Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elárulod a járműved márkáját az autós boltban, akkor is, ha nincs jelentősége?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Elárulod a járműved márkáját az autós boltban, akkor is, ha nincs jelentősége?

    Én soha, semmilyen körülmények között, semmilyen kényszer hatására nem vallom be, hogy amit kérek, azt egy Ural motorkerékpárhoz fogom felhasználni. Ugyanis az a tapasztalatom, hogy még szigetelőszalagot, egy nyolcas alátétet sem hajlandók ennek az információnak az ismeretében oda adni. Azt mondják, hogy nem ahhoz való.

    Az utolsó eset az volt, amikor azt a háromszáz forintos műanyag rendszámtartó keretet próbálták megtagadni tőlem”¦ azóta mindent tagadok!
    mátéapu, Ferke és 13 további látogató kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Teljesen igazad van, el kell ismerni. A múlt héten tőlem is megkérdezték vásárláskor, és mondtam, hogy Izshez, de valójában teljesen lényegtelen. Kértem egy Simson visszapillantót, meg ilyen préselt kormánybilincset is hozzá. Mondta, hogy a Simsonokon a gázszektorban van a visszapillantónak menet. Nyeltem egyet, és megismételtem, hogy Izshez kell. Mondta, hogy sajnálja, de olyat nem tud adni.

    Vettem univerzális rendszámtáblatartót is (lehet, hogy elhamarkodott volt?), azon nem akadtak fel.

    Komment


      #3
      Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a Simson Schwalbe gázkarja tökéletes az Izsre.

      Komment


        #4
        Nem egyszer előfordult, hogy BRISK N15Y-C gyertyát kértem. Azt gondoltam, hogy ebből baj nem lehet. Persze kiderült, hogy nem ez kell az Ural-hoz, stb,”¦ Szóval az igazán hülye szitu az, amikor kérek BRISK N15Y-C, gyertyát, majd a logikus kérdésre, hogy „mihez kell?”, kitérő választ adok. Ezután ugyanis, nem csak én hiszem azt, hogy velem szemben egy tökhülye áll, a szemén látom, hogy Ő is ezt gondolja rólam. Hiszen milyen hülyeség titokzatoskodni egy gyertya miatt. Aztán így állunk egy darabig egymással szemben, mint egy westernfilmben, méregetve egymást, amíg valamelyikünknek el nem fogy a cérnája, és megadja magát”¦
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #5
          Ezek a hozzászólások nagyon jók!De az éremnek is van másik oldala,mert ezekből a hozzászólásokból csak a vevő oldalából látjátok a dolgokat,ami így leírva
          laikusként még el is hiszik hogy mennyire hülyék a boltosok!Napi szinten találkozunk ezekkel a problémákkal,vannak tudatos vásárlók,akik valójában bejönnek az
          üzletbe,határozottak a vásárlási szándékukkal kapcsolatban.Csak ők vannak kevesebben!Többsége segítségre szorul,és elvárja hogy amit vesz az olyan is legyen
          amit betud szerelni.Vannak olyan típusú emberek akiknek fogalmuk sincs hogy a járművükhöz milyen alkatrészre volna szükségük és mikor megkérdezed
          valójában milyen járműve van rávágja határozottan hogy piros,és ebből adódik hogy többet kérdezünk a kelleténél,de ez csak a vevőket szolgálja!

          Komment


            #6
            dmotor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ezek a hozzászólások nagyon jók!De az éremnek is van másik oldala,mert ezekből a hozzászólásokból csak a vevő oldalából látjátok a dolgokat,ami így leírva
            laikusként még el is hiszik hogy mennyire hülyék a boltosok!Napi szinten találkozunk ezekkel a problémákkal,vannak tudatos vásárlók,akik valójában bejönnek az
            üzletbe,határozottak a vásárlási szándékukkal kapcsolatban.Csak ők vannak kevesebben!Többsége segítségre szorul,és elvárja hogy amit vesz az olyan is legyen
            amit betud szerelni.Vannak olyan típusú emberek akiknek fogalmuk sincs hogy a járművükhöz milyen alkatrészre volna szükségük és mikor megkérdezed
            valójában milyen járműve van rávágja határozottan hogy piros,és ebből adódik hogy többet kérdezünk a kelleténél,de ez csak a vevőket szolgálja!
            Ez oké! Én csak azt nem szoktam megérteni, hogy miért vitatkoznak velem, ha konkrétan rábökök valamire, hogy azt kérem? Attól tart esetleg - a konkrét példánál maradva, ami valóban megtörtén -, hogy visszahozom az "univerzális rendszámtáblatartót", hogy nem sikerült felszerelném, kérem vissza a pénzt?

