vagy "seitenwagen chassis" és nézegetni a képeket

              Komment


                #8
                Üdv! Szeretném mindenkinek megköszönni az építő jellegű tanácsokat. A váz nagypapámé volt, Ő nagyon értette a nagymotorok világát. 350 jawa oldalkocsis, Pannónia, Izs, Zündapp, Ural, Csepel stb. Én a kocsikhoz értek inkább, mivel nincs nagymotorra jogsim akkor biztosan vennék is és értenék hozzá. Ez a váz örökség. Mégegyszer köszönöm aki segített és leírta elgondolását.

                Üdvözlöm "pasetta" elnézést ha megsértettem a kérdésemmel. Tudom nem értékbecslő oldalon vagyok, de hol máshol kérdezhetném meg motorral kapcsolatos kérdésem? Aki úgy érzi akar segíteni segít, azt nem olvastam sehol hogy árral kapcsolatos kérdést nem szabad feltenni de most megnézem a szabályzatot és ha bele van foglalva akkor bocsánat mindenkitől. Nem eladni vagy üzletelni jöttem ebbe a fórumba. Bárcsak köztünk lenne nagypapám biztos felvilágosítana szivesen. Békességet Önnek és minden jót!

                Komment


                  #9
                  Tibi00 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Üdvözlöm "pasetta" elnézést ha megsértettem a kérdésemmel.
                  Nem fontos mit ír a szabályzat!

                  A lényeg,volt már egy állandós "coli"(valószínűleg vasas volt) na ő naponta több keresztkérdést tett fel nekünk,mindenféle alkatrészekre. A vége mindig :mennyiért lehet eladni volt?

                  Ő az agyunkra ment:emiatt többen elzárkóznak az egyértelműen árért érdeklődőknek!

                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    Értem. Köszönöm, megértem. Tiszteletben tartom. Szép napot mindenkinek!

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X