Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Érdekes, meglepő vagy különleges hirdetések a Veterán aprón

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    a jelenlegi lottó nyeremény kellene hozzá és egy új felfogás!!
    Ha megveszed készen mert van lecsó, akkor nem számít semmi. Ha geccsolsz vele évekig, beleteszed minden dugipénzed a felújításba, akkor félted. ( Könnyen jött, könnyen ment ....)
    sepy és taluga kedvelte ezt.

    Komment


      - rátojik a légy
      - szemmel verik
      - megirigylik
      Vááááá...Nagyon kész vagy ma...majd leestem a székről.
      sepy kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Egyszer szeretnék egy ilyet, de mit mondok a gyerekeknek - 2039-ig nincs csoki, fagyi, mozi, nyaralás, cipő, karácsonyi ajándék meg szülinapi torta, mert az 500-as Jawa drága.
        sepy, demeter és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          csikigabor, ...hány éves vagy ?

          Komment


            35. Nem értem a kérdés okát.

            Komment


              mert azért az egy viszonyitás alap lehet ,hogy 25 év múlva korai -vagy késői -e egy jawa ?
              ha most 20 körül vagy akkor nem is olyan nagy gond , ha átlagos módon szemléljük a dolgokat .

              --szerintem

              -ja én meg már vak vagyok --de még szerintem belefér
              sepy, madorka és taluga kedvelte ezt.

              Komment


                ha átlagos módon szemléljük a dolgokat
                Én úgy szemlélem, hogy egy átlagos melósnak, 3,5 évi nettó fizetése, vagy úgy, hogy egy miskolci 1,5 szobás lakás ára. És akár hogy is szemlélem, ez a hétköznapokban egy " használhatatlan luxus ". Nem vagyok álszent mert az én szívemet is megdobogtatja, de legyünk tárgyilagosak.

                Komment


                  egy átlagos melósnak, 3,5 évi nettó fizetése,
                  Valami nagyon szar helyen lakhatom!Még nem találkoztam olyan melóssal,akinek a közelében lett volna a fizetése.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    És akár hogy is szemlélem, ez a hétköznapokban egy „használhatatlan luxus”.

                    Igen , ezért is hagytam rá bőven időt a megszerzésére . Bár én meg olyanokat ismerek akinek 100 000 ftos telefonja 1.5 m es TV meg vadi új kölcsönre vett suzukija van ----aztán irigykedik rám ( lehet hogy igaziból ) , mert ugyi nem mindenkinek azonos ez értékrendje .
                    Titus, wsievers és 6 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      Nézzétek! Szerintem ez azért még nem az a kategória amit félteni kellene... Az a 10 000 Euró amit a bordóért kérnek /nem tudom mennyi az Euró jelenlegi árfolyama de legyen az egyszerűség kedvéért 3 000 000 Forint/ egy körülbelül 600-1000 köbcentis új motor árának felel meg /sőt esetenként még jó 1,5 millióval kevesebb is.../ . Akinek akkora álma, az tuti kigazdálkodja, még ha nem is 2 nap alatt. Ha már itt tartunk egyébként, ez egy restaurált 250-es Csepel ára, ami szerintem jóval használhatatlanabb, gyengébb és megbízhatatlanabb mint a Jawa, / akár mennyire közelebb is áll a magyar emberek szívéhez érthető okokból / mégis rengetegen ölik bele a pénzüket. Igazából kár ezekről a dolgokról nagy vitákba merülni, mert csupa szubjektív dologgal van a téma tele, de szerintem egy ilyen motor messze nem elérhetetlen /mondom ezt úgy hogy csóró egyetemista vagyok, de arra tanítottak, hogy legyenek álmaim, amiért érdemes dolgoznom/ még ha nehezebb is összehozni a rávalót, mint egy T5-ösre. Na most jöhetnek a beszólások, és megyek órára
                      Titus, movisz és 4 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        Még nem találkoztam olyan melóssal,akinek a közelében lett volna a fizetése.
                        A napi 8 órás nettó minimálbér 3.970 ft. Az heti 5 munkanappal 19.850 ft. Egy évben átlagosan 250 munkanap van. 3,5 év= 875 munkanap. 875 x 3.970 ft = 3.473.750 ft.
                        A számolás nem pontos, mert átlagokat vettem alapul. A fentebb emlegetett Jawa 10.000 euró= 3.100.000 ft. Ezek szerint, én már a fuvart, meg a papírozást is beleszámoltam, teletankolva.

                        Komment


                          Hát nem minimálbéres játékszer az biztos. Minta ahogyan a veteránozás önmagában sem az. Sajnos abban a világban élünk, amikor a minimálbér a létminimum fenntartásához éppen hogy elég, nem még hogy mellette hobbijai is legyenek az embernek. Viszont ebből nem szabad kiindulni szerintem. Egy ilyen motor célközönsége nyilván nem ezek az emberek. De hangsúlyozom ilyen jövedelem mellett szerintem még a legolcsóbb veteránokat sem egyszerű összerakni, vegyünk itt mondjuk egy T5-öst, ha már az előbb azzal jöttem. Az kijön 250-300-ból utcaképesen, és még ki is fog valahogy nézni. Ez körülbelül 90 munkanap gyümölcsét emészti fel, ami 3 hónap tehát több, mint negyed év... Egy olyan családban ahol az a kérdés esetleg h villany vagy vízszámlát fizessenek hó végén ez is egy elérhetetlen álom... Bárhonnan nézzük is sajnos.
                          Gabó_Racing kedvelte ezt.

                          Komment


                            Szerintem ez azért még nem az a kategória amit félteni kellene.
                            Ebből nem jön szembe veled az utcán naponta. Nincs belőle sok, ezért kell félteni. Eszmei értéke van.
                            egy körülbelül 600-1000 köbcentis új motor árának felel meg /sőt esetenként még jó 1,5 millióval kevesebb is.../
                            Ezekkel viszont Dunát lehet rekeszteni. A szalonba odaadják 0 forint beugróval, csak vidd már végre.
                            szerintem egy ilyen motor messze nem elérhetetlen
                            Most vezettem le ! 3,5 év ! És akkor nem ettél, nem ittál !
                            mondom ezt úgy hogy csóró egyetemista vagyok
                            Remélem lesz egy jó szakmád, jó fizetéssel, és akkor teljesülhetnek az álmaid.
                            sepy és taluga kedvelte ezt.

                            Komment


                              Nekem a lengőnyerges tetszik, úgyhogy meghagyom nektek.
                              Click image for larger version

Name:	jawa500.jpg
Views:	1
Size:	202.2 KB
ID:	139566
                              Titus, sinter és 6 további látogató kedvelte ezt.
                              Everything is better when you decide you don't care.

                              Komment


                                Gáláns vagy! Köszi! Tényleg szebb, de nem veszünk össze, mert nekem a fix nyerges is bejön.
                                sepy, CZsolti és joker kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X