Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Új E1N eszterga Tulajdonos aki most tanulja a szakma csinját-binját.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Új E1N eszterga Tulajdonos aki most tanulja a szakma csinját-binját.

    Sziasztok most vásároltam egy Kart E1N 500-as esztergát. Most még csak felújítási munkálatok folynak. Ha kész lesz felrakok egy pár fotót a kicsimről. Ha valakinek vannak ötletei hogy mire figyeljek a felújítás során azt nagyon megköszönném .
    Üdv mindenkinek sziasztok.

    #2
    Szia jaxy üdvözöllek a honlapon,érezd jól magad nálunk.
    Komolyan tisztelem az elhatározásod!
    jaxy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mire figyeljek a felújítás során azt nagyon megköszönném .
    Hát igen ez fontos dolog,fotózd le minden oldalról,és minden fázis közben,könnyebb lesz összerakni.mint minden szerkezetet itt is külön kell válogatni mi az amit megtudsz csinálni ,és mi az amit csináltatniu kell.
    A gépi munkákra gondolok,a köszörülésre cserélendő alkatrészekre,pl szegnyereghüvely,tekerők,orsók,melyek cserére szorulnak.Jól nézd meg a főorsót is nem e kell újra köszörülni csapágyazni az is időigényes dolog.
    És a tisztaság úgy tanítottak a fémet,csak tiszta gépolaj érheti minden mást lemosni letörölni beolajozni.
    Én szerelésnél műanyag fiokokat használok a szelektálásra mosásra,5-10-20literes müanyagkannákat szeletelek fel és ezekbe pakolok.minden gépi egységet külön rakok,igy könnyebb az összerakás.
    Meg azért az a pár hónap,mire látszik az alagút vége,jobb ha nem keverednek el a dolgok.
    KOMOLYAN GONDOLTAD? hogy felújitasz egy esztergapadot?
    Szerintem csak lemosásra gondoltál és arra kitaláld mi mire való,nem elijeszteni akarlak csodálatos dolgokat készithetsz esztergapadon.
    Egy kisebb esztergapad felujitása sok száz munkaóra,profiknak az ő munkájuk tiszteletére háborgok,közöttük tanultam a gépek szeretetét!
    Nagyon bosszant,hogy olyasmire mondják "felújítottam"amit kivülről sem tudnak letisztitani!
    Tanuld meg kezelni a gépet és légy óvatos,
    legyen sok örömöd még benne.!
    sinter, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Kedves Jaxi!

      A letöltések rovat,-szakirodalom,-egyéb fejezetében találsz E1N gépkönyvet.A gépkönyvben le van írva,a pontossági vizsgálatok módja és sorrendje,tessék áttanulmányozni és elvégezni az ott leírt méréseket.

      Amennyiben a megadott értékekhez viszonyítva,a mérés eredménye eltérő,-ott javítás szükséges.

      Jó tanácsként írom,hogy attól,hogy egy gép kopott,még lehet dolgozni rajta,sőt pontosan is,csak sokkal több időt igényel,a munkadarab elkészítése.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        #4
        jaxy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok most vásároltam egy Kart E1N 500-as esztergát. Most még csak felújítási munkálatok folynak. Ha kész lesz felrakok egy pár fotót a kicsimről. Ha valakinek vannak ötletei hogy mire figyeljek a felújítás során azt nagyon megköszönném .
        Üdv mindenkinek sziasztok.

        Üdv a fórumon!

        Én is most vettem egy ilyen gépet és nekem teljes felújítást kell csinálnom, vagyis átépítést számítógépes vezérlésre.
        Milyen állapotban van amit vettél? Kell e hántolni, orsót siklócsapágyat, ágy részt, keresztszánt.
        Egy felújítás az nem kis idő az biztos, sok sikert hozzá.
        Ha kell gépkönyv segíthetek benne.

        Komment


          #5
          Sziasztok bocsi hogy csak most reagálok a tanácsaitokra, de felújítás megkezdte az időigényes javításokat.
          Az esztergámat megnézte egy öreg szaki és azt mondta hogy mázlista vagyok a gép vásárlásnál.
          A gép pontos és nagyon jól működik csak az a baro... ne nitro hígítóval akarta volna lemosni.
          Tehát festésre na meg egy csomó csiszolásra szükség lesz. Na meg 2db ékszíjra. Megtudnátok mondani mekkora ékszíjat vegyek a masinára? A gépkönyvben az eredeti méret át van húzva és 13x9x1120 van írva.Tanácstalan vagyok vajon jó ez a méret? Mekkorát vegyek? A kiszerelés előtt meg szeretném venni hogy egyből tudjam tesztelni. A többi minden jó és jól működik.
          A próbadarab esztergálásánál 300mm hosszban 0.013mm-tert mutatott a mikró.
          Felrakok egy képet milyen volt a gép. Felújítás után felrakom hogy milyen lett.
          Üdv mindenkinek .
          Attached Files
          Utoljára szerkesztve a következő által: jaxy; 2012 dec. 12, 02:53.

          Komment


            #6
            Szervusztok. Valószínűleg ehez a típushoz ( E 1N ) van egy "felesleges" garnitúra cserekerekem . Üdvözlettel.
            pityesz001 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Köszönöm a cserekerekekre egyenlőre nincs szükségem van 1 garnitúra mm menethez a gépen, és 2 garnitúra a szekrényében (mm-zoll).Úgy néztem ezek alig voltak használva.
              üdvözlettel.

              Komment


                #8
                Sziasztok!

