Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bemutatkozás?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bemutatkozás?

    Sziasztok! Be kell mutatkoznom! Elsősorban az orosz faliórák érdekelnek. De minden régi dolgot szívesen elnézegetek!

    #2
    Szervusz Anikó81!

    Üdvözöllek a fórumon,-ka-kukk! Régi dolog van itt bőven,-olvasgassál és ha időd engedi,szólj is hozzá!

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      #3
      Aniko81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Elsősorban az orosz faliórák érdekelnek
      Szia Anikó!
      Van is esetleg ilyen régi orosz faliórád? Örömmel olvasnék tapasztalatokat róla. Mennyire "szervízigényes", mennyire pontos, stb.
      Engem gyakorlailag mindenféle régi mechanikus, mozgó-forgó-recsegő-kattogó dolog érdekel.
      Van már öreg motorom, kerékpárom, Hoffherr daráló, 8 különféle rádió, vetítő, diavetítő, 2 varrógép. És épp mostanában gondolkoztam rajta, hogy az öreg Pacsirta felett milyen szépen mutatna a falon egy kakukkos. Vagy bármilyen stílusos láncos falióra. Csak ezekkel még nincs tapasztalatom. Mennyire igénylik a törődést, szerelgetést. Azért örülnék ha -legalább azt- nem kellene bütykölgetni.

      Komment


        #4
        üdv Anikó!Kedvenc órám egyike falióra,amelyen van holdnaptár.Isteni.
        Dongós üdv! Van két vagány varrógépem,az egyik Adria a másik meg " nemtudommilyen".A cimkén Colier felirat van.Milyen lehet ez?
        CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Üdv Nivaronin!
          Nem vagyok ám nagy varrógép szakértő, nemrég kezdtem a témába. Az egyik nagyanyám örökségéből egy Csepel 31-es került a szárnyaim alá, a másiktól pedig egy pannónia 56. Egyik sem működött, ezeket bütykölgettem meg CzZsolti segítségével. De utánanéztem, létezik Collier varrógép, angol gyártmány:
          Click image for larger version

Name:	collier no3.jpg
Views:	1
Size:	119.3 KB
ID:	138663
          CZsolti és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Nem Te hirdeted ezeket?
            Antik varrógépek Szolnok ”¢ apród.hu
            CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Ha megvan a "csónakjuk", akkor elég korrekt az áruk. Egy ilyen egyeneshajósnál az a lényeg, hogy ez meglegyen. A többi az némi petróleum, gépolaj és max. 600-as durvaságú polírpapír a rozsda ellen.

              A tartalom pedig: kb. 36 db alkatrész, amiben az öntvény is benne van. HA ezeket megtisztítod és beolajozod, akkor jöhet akár a sátorponyva is, ha aláfér. Az orsó befűzése sem komplikált. Kedvcsinálónak néhány kép és leírás:

              Technik - Die Langschiff Nähmaschine

              Biesolt & Locke - Nähmaschinenverzeichnis
              Che és dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Kedves Anikó!

                Elnézést az offért, de az uraknak muszáj volt válaszolnom és elnéztem a topic címet. Hogy stílszerű legyek ez egy "general failure" volt, amit informatikusék gyakran mondanak generális faliórának. Én már hallottam. Én mondtam. (Ráadásul nem is vagyok informatikus.)

                Légy üdvözölve, mint a faliórák gyűjtője is. Én, a varrógépekért vagyok oda a motorokon kívül. Lehet, hogy a faliórák is megtetszenek. Nyithatsz topicot és fényképalbumot is 5 hozzászólás után. Kíváncsiak vagyunk a gyűjteményedre.

                Üdvözlettel: CZsolti

                Komment


                  #9
                  CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Elnézést az offért
                  Úgy látom, nem okoztunk vele nagy kárt, Anikó el is hagyott minket (?)




                  CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  amit informatikusék gyakran mondanak
                  Az informatikusok (is) szeretnek ám úgy beszélni, hogy közönséges földi halandó ne értse beszédüket.
                  Az egyik roppant nagy megállapításom, tanácsom sokak számára (saját tapasztalataim alapján): Informatikussal, könyvelővel sose állj szóba!
                  Eddigi életem során ezen kasztokhoz tartozó egyedek közül egyetlen eggyel sem sikerült még értelmes párbeszédet folytatnom.
                  CZsolti kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Úgy látom, nem okoztunk vele nagy kárt, Anikó el is hagyott minket (?)
                    Vagy a falióra nem csak a delet ütötte el, hanem őt is? Egy ingaóra akár veszélyes is lehet.
                    Titus és dongos78 kedvelte ezt.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X