Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bemutatkozás , Jawa 350 - 638

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bemutatkozás , Jawa 350 - 638

    Szervusztok!

    Néhány hónappal ezelőtt vásároltam ( nagyon olcsón ) egy jawa 350 - 638-ast, ami már tíz éve nem működött. Sajnos a váz és a gumi alkatrészek katasztrofálisan néztek ki, a nem megfelelő tárolás miatt. Az összes elemet újrafényeztük, a gumikat, küllőket kicseréltük. A blokkba igazából csak belenéztünk a kipufogócsatornákon és a jobb oldali főtengelyszimmering kiszedésével. Mivel minden jónak tűnt, úgy döntöttünk hogy nem bontjuk meg. A múlt hétvégén indítottuk el először. Hiszitek vagy nem, némi csörgés és benzinszint problémák ( ha üresben van a motor és fékezek, akkor fullad, elmegy az alapjárat ) észlelhetők csak, a motor egyébként szépen megy, beleértve a kuplungot és a váltót is.

    Tudja valaki, hogy hogy kell a 350 - 638-on benzinszintet állítani? Én erre gyanakszom a fulladás miatt. A motor egyébként erős, alapjárat is van, csak üresben, fékezéskor jelentkezik a probléma.

    Majd teszek fel képet is.

    Üdv,
    István

    #2
    Szia Skac!

    Nézz szét a letölthető doksik között (Letöltések menüpont). Biztos találsz anyagot a porlasztóhoz. Amit mindenképpen csinálj meg: ne csak a fúvókákat, hanem az összes furatot, járatot fúvasd át, tisztogasd ki. A járatok sarkaiban gyűlhet össze szennyeződés, lerakódás. 10 éve már volt bioetanol a benzinhez keverve. Az okozhat ilyen tüneteket.

    Tehát előbb takaríts, utána állíts.

    Isten hozott nálunk! Üdvözlettel: CZsolti
    sepy és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Üdv köztünk!
      A tű helyzete az első bevágás felülről. Az üresjárati csavar 1 fordulatot van megengedve. Főfúvóka 92, kiegészítő fúvóka 72, kiegészítő légnyílás 120, ekonostát-fúvóka 50, szívatófúvóka 85, üresjárati fúvóka 40, üresjárattorkolati fúvóka 80, tűszelep átmérő 2mm.
      Az üzemanyagszint az úszóházban ha azt a test és az úszóház osztósíkjától mérjük, 11+-1mm 1,837 kPa(250mm üzemanyagoszlop) nyomás mellett.
      Che, sepy és CZsolti kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Urak,

        Köszönöm a tanácsokat, gyújtásállítás és a porlasztó pontos beállítása után úgy néz ki, hogy minden rendben van. Egy nagyon enyhe csörgés hallható , főként a jobb hengerből, de ezzel együtt lehet élni. Úgyhogy egyelőre a blokk marad ahogy van, aztán majd meglátjuk.

        Üdv,
        skac
        wsievers és CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Egy nagyon enyhe csörgés hallható , főként a jobb hengerből
          Javaslom a fimolt és a ólompótló adalékot. Sokat javít a hangján.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Wsievers,

            Milyen ólompótló adalékot használsz? Hol lehet kapni?

            Fimol már nyilvánvalóan csak valami dugott készletből lehet. Én úgysem jutok hozzá?

            Tudom, hogy kényes kérdés, de milyen olajat ( 2T ) érdemes használni?

            Üdv,
            skac

            Komment


              #7
              Én mindkettőt tudok venni a közeli benzinkúton. A Jawa amúgyis nagyon hamar elkezd csörögni, pláne az utángyártott kosaras felső tűgörgővel. Kényelmes, de nem a legjobb. Most akarom én is visszatenni a kosár nélküli görgőket.
              Fimol:
              BFS Autósbolt - Webáruház
              Ólompótló:
              Benzin adalék-ólompótló 250ml - WYNN'S - Üzemanyagadalék | Bárdi Autó Webáruház
              Olajat ilyet használok(a Stihl olaj nekem nem vált be):
              Interforst -Erdöszerte az Önök partnere. Husqvarna 2-Takt XP olaj
              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 febr. 17, 18:19.
              CZsolti kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én mindkettőt tudok venni a közeli benzinkúton. A Jawa amúgyis nagyon hamar elkezd csörögni, pláne az utángyártott kosaras felső tűgörgővel. Kényelmes, de nem a legjobb. Most akarom én is visszatenni a kosár nélküli görgőket.
                Fimol:
                BFS Autósbolt - Webáruház
                Ólompótló:
                Benzin adalék-ólompótló 250ml - WYNN'S - Üzemanyagadalék | Bárdi Autó Webáruház
                Olajat ilyet használok(a Stihl olaj nekem nem vált be):
                Interforst -Erdöszerte az Önök partnere. Husqvarna 2-Takt XP olaj

                A kosár nélküli tűgörgők is csak a saját közegükben jók.
                Ahogy Gyula-bá is írta volt négy féle szin jelölés. Mondjuk a fehérrel jelzett csapszeghez fehérrel jelzett tűgörgő tartozik ugyanigy a hajtókar stb.
                A legtöbb probléma abból van nem csak jawa esetén hogy az a gyártó aki csinál hajtókart az nem csinál csapszeget viszont csinál tűgörgőt. Nem igazán tudsz mindent megvenni ugyanazon gyártótól, ezért nem is lesz soha 100%-os.....
                CZsolti, wsievers és sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  dkari eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  .... Nem igazán tudsz mindent megvenni ugyanazon gyártótól, ezért nem is lesz soha 100%-os.....
                  Ez az oka annak, hogy pl. egy modern sport motor csapágyait (sikló) csak a gyártól tudod megrendelni, arany áron, megadva a csapok méretét 0,001 mm pontossággal. Itt a tűrések +/- 0,0015 nagyságrendűek. Nem véletlen az, hogy ezeknek a gépeknek több milliós ára van és akkor még az anyag minőségről nem is beszéltünk.
                  CZsolti kedvelte ezt.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X