                Ne aggódjatok, nem tűnt el egy hozzászólás sem ebből a témából, csak egy jelentős részüket áthelyeztem, mivel annyi hasznos információt összehoztatok az elmúlt napokban, ami már igazán megér egy új, külön esztergás témát!

                Itt érhetitek el: http://veteran.forum.hu/szerelesi-ke...ntartasa-2444/

                Ha találtok még olyan bejegyzéseket máshol, amiket érdemes lenne bevonni az új témába (is), jelezzétek nyugodtan!
                mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Sziasztok. nekem is van egy E1N esztergám.
                  már jó ideje megvan. jó állapotban van. csak nekem nincs 380 és átalakitóval működik, készitettem hozzá egy 220-bol 380 as átalakitót. ha kiváncsiak vagytok rá. kérdezzetek.
                  Képet nemtudok feltenni ide a de a mappámba van kép!

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok!

                    Tanult forgácsoló szakmámban nem dolgoztam. Itt volt az ideje, hogy negyven fölött legyen otthon egy használt E2n gépem. Kaptam hozzá ezt-azt, de hiányos a fölszerelése. Cserekerekek, bábok, síktárcsa, menesztőtárcsa hibádzanak. A géptábla, mint az egész szerkezet, kissé kopott. Éppen csak olvashatatlan.
                    Nyomtatott E3N gépkönyvet találtam, majd beszkennelem. Talán valakinek jó lesz. Jaaa, mert úgy kerültem ide, hogy E2N gépkönyvet kerestem.

                    Komment


                      #11
                      gurbo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      mert úgy kerültem ide, hogy E2N gépkönyvet kerestem.
                      Üdvözöllek. Gratulálok a gépedhez!

                      Komment


                        #12
                        OFF
                        Valakinek esetleg nincs ilyen kapcsoló burkolata?
                        a kapcsolórész nem kellene csak a burkolat (ez 3fázisu kapcsoló) de a régi házakban ilyen volt a villanykapcsoló ( 1pólusu)
                        az eszterga gépem Szupport köszörűjéhez kellene.
                        Vagy nekem egy bolt is jó ahol tudok ilyen kapcsolót venni
                        Köszönöm!Click image for larger version

Name:	1076_1_big.jpg
Views:	1
Size:	185.1 KB
ID:	136937Click image for larger version

Name:	2013-04-07 09.28.52.jpg
Views:	1
Size:	151.5 KB
ID:	136938Click image for larger version

Name:	2013-04-07 09.29.08.jpg
Views:	1
Size:	152.6 KB
ID:	136939

                        Komment


                          #13
                          pityesz001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          az eszterga gépem Szupport köszörűjéhez kellene.
                          Ez hogyan működik ? Ilyennel még nem találkoztam. Tennél fel fotókat ?

                          Komment


                            #14
                            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Tennél fel fotókat ?
                            Persze. Igazábol nemtudom hogy gyári megoldás-e vagy maszek gyártány. de jól kivan találva,
                            A villanymotor kapocs sorja kivan szedve és a kapcsoló rész közvetlenül annak a helyére van csavarozva, a villanymotor 3 kivezetése bele van kötve a kapcsolóba. a másik felébe meg a táp vezeték,
                            Ez Jó megoldás mert nem kell messzire nyúlkálni palást köszörülésnél.
                            Vagy a köszörű hogy működik?
                            A késtartó helyére kell felszerelni és lehet vele a köszörülni pl tengelyt. sokkal simább és pontosabb felületet ad.Click image for larger version

Name:	2013-03-27 13.10.17.jpg
Views:	1
Size:	191.1 KB
ID:	136940Click image for larger version

Name:	2013-03-27 13.15.21.jpg
Views:	1
Size:	188.2 KB
ID:	136941Click image for larger version

Name:	2013-03-27 13.22.25.jpg
Views:	1
Size:	188.4 KB
ID:	136942
                            Utoljára szerkesztve a következő által: pityesz001; 2013 ápr. 07, 11:56.

                            Komment


                              #15
                              Szervusztok!

                              A letöltések rovatba,már régebben tettem fel a TSK szánköszörűről gépkönyvet,melyhez hozzáfértek.Hasonló gépet,akinek van esztergapadja maga is készíthet és elkészülte után használhatja is.Nagyon jó szolgálatot tehet,kemény cementált anyagok megmunkálásánál.Legutóbb én egy autó lendkerekének felújításakor használtam,de akár egy saját gyártású dugattyúcsapszeg elkészítésében is segítség.

                              Úgy emlékszem,hogy a kapcsolója gyárilag nem ilyen volt,bár ez lényegtelen,de a kapcsoló felszerelésének helye megegyezik a gyárival.Sajnos a képen látható 3 fázisú kapcsoló,már úgy vélem nehezen található,ezért meg kellene fontolni annak lecserélését,egy korszerűbbre,mert életet menthet.

                              A szuportköszörűt a leszerelt késtartó helyére kell szerelni,úgy hogy orsójának tengelye egy síkot képezzen,az esztergapad főorsójának tengelyével.Lehetőleg a sík vízszintben álljon,mert a szánvezetékek is a síkkal párhuzamosan fekszenek.A felszerelt szánköszörűvel hasonlóan dolgozunk,mint esztergáláskor,csak ekkor a forgó köszörűkő választja le az anyagfelesleget.Akit nagyon érdekel a működése,a you tube-on biztosan megnézhet róla egy filmet,mert ott majdnem minden témában találni alkalmazható oktató videót.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X