Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Zündapp

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Zündapp

    Üdvözletem mindenkinek!

    Az igazság az,hogy nem vagyok veterános,de én lassan igen elhagyván a 3x-et.
    Az apósom által került hozzám egy hiányosnak tűnő Zündapp moped. Az A21 re hasonlit,lehet az is,nekem nem sikerült biztosan megállapitani. Az adattábláján 1983-as gyártás szerepel,és typ 450-05 jelzés van,ezüst és fekete szinű,két sebességes kormányváltós,pedálos. Szeretném üzemképessé tenni,de fogalmam sincs hol is kezdjem.Minimális ismereteim vannak motorszerelés terén,valamikor volt Rigám,Simsonom,Mz Trophy-m.Minden tanácsnak,segitségnek nagyon örülnék!!! Én Miskolc mellett lakom.

    Üdv:L Balázs
    sepy, movisz és zsolt74 kedvelte ezt.

    #2
    Üdv köztünk! Én is borsodi vagyok, ha gondolod, tudok segiteni szerelés terén, bár Zündappom nincs :S
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Köszönöm a szives fogadtatást!

      Egyenlőre megpróbálom az alap dolgokat kideriteni a gépről,ezeket funkciójuk szerint működővé tenni.(gyujtás,üzemanyag ellátás,világitás) Kitalálni vajon mi hiányozhat,ha egyáltalán hiányzik.
      Szóval nem egyszerű a dolog.Ha konkrét hibát találok,és megoldását nem sikerül megoldanom,mindenképp jelentkezem!
      Köszönöm a felajánlásod!
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Nincs Mit! Nyugodtan tegyél fel képeket, ha jól emlékszem már van itt olyan tag, akinek A21 van.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Nos megnéztem a gépet,és azon túl,hogy a gázbovden valamiért 2 centivel hoszabbnak tűnik mint kellene,a tank alsó vége rettentes közel van a karburátorhoz,más komolyabb dolog nincs. A levegőszűrőn van egy drót hurok,ami egy csapantyút mozgat a szűrőben,de nem tudom minek kellene mozgatnija.
          Holnap teszek fel képeket,talán úgy könyebb lesz okosat mondani mindenkinek!

          Komment


            #6
            Click image for larger version

Name:	Kép0206.jpg
Views:	1
Size:	197.8 KB
ID:	128894Click image for larger version

Name:	Kép0207.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	128895Click image for larger version

Name:	Kép0208.jpg
Views:	1
Size:	195.4 KB
ID:	128896Click image for larger version

Name:	Kép0209.jpg
Views:	2
Size:	201.0 KB
ID:	128897Elnézést mindenktől,de tönkrement a számítógépem,és csak most sikerült szereznem.

            Akkor a képek,ahogy igértem:
            Legutobbi jelentkezésem óta arra derült fény,hogy valamiért nincs megfelelő gyújtása a gépnek,és nem indul be.
            Ahhoz sajna nem értek! (((
            Van egy a Simsonéhoz kisértetiesen hasonlító mágnes ami egy halom tekercs körül forog.A trafóig elmegy a feszültség,de onnan hol van,hol nincs szikra képződik. Kábelt cseréltem,pipa jó,gyertya jó!
            Mi lehet a gond?

            Komment


              #7
              Szia!
              Próbálj meg ideiglenesen feltenni egy simson gyújtótrafót-megszakító van? Ha igen , ott is lehet a hiba...első körben mosd le benzines ecsettel...a bowden hosszú -szerintem nem rávaló, vagy fent a gázkarnál hiányzik egy szabályzócsavar...ha menetes ott ahol a bowden csatlakozik,akkor kell oda egy szabályzócsavar, ha nem,itt elolvashatod hogy tudod megrövidíteni:http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...s-hazilag-150/
              Üzemanyagot kap rendesen?Benzines a gyertya?
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Szia!

