Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Angolkerék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel sem fogod !

    .... ---de igaz...............

    Komment


      #17
      köszi de egy párat már csináltam csak nem tudom, hogyan kell fényképet fel rakni.




      szia mir-mur. ezeket a szerszámokat hol lehet megnézni?

      Komment


        #18
        csűri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        szia mir-mur. ezeket a szerszámokat hol lehet megnézni?
        Sajna nem nálam. Mezőkeresztesen egy "öreg" restaurátor mesternél. Szeptember első hétvégéjén lesz ott találkozó, és börze. Ő szervezi. Találkozhatsz vele .

        Komment


          #19
          köszi a tippet. láttad az oldalkocsim?

          Komment


            #20
            Szervusz Csűri!

            Nincs most időm,-meghalni sem,de amint lesz próbálok képeket feltenni Angol kerekekről.Sajnos az elmentett képeim elvesztek az öreg wincheszterrel,-de tudom hol keressem.

            Amennyiben nem tudsz várni,próbáld beütni a gugliba:Eckold piccoló.Az Eckold egy Svájci cég,ahol lemezmegmukáló gépeket gyártanak,többek közt Angol kereket is.A gyártmány-ismertetőjűkben,ha jól emlékszem van olyan Angolkerék rajz,amely tartalmaz méreteket is.A pikkoló az egy csoda gép,nem Angol kerék,de láttam ilyent dolgozni,tud nyújtani,de ami a fontosabb zsugorítani is.Hódmezővásárhelyen,ahol láttam ezt a gépet munkában,a szemem előtt,úgy másfél óra alatt elkészítettek vele,egy Mercedes Ponton pótkeréktartót,valójában ilyen is kellene a lemezmunkához,de az ára használtan is 2 000 000,-körül van és akkor még hozzá a szerszámok.

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              #21
              Közben én keresgélek:
              http://www.eckold.com/Portals/0/Cont...o%20%20D_E.pdf

              Eckold Piccolo 314 - YouTube

              Hála nektek ma megint tanultam valamit.
              sepy és Che kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Angol kerék,de láttam ilyent dolgozni,tud nyújtani,de ami a fontosabb zsugorítani is.
                ne keverjétek , az egy másik gép .
                Viszont nem kell ennyire messze menni , van egy magyar fickó , nagyon jó kis gépeket gyárt normális áron . A Racing Bazáron szokott hirdetni .Ha megtalálom ide teszem .

                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                2 000 000,-körül van
                azért ez egy kicsit sok
                Che kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Zsolti!


                  Erről a gépről írtam,de amit ez a munkás csinál rajta most,az csak petting a bádoggal,ahhoz képest amit a vásárhelyiek műveltek a szemem előtt.Egyszerűen tátottam a szám,-jó és öröm volt látni,csak ez a gép számomra elérhetetlen.A hozzátartozó cserélhető szerszámokról is van fent a neten nagyon sok kép,melyből a szerszámok technikai megoldása is pontosan kiderül,nagyon ötletes megoldás a lemezmunkához.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #24
                    Itt van :Angol görgő - Cserebere.hu

                    Komment


                      #25
                      Kedves Joker!


                      Sokkolóan sok,de ennyi körül árulják,-nézegettem a neten.A pikkoló,-mint-ahogy írtam,nem angol kerék,csak az Eckold cég gyárt azt is és valahol,van fent róla egy fő méreteket tartalmazó ismertető.Arra gondoltam,ha valaki közülünk,gyártani akar angol kereket magának,egy kis segítség,"szamárvezető".

                      Üdvözlettel:Che
                      csűri kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Szervusztok!

                        Megkerestem,elmentettem,felteszem,illetve próbálom



                        Click image for larger version

Name:	Eckold.jpg
Views:	1
Size:	217.1 KB
ID:	138247 Sikerült

                        Üdvözlettel:Che
                        csűri kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          sziasztok!
                          köszi mindenkinek a segítséget, megtaláltam az eckold-ot. tök jó.




                          az albumban található szentesit jó magam csináltam, de sajnos van egy másik orrú szentesihez kéne az angolkerék.

                          Komment


                            #28
                            Szeva Attila, most már megismertelek...! Szóval még mindig a Szentesi-ket nyomod...?
                            Érdemes készen keresgélni angolkereket, mert mire leesztergáltatod a görgőket és leedzeted többe fog kerülni...
                            Jesse James mondta egyszer az angolkerékről: "Ha odacsíped vele az ujjaid, az olyan mint mikor ráütsz kalapáccsal, de itt a kalapács rajta is marad az ujjadon...Jó módszer arra, hogy kiserkedjen a vér az ujjad végén..."
                            Lásd 2:44-nél itt:
                            Jesse James - Custom Gas Tank - Motorcycle Mania - YouTube
                            csűri kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              szia bazsi! bocsi te az vagy akire gondolok Szekszárdról?




                              hali bazsi- a 6db görgő csapágyal tengelyel 24000Ft az UNI-Max-ban rendeltem ,a nagy görgőt 10000 Ft-ért megedzve egy szaki megcsinálta.

                              Komment


                                #30
                                Üdv!
                                Nekem van egy Szentesi oldalkocsim,viszonylag elég komplett mintának tudom ajánlani,ha érdekel?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X