Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Újonc vagyok - már megint

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Ha a rendszám van akkor okmániroda (vagy kormányablak vagy mi) ott van egy formanyomtatvány amit t kitöltve az illeték (talán 3000ft) befizetése után küldenek a központba. A végén meg ha szerencséd van megtudhatod hogy kinek a nevén volt a motor legutóbb. Ha még él akkor meg vele már lehet egyezkedni.

    Nem vagyok biztos abban hogy mindent jól írtam. De valami ilyesmi a dolog menete.
    Szergej67 kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Szerinted a hiányzó vázszám nem lehet akadály?

      Komment


        #33
        Olyan nincs,hogy nincs vázszám,az lehet,hogy nem látszik,mert le van festve,vagy manipuláltak rajta valamit,felhegesztették,kivágták,ráhegesztettek,rácineztek,...... .Nem olvastam vissza teljesen a régebbi írásaidat és nem tudom pontosan milyen motorról van szó,de itt kaphatsz segítséget,hogy az adott gyártmányú és típusú motor vázán,gyárilag hol helyezkedik el a vázszám.Javaslom,ha majd jönnek a válaszok és pontosan tudjuk,hogy hol kell keresni a vázszámot,akkor kapard le az adott területről a festéket kittet,meg a fene tudja mit és,ha fémtiszta minden,de még a környéken is és nem látni manipulációs nyomokat és mégsem találni vázszámot,akkor lehet kijelenteni,hogy nincs vázszám,amit nagyon nehezen tudok elképzelni,de azért lehetséges.
        zahi, Szergej67 és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Ez egy 559-es Jawa. Most nincs nálam, hanem a srácnál, aki bütyköli. Egy másik 559-es alapján nézte meg, hogy hol kell lennie, csiszolgatta, vakarászta, de csak annyit mondott, hogy nincs. De köszönöm szépen a válaszokat, most elkezdem intenzíven zargatni a gyereket.

          Komment


            #35
            Ja, és indulok az okmányirodába.
            -
            Nagyot nézett a néni, hogy mit akarok, adásvételit nem tudtam írni a vázszám miatt, rendszám alapján pedig nem találta meg. Viszont kaptam egy címet, ahonnan kérelmezhetem az adatokat. Kíváncsi leszek, hogy szóba állnak-e velem.
            Utoljára szerkesztve a következő által: Szergej67; 2018 ápr. 13, 10:15.
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Szergej67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szerinted a hiányzó vázszám nem lehet akadály?
              Jó pénzért az NKH-nál ütnek bele másikat ha minden más dolog rendben van.
              Előfordul ez, tekintve hogy még manapság is sokan fém tisztán hagyják a számokat így azok könnyen kirohadnak...
              (pedig egy réteg lakk elég lenne)

              Szergej67 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Viszont kaptam egy címet, ahonnan kérelmezhetem az adatokat. Kíváncsi leszek, hogy szóba
              Ez lesz az szerintem.
              Szergej67 kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Szervusz Szerjozska!

                Nem hagyott nyugodni ez a vázszám dolog és elmentem ma egy JAWA fanhoz,megtudni,hogy az 559 típusokon hol van a vázszám?Előszedtünk 4db. csupasz vázat és mindegyikben találtunk vázszámot.A vázszám a kormánynyak merevítő lemezébe van beütve,a menetirány szerinti jobb oldalon.A váz négyszög szelvényű része felett,de már a merevítő lemezbe,annak az aljától,úgy 10-15 mm.-re.Volt olyan eléggé rozsdás váz is,amelyen nagyon nehezen volt kiolvasható,de egy kis hüvelyk ujjas nyálas dörzsölésre egyből előhívódott.A vázon normális esetben meglévő váznyaktáblán szintén szerepel a vázszám a motorszámmal együtt.Sok esetben a váznyaktábla elkallódik,mert azt csak két szegecs tartja,vagy festés előtt levették és nem lett vissza téve a helyére,ennek utána kell nézned.A vázban a számot ott találod,ahol a második képen,az a nemzeti szín szerű csíkozás van!Nagyon óvatosan kell megtakarítani ezt a részét a váznak,hogy a számozás ne sérüljön!

