Közlemény

Collapse
No announcement yet.

FCs

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    FCs

    Sziasztok! P10 felújításáráról kerestem információkat és így találtam az oldalra. Pár hete folyamatosan olvasgatom és próbálok okosodni, hogy ne én tegyem fel majd sokadszorra a leggyakoribb kérdéseket.. Nem ismerem a Pannóniákat és összesen nem motoroztam 50km-t Pannónián, annak ellenére , hogy húsz éve Pannónia tulajdonos vagyok. A nyaralónk melletti szomszédnak volt egy oldalkocsis P10-e, gyerekkoromban mindig néztem, amikor elment a házunk előtt. Ahogy megöregedett, leállt a motorozással, mint később kiderült, az utolsó útján elvette a rendőr a forgalmiját, mert régen lejárt a vizsgája. A motor a fészerbe került, én pedig elkezdtem érlelni magamba a gondolatot, hogy megveszem. Egy másik szomszéd is hasonlóan gondolkodott, ki is próbálta, aminek árokba hajtás lett a vége, az orrdísz azóta is cserére szorul. Végül én vettem meg, és bár a blokkban alig volt kilométer, a siralmas külső miatt a felújítás mellett döntöttem. A motor szét lett szedve, de úgy hozta az élet, hogy nem maradhatott ott, ahol szereltem, ezért darabokban a garázsomba került. Másfél évig állt ott, és én nem örültem ennek az állapotnak, de úgy alakult az életem, hogy nem tudtam foglalkozni vele. Egy régi Pannoniás ismerős követte a motor történetét és végül úgy döntöttem, hogy továbbadom neki, hiszen nyugdíjasként van ideje foglalkozni vele. Ő folytatta a felújítást, jó pár alkatrész újra lett krómozva, kapott új ülést, de az ismerősöm váratlanul meghalt. Jó pár hónap után a fiával megbeszéltem, hogy visszaveszem a motort. Mivel a helyzetem sokat nem változott Budapestről visszakerült egy háznyira eredeti lakóhelyétől, a nyaralónk garázsába a motor, és ott töltötte az elmúlt 16 évet. Folyamatosan a fejemben volt, mindig tervben volt a felújítása, néha voltak fellángolások, hogy mivel nincs időm, helyem rá, nem én csinálom meg, egyeztettem Geiger Jenővel, akit ajánlottak nekem, de végül maradt ahol volt.
    Pár hónapja valami miatt egyre gyakrabban kezdett az eszembe jutni és egyre többet foglalkoztam azzal, hogy miként is tudnám az álmából felébreszteni a gépet. A fejemben célként az jelent meg, hogy a feleségemmel és két kisebbik gyerekünkkel együtt motorozunk hétvégenként / már amennyiben még mindig ülhet két gyerek oldalkocsiban /. Az itteni regisztrációm az első gyakorlati eleme a tettek mezejére lépésnek. Az eddigi olvasgatásaim alapján sok segítőkész ember látogatja a fórumot, előre is köszönöm mindenkinek a segítséget, amire szükségem lesz, és mivel nem vagyok teljesen elveszett műszaki témákban, remélem valamilyen formában és is segíteni tudok majd másoknak.

    FCs

    #2
    Kedves FCs!


    Szeretettel üdvözöllek a fórum tagjai között és remélem jól fogod magad érezni közöttünk!Átolvastam a bemutatkozásod,melyet tartalmasnak találtam és köszönöm,a közösségünk nevében.Úgy tűnik a P 10 sorsa rendeződni fog,a sok hányattatás után és kívánom,hogy a családoddal együtt,jó egészségben sok örömöt találjatok benne!

    A fórumon sok tudásanyag van felhalmozva és a letöltések rovatból,teljesen térítésmentesen letöltheted,a számodra kívánatos szakirodalom bármelyikét.A fórum szerkezetét,elég nehéz megismerni,de ha átlátod szinte minden témában találsz írást,amely a segítségedre lehet.Amennyiben kérdésed van,nyugodtan tedd fel,a válaszban valamely hozzáértőtől biztosan számíthatsz segítségre,-sőt néha egész társaság alakul,a problémakör köré.

