Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dutrás csaj

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    hármaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezért kicsit ideje korán jött az intés
    Szia hármaska!
    Lehet, hogy nem úgy jött le a véleményem ahogy szerettem volna és nem is intésnek szántam!
    Én azt akartam mondani, hogy az ilyen hozzászólások mehetnének privát üzenetben, mert ennek nem sok értelmét látom itt, a hidraulikával kapcsolatban, de lehet rosszul gondolom!
    hármaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves t5!-lám-lám a hidraulika prbléma megoldódott,
    Ehhez Mi nem sokat tettünk hozzá......
    Ők igen:
    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a gumi kitüremkedik valahol és emiatt szorul meg a tolattyú.
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de ennek a hibája hozhat ilyen jelenséget
    majdánka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom sok rajongót gyűjtöttél, de konkrét instrukciót még nem kaptál a kérdésedre.
    Próbáltak segíteni, ebből mi is tanulhatunk, de a bájolgás, az ömlengés, szerintem nem kellene, hogy itt foglalja a "megabyte"-okat!
    Ez az én véleményem, ha egyedül vagyok vele, akkor elnézést kérek és ezt itt szeretném lezárni!
    Beagle, hármaska és 2 további látogató kedvelte ezt.
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    Komment


      #17
      Nem tudom megérteni miért nem lehet felfogni,ez nem ismerkedési oldal,és nem is ijen céllal jönnek közénk!
      Örülhetünk,ha egy nő hajlandó,ebbe a valljuk be kemény vicceken edződött társaságba beköszöni,nem kellene elüldözni személyeskedéssel.
      Ha önuralommal ki tudjuk zárni a politikát,ugyanezen módon szóljunk tisztelettel a hozzánk tisztelettel szólókhoz,
      legyen az :Férfi avagy Nő........
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        Szia!
        Ha van kedved, akkor szívesen látunk Újfehértón, jövőre, a VI. Országos Gépészkovács Találkozón!

        Komment


          #19
          Szia ismét Leara!Van egy Dutrás kollégám a cégnél és azt mondta,hogy szerinte a hidraulika irányváltója a ludas annak a belseje van megkopva és ott átszivárog az az olaj és vele együtt a nyomás is amit tartania kellene.Azt is mondta,hogy a hidraulika nem az erőssége a Dutráknak(legalább is a kicsiknek) az olajszivattyú gyengesége miatt.Ő is rakott rá egy nagyobb traktorból egy plusz szivattyút,hogy rendes olajnyomása legyen.Nos remélem segítettem valamennyit és nem írtam hülyeségeket bár ezeket munkatársam mondta!Jó szerelést!

          Komment


            #20
            Szia! gratulálok! a kis dutra nagyszerű kis traktor. nekünk egy u28-as van, kétkerekes változat,10 éve áll kinn,működésképtelen,hiányos.Nálam összeszerelés után a hidraulikarenszerbe kerűlt tömítőanyag maradvány okozott akadozást a vezérlésben és a kotyogó vezérlőkar is .ha jól tudom az első lehajtás kivételével megegyezik az ue 28-as az u28-assal.A jövőben szeretnék én is elkezdeni újra gazdálkodni egy ue28-assal vagy d4k-val.van mtz80-asunk is de én nem szeretem. már sokszor elakadtam vele,és kötött talajon szántásnál is hamar elkapar.
            Üdv. és jó munkát a Dutrával!

            Komment


              #21
              Sziasztok!

              A hidraulika probléma megoldódott. Ki kellett cserélni a kúpot mert elkopott és a rugót ami tartotta fix csőre lett kicserélve hogy ne tudja elengedni felfelé a nyomást. Erősebb rugóval is kilőtte az egész átváltót. Szóval a kollégádnak igaza volt. Most az egyetlen hibája így a hidraulikának hogy csak úgy lehet átváltani billentésre ha előbb meglazítom a csavarokat, átfordítom és vissza csavarom. 30 mp maximum ami többletidőt vesz igénybe úgyhogy így rendben lesz. Gyönyörűen dolgozik a kicsikém. Megvolt már a magágy előkészítés és vetés is. Télen motor felújítás következik mert ha nem jár a motor lassan cseppenként engedi a vizet a motorolajba. Jelenleg megoldom úgy hogy leengedem a vizet ha csak áll. Így áll jelenleg a helyzet.