                Kezdem az elsővel. -Trafó kimérés alatt,megszakító nincs a gépesben.
                A bovden gondot egyenlőre hanyagoltam,lekötött a gyújtás része.
                A gyertya benzines sőt,ha odahuzok neki fullad.
                köszönöm a javitási tippet!
                Még valami: Milyen tipusú gyertyát érdemes ebbe a mociba tenni,és milyen paraméterekkel rendelkezzen?
                Utoljára szerkesztve a következő által: Batyu; 2011 ápr. 18, 17:42.

                Komment


                  #9
                  Szia!
                  A ks 50 es Zündappokba a NGK B8HS típusú gyertyát ajánlják vagy pedig a NGK BR8HIX Iridium IX gyújtógyertyát(de az drága), szerintem ebből valameik jó lesz neked is. A hőértéke 8-es NGK számozásban. Ahogy nő a jelölő szám NGK-nál úgy közelít a hideg jelöléshez, annál gyorsabban vezeti el a fölös hőt az adott gyertya. Ez a 8-es az átlagosnál már hidegebb, vagyis nagyobb hőértékű, tehát komolyabb hővel járó motorokhoz használatos. Azért régi gyertyát vigyél a menethossz ellenőrzéséhez, de szerintem jó lesz.
                  Ha fullad akkor első sorban próbáld meg légszűrő nélkül elindítani, lehet hogy koszos és nem kap elég levegőt...ha nem segít lehet még gyújtáshiba és karburálási hiba is(utolsó legyen,hogy a karburátort elkezd tekergetni-mikor már kizártál minden mást)
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok!Tisztelem a munkásságotokat,kitartásotokat,áldozat készségeteket a Zündapp veterán motorok megmentésével,életben tartásával kapcsolatban.Én is fanatikus vagyok de egy másik kategóriában.Hozzám került ez által egy tipus idegen vázban egy Zündapp Gts 50ccm valószínűleg 5 sebességes blokk,gyújtással együtt, karburátor nélkül.Nézegettem,hogy mennyi az ára,25 ezer től 500 euróig.Szeretném eladni,mert úgy gondolom valakinek nagyobb szüksége lenne rá mint nekem.

                    Komment


                      #11
                      Attys eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!Tisztelem a munkásságotokat,kitartásotokat,áldozat készségeteket
                      Szia !

                      Úgy néz ki,hogy nem tiszteled...a fórumon belül ajándékozni ,figyelmeztetni szoktuk egymást egy jó vételre,de nem hirdetünk !!!!!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Szerintem meg úgy néz ki,hogy nem hirdetés.A hirdetésben ugye ár meg van jelölve.Egy fél történet inkább,mert nem akartam regényt írni.Ha hirdetném már a jófogáson lenne,ezt hidd el nekem.S a tisztelet itt jön,hogy inkább egy veterán fórumon írtam ki magamból,mert itt lehet valakinek saját részre egy épített motorhoz éppen kell.De lehet vitázni,kötöszködni,csak előtte gondoljuk át még egyszer,hogy fordított esetben mi történne.Jó szándékra már többször ráfaragtam,úgy látom megint.

                        Komment


                          #13

                          Kedves Attys!

                          Nem faragtál rá semmire és köszönöm a jó szándékot,hogy felajánlottad a fórumtagok számára a Zündappot.

                          Ahhoz,hogy megértsd,hogy miért nem szeretjük a hirdetéseket,illetve az annak tűnő bejegyzéseket,vissza kellene olvasnod a fórumot jó időkre visszamenőleg.Volt egy időszak,amikor nagyon sok ember hirdetőoldalként kezdte el használni a fórumot,ami nagyon sok tagnak,többek között nekem sem tetszett,mert a fórum elsősorban a szakmaiságra épül és nem az üzletre.A hirdetések számára van,illetve volt a Veterán apró,ami valaha a fórum testvér oldala volt és nagyon elégedetten használtuk.Telt az idő és az apró,majd a fórum megálmodója és üzemeltetője TZ,nem győzte már az apróval kapcsolatos sok munkát és az apró működtetését más vette át.Sajnos az apró új arculatot kapott,amelyet nem szeretek,mert véleményem szerint nem áttekinthető illetve,ha keresek pl. egy adott valamit,akkor miért nézzek meg egyéb számomra érdektelen hirdetést.Úgy gondolom,hogy egy hirdetőoldal működtetése,amely ráadásul ingyenes,elég sok feladatot ró az üzemeltetőre,ezért reklámokat is kellene néznem,ha keresnék valamit az aprón.Gondolom a reklámokból keletkezik valamennyi jövedelem,amely esetleg fedezné az apró működését,ami rendben is volna,csak az a probléma,hogy így még több érdektelen dolgot kell megnézni.