    Nem kimondottan veterános témák is vannak,volt itt már szó,a kenyérsütésről,barackmagról,varrógépről és egyéb más dologról és ez így van jól.Politizálni nem szoktunk,esetleg egy kicsit,vulgáris szavakat nem használunk,legfeljebb egy kicsit,de azt is valamilyen torzított formában,a nőket tiszteljük és természetesen egymást is.Talán a fentiek miatt is működik ilyen régóta a fórum,van egyfajta önkontroll és emiatt,bár a valóságban sokfélék vagyunk,de mégis jól együtt tudunk működni.

    Üdvözlettel:Che (Kotasz József Orosháza)
    FCs, madorka és 7 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A fórumon sok tudásanyag van felhalmozva és a letöltések rovatból,teljesen térítésmentesen letöltheted,a számodra kívánatos szakirodalom bármelyikét.A fórum szerkezetét,elég nehéz megismerni,de ha átlátod szinte minden témában találsz írást,amely a segítségedre lehet.Amennyiben kérdésed van,nyugodtan tedd fel,a válaszban valamely hozzáértőtől biztosan számíthatsz segítségre,-sőt néha egész társaság alakul,a problémakör köré.

      Nem kimondottan veterános témák is vannak,volt itt már szó,a kenyérsütésről,barackmagról,varrógépről és egyéb más dologról és ez így van jól.Politizálni nem szoktunk,esetleg egy kicsit,vulgáris szavakat nem használunk,legfeljebb egy kicsit,de azt is valamilyen torzított formában,a nőket tiszteljük és természetesen egymást is.Talán a fentiek miatt is működik ilyen régóta a fórum,van egyfajta önkontroll és emiatt,bár a valóságban sokfélék vagyunk,de mégis jól együtt tudunk működni.

      Üdvözlettel:Che (Kotasz József Orosháza)
      Ez annyira tisztán van megfogalmazva,hogy érzésem szerint minden belépőnek:esküdnie kellene rá!!!
      FCs, -t5- és 2 további látogató kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Köszönöm szépen, nagyon ritka az interneten a kulturált diskurzus, örömteli, hogy vannak még ilyen helyek. Elsőre megkérdezném, hogy mi az itt szokásos módja a kérdésfeltevésnek? A felújítással kapcsolatban lenne jó pár, egy topikot nyissak az egész projektnek, vagy ahogy jönnek a kérdések úgy egyenként?
        -t5- kedvelte ezt.

        Komment


          #5

          Komment


            #6
            Üdv köztünk, és örülök a bemutatkozásodnak! Segítségből nem lessz hiány, szeretünk szerelni, a más motorját mindíg kissé jobban.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7

              Komment


                #8
                Ez teljesen így van hiszen ha másét csináljuk az segítség, a mienket csinálva munka!- főleg út közbenire érvényes mindez!Azt hiszem régen olvastunk ilyen tartalmas bemutatkozást. Kérdezz bátran itt vannak a témában jártas " Guruk" akár cél szerszámok gyártásában is hogy ne bosszúsággal tudd kezdeni az álmod megvalósítását melyhez jó munkát és kitartást kívánok. Üdvözlettel: Sepy.

                Komment


                  #9
                  Köszönöm, a tanácsokat! Az évek során sok időm volt fejben lejátszani, hogy mit is szeretnék, bár biztos vagyok benne, hogy sokaknak szentségtörés, és elnézést, akinek érzéseibe gázol, de sokáig versenyben volt egy Enfield alapjaira épülő / dieselbike.net/royalenfield/royalenfield.htm / dízel átalakítás, ami a helyi levizsgáztathatatlanság és - az amúgy működő - német vizsga költségei miatt lett elvetve / ettől még titkos tervem marad valami hasonló.. /. Végül a külsőre korhű, technikailag viszont a megbízhatóság érdekében a lehetőségek szerint a mai kor színvonalára hozott motor mellett döntöttem. Az eddigi olvasgatásaim alapján a főtengely tűgörgős átalakítása, japán dugattyú, elektronikus gyújtás / 12v, kuplunglamella csere, esetleg karburátor csere gyakori fejlesztés, de ezek közül csak a gyújtás, ami biztos, a többiről nincsenek részletes információm és szeretném majd az ezekben tapasztaltak segítségét kérnem, milyen előnyökkel/hátrányokkal járnak. Futómű és fék témájában még ennél is kevésbé vagyok tájékozott, de igyekszem bepótolni a lemaradásom..

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X