              Komment


                #22
                Leara eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Erősebb rugóval is kilőtte az egész átváltót. Szóval a kollégádnak igaza volt.
                NA-NA ! Én mondtam hamarabb !




                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Esetleg, még az útváltó szelep is átengedhet.
                Íme itten írtam.

                Komment


                  #23
                  Kilátásba került még egy ue28-as dutra amit szemtelenül olcsón kínálnak. Nagyon gondolkozom hogy azt is meg kéne venni. Beleszerettem a zakatoló hangjába. Tra-Tra-Tra-Tra szépen ütemesen. Nem tudom megvegyem-e. Nincs szükségem 2 traktorra de talán el tudnám adni ha megcsináljuk. Szerintetek van ebben piac? El tudnám adni? Vagy csak a nyakamon ragadna? A végén annyira beleszeretek mind a kettőbe hogy nem adom el egyiket se.

                  Komment


                    #24
                    Ha a saját munkaórát nem számolod,akkor van benne piac,de ha felújítod,nem fogod eladni,és akkor elkezd kaparni a torkod,mert jó lenne egy 1000-es is.Bács-Kiskunban sokan jártak így.Aztán több a trakesz,mint a hely.

                    Komment


                      #25
                      Volt nekem is ilyen gondolatom csak motorral, de most tartok ott hogy csak egyet csinálok meg és kész. Ha hobbinak akarod hogy bütykölhess vedd meg, de a beleölt munkádat idődet senki sem akarja majd kifizetni "mert ez csak egy dutra" felkiáltással és innentől lesz keserű a szád íze, mert te tudod hogy jóval több.

                      Komment


                        #26
                        Leara, Üdv, egy jó tanács: egyet csinálj meg maximálisan és leld örömöd benne, ha lehet ne ess abba a hibába hogy gyűjtögetsz-gyűjtögetsz és elveszel ebben az útvesztőbe mert mindig egy újabbat vennél és az előző soha nem készülne el. Természetesen ez csak az én véleményem és jó szándékkal írtam, neked kell tudnod.

                        Komment


                          #27
                          tata21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ne ess abba a hibába hogy gyűjtögetsz-gyűjtögetsz
                          Jó-jó ! Igaz ! de ha egyszer..
                          Leara eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          dutra amit szemtelenül olcsón kínálnak.
                          Akkor hiába minden. Nem tudsz szabadulni.

                          Komment


                            #28
                            Szóval nem jó ötlet üzletnek. Gondolkodtam de nem tudom... Szinte látom ahogy bánatosan rám néz. "Vegyél meg meghálálom jó leszek!" De vehetnék tehenet is az árán... Ha viszont nem csinálok vele semmit is talán eladhatnám. Mert így is sokkal többet ér mint amennyiért adják. Nehéz ügy. Azt ígértem hétfőig döntök.

                            Komment


                              #29
                              Minden üzlet alapja,olcsón venni,haszonnal eladni.

                              És azokat hivják,sikeres üzletembernek,akinek ez mindig sikerül!

                              És azok a legsikeresebbek akiknél a vevő is ugy érzi,hogy jól járt.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #30
                                Kedves Klári!


                                Azon kell először elgondolkozni,hogy van e,-egyáltalán szükséged még egy traktorra?El kell még gondolkodni azon is,hogy mekkora területen gazdálkodsz és van e ,még egy "ülep",aki a második traktort megüli?További kérdések özöne is felmerül,eszközök,műhely,tárolás,alkatrész,.......,és akkor lehet rájössz,mégis a tehén a jobb választás.

                                Amennyiben mégis úgy döntesz,hogy megveszed (amit valószínűnek tartok,mert úgy tűnik nagy a szerelem),akkor legalább vétel előtt és főleg az egyeszség előtt,töltsd fel a hűtőrendszert fagyállóval és várj egy-két napot,hogy az olajban megjelenik e a hűtőfolyadék,mert ezek a Csepel alumínium blokkokat,könnyű volt szétfagyasztani,de annál nehezebb javítani!A feltöltést okvetlen fagyállóval kell végezni,mert az ott is "átbújik",ahol a víz nem,-használt,leengedett fagyálló is megteszi,ezt akkor is tanácsos megcsinálni,ha működik a motor,ha nem meg főleg.

                                Jótanácsként írom,hogy az úttörő világ sajnos már elmúlt és ezzel együtt az a mondás is aktualitását veszítette,hogy "Gyűjtsd a vasat és a fémet,ezzel is a békét véded",ne gyűjts,-inkább élj!

                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X