                          Ma is megpróbáltam megnézni az aprót,de hamarosan felugrott egy felirat,hogy kapcsoljam ki a reklám blokkolót,egyébként nem engedett hozzáférni az oldalhoz.A reklámblokkolót természetesen nem kapcsoltam ki,mert nem szeretném,ha a gépemet elöntené a szemét.

                          A fentieket figyelembe véve,esetleg jó lenne a fórumon egy hirdető rovat,csak ezzel az lenne a probléma,hogy sok ember nem tudna mértéket tartani és akkor a fórum egy szakmai helyett üzleti oldallá válna,amire semmi szükség.Megjegyzem mások is szoktak itt néha hirdetésnek tűnő írást közölni,de nem jellemző.

                          Egyébként a figyelmeztetést nem kell mellre szívni,az Mátét ismerve nem volt rossz szándékú,csak mi egy páran régi tagok,ami nem kiváltság és nem is erény és arra sem jogosít fel senkit,hogy kioktasson másokat,-már annyi mindent át és megéltünk és megtapasztaltunk itt a fórumon,jót és rosszat is,hogy idegenkedünk a szakmaiságot átlépő dolgoktól.

                          Tudod,-mi inkább óvtuk és óvjuk a fórumot,hogy az sokáig tudjon még a hagyományos formájában működni.

                          Üdvözlettel:Che


                          Komment


                            #14
                            Üdvözöllek Che!
                            Megértettem írásod,tudom,hogy fórumon nem hirdetünk egyébként.
                            Hogy tiszta legyen a dolog,a fórum tagok számára,miért írtam az ominózus bejegyzést ide:
                            Nem szeretném olyan emberrel el üzletelni a blokkot aki további haszon szerzés érdekében venné meg.
                            Ha hirdetésként feladom,80%-ban biztos olyan csapna rá.
                            És itt próbáltam felhívni a figyelmet egy lehetőségre,a bejegyzéssel,hogy akinek kellene egy ilyen blokk inkább neki szetetném elpasszolni,mert viszont látnám esetleg egy vázban működő képesként,vagy egy másik blokkot fel újítanának belőle,SAJÁT célra,hobbiból fanatizmusból márka imádatból,egy fotón vagy egy rövid kis videón,lehet pont itt a fórumon.
                            A tiszteletet ezért "szívtam mellre".
                            Remélem nem sokan haragudtak meg rám.

                            Komment


                              #15
                              Kedves Attys!

                              Úgy gondolom nem haragszik itt rád senki.Amennyiben van rá időd és lehetőséged,gyere el Tiszakeszire a 6. találkozónkra és,ha megismersz bennünket személyesen,akkor rá fogsz jönni,hogy nem vagyunk egy haragudós típusú emberek,-sőt.Az a probléma ezekkel a virtuális ismeretségekkel,hogy pontosan olyanok,mint amikor skypon beszélgetek a Canadában élő barátommal,akit már nem láttam vagy tíz éve,hát jól meghányjuk vetjük a dolgokat,de csak nem olyan az,mint amikor a tűz mellett beszélgetünk és akár össze is ér a vállunk.Megjegyzem,hogy nem vagyok LMBTQ és egyéb beállítottságú már ami a vállak összeérését illeti.

                              Örülök,hogy itt vagy a fórumon és remélem van is kedved maradni!Ne érezd magad sértettnek!

                              Baráti üdvözlettel:Che

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X