                Üdvözlettel:Che
                Szergej67 kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Köszönöm szépen! Az utánajárást, és a törődést. Is.
                  Rögtön írtam a srácnak, hogy hátha nem ott kereste eddig.
                  Tegnap összeraktam egy két éve nem használt számítógépet, és az elveszettnek hitt fényképek ott voltak az asztalon. Elvileg akkor ott kéne lennie, ahol ez a bordó flekk van?
                  Most kitöltöm az adásvételi hiányzó részeit (már ami megvan hozzá), és elküldöm a kérelmet. Sajnos a 4-6 hetes prognosztizált válaszidő nem hangzik jól.

                  ---

                  Válaszolt is, neki teljesen máshol mondták, nem ott kereste. Remélem, a drótkorongja nem vakarja le a számot....
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Szergej67; 2018 ápr. 15, 10:31.
                  heeegany kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39


                    Jaj,-ne már drótkorong,meg legyező,-kézzel gyönyörűen,finoman,mintha a jány szoknyája alá nyúlnánk!Nem nagyon értem a mai embereket,van az a qrva flex,meg a fúrógépes drótkorong,aztán essünk neki és aztán van csodálkozás,hogy eltűnik a vázszám.

                    A JAWA sokkal finomabb megoldással tette bele a vázba a számokat,nem olyan mélyen mint mi a Pannóniába.Pontosan ott kell keresni,ahol a motor vázadon az a bordó (eredeti szín) flekk van!

                    Üdvözlettel:Che
                    Szergej67 és heeegany kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Jaj,-ne már drótkorong,meg legyező,-k
                      Sajnos a gépeken sok számot elsmirgliztek..pont a dudorokat csiszoltuk le"csak még most az egyszer."...!Ma a legjobb megoldásnak a finom drótkefét és a hőlégfúvót,esetleg disszus égetést ajánlok a homokfúvó is az éleket koptatja le,több lépcsős égetés drótkefézés a legcélravezetőbb és különböző irányból való fényképekkel az árnyékok elviselhető olvasást biztosítanak:ezután spray akrillakk és leragasztás a festés,homokfúvás....munkálatok ellen védendő !!!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #41
                        Elkéstünk. Megosztottam vele a tanácsaitokat, szépen, finoman, mert mégiscsak ő ért hozzá jobban (mármint hogy nálam jobban)...
                        De már késő volt...
                        Nem tetszik ez így nekem, nincs nálam a motor, legfeljebb csak levelezni tudok róla, nem tudom a festéket vakargatni óvatosan, hosszú ideig.
                        Annyit írt vissza, hogy "Nyugi".
                        Aztán egy számsort...

                        Komment


                          #42
                          Szervusz Szergej!

                          A fenti írásodból nem derül ki teljes egészében,de most akkor úgy értelmezhetem,hogy meg van a vázszám?Azt szeretném még tudni,hogy a vázszám,egyezik e az iratokban szereplővel?

                          A JAWA kapcsán keletkezett adminisztrációs problémák után,vond le a tanulságokat,mégpedig akármilyen jármű vásárlása esetén,még annak állapotfelmérése előtt,okvetlenül egyeztesd a járművön található összes azonosító szám és tábla,adatainak megegyezőségét az okmányokba beírtakkal!Egyetlen egy betű,vagy szám eltérése az összevetések során a későbbiekben,a különböző hivataloknál és szerveknél történő ügyintézés során,igen komoly problémákat okozhat!

                          Olyan jármű megszerzését a legjobb elkerülni,ahol a fenti hiányok bármelyike fennáll,továbbá nem a járművet birtokló személy neve szerepel az okmányokban,az-az nem ő a jármű tulajdonosa!

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #43
                            Természetes, ez nagyon jó lecke volt, biztos jól körbejárom a dolgot, ha lesz legközelebb. Köszi a tanácsot!
                            Igen, megvan a vázszám, el is küldtem az adatszolgáltatásra vonatkozó kérvényt Pestre. Sajnos iratok nincsenek, ez a következő probléma.
                            A motort végülis ingyen kaptam anno, ezért is nem jártam rögtön utána ezeknek a dolgoknak...

                            Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X