            Igazad van teljesen abban, hogy két csoportja van a vevőknek. Sőt, én is bizonyos esetben egyik csoportba tartozok, máskor pedig a másikba. De ritkán tapasztalom, hogy sikeresen osztályoznak be, főleg ha kiderül, hogy Ural-ról van szó.

            A legbonyolultabb pedig az, ha szükségem van információra. Megkérem az eladót, hogy mérjük meg a dolog hosszát például. Ha ezen a ponton, még nem árultuk el, hogy mihez kell, akkor itt nagyon vigyázni kell, hogy el ne rontsuk...
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #7
              Én nem javítottam motorkerékpárt,és sok esetben azok az információk amit megosztotok velünk az sokat segít a legközelebbi vásárlónál a problémája megoldásában.

              Komment


                #8
                Anno simson n51 hátso teleszkop Mz Trophy 250 böl származott, kormány riga 12 röl, lábtarto mustang jawa rol, tükör jól emlékszem Mz röl volt. Szoval régen is hasonlo volt a beszerzés nem megmondani mihez kell csak azt,hogy kell megveszem és kész.

                Komment


                  #9
                  Látom egyedül maradtam!Ruja példáját olvasva ebből semmit nem tud felszerelni alakítások nélkül a Simsonra,lássuk a Mz vagy Trophy hátsó telónál a felső
                  teló szilentet is ki kell cserélni ahhoz hogy fel lehessen rakni,nem beszélve hogy a ülés nyulványon is hajlítani kell,Riga kormány:cserélni kell az összes bovdent
                  mert nem elég hosszúak,nembeszélve hogy a kezelőszervek sem férnek el,Mz tükör 10 es szárú,de nekünk 8 as kellene,Mustáng lábtartónál nem vagyok képben hogy elsőre vagy hátsóra gondoltál?Úgy hiszem ezeket az átalakításokat hogy megtudja oldani ahhoz kellünk mi is boltosok!Sok bosszúságtól mentjük meg
                  azokat a vásárlókat akik megosszák velünk ezeket az információkat.

                  Komment


                    #10
                    dmotor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Látom egyedül maradtam!
                    Nem maradtál egyedül, nyugi! Simson és MZ közti átmenetekről gőzöm sincs, mert nem voltak ilyen motorjaim. Én magam nem is lennék híve az alkatrészek ilyen jellegű csereberélésének, ha kapható megfelelő, az adott típushoz való cucc is. Már csak az esztétika miatt sem, de azt hiszem ez egy másik önálló témát érdemelne.

                    Ezt a témát, nem a nagy tanulságok miatt nyitottam, direkt ezért is a csevegőbe tettem, nem pedig valamelyik szakmai részbe. Arra gondoltam csak, hogy a hozzám hasonló ezoterikus márkák birtokosai is, biztosan sok vicces esetről tudnak beszámolni, amiken elröhögcsélhetünk. Hiszen nincs Dnper bolt, így egy MZ boltban, ha nem adják oda a visszapillantó tükröt azzal, hogy nem hozzá való, akkor az vicces. Se nem tanulságos, se nem szakmai kérdés. Eddigi hozzászólásaid alapján azt gondolom, hogy semmiképpen nem kell magadra venned ezeket a sztorikat. Gondolom, nem küldtél még senkit IZS, vagy Dnper boltba gyertyapipát venni.
                    Én csak ilyen esetekről fecsegtem itt...

                    Nézd meg a téma címét! A mondat vége az, hogy: „ha nincs jelentősége”
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      #11
                      Mindent meglehet oldani ,hogy mit kellett csinálni alakitani az szerintem mindegy anyagbeszerzés a lényeg erröl szoltak elöttem.De jol tudod valoban meghajlitottam a váz hátso részét ,és elsö teloban is volt emelés,riga kormány r12 régi típusunak nem volt olyan magas szára,de,hogy a bowden milyen volt arra had ne emlékezek már pontosan.

                      Komment


                        #12
                        Igazadvan!Térjünk át a viccesebb feléhez.Egyszer egy Apeh ellenőrzést úgy úsztam meg hogy jött egy úriember és határozott kérdéssel kért egy gyújtó gyertyát,
                        Visszakérdeztem milyen motorhoz,gondolkodik hát Simsonhoz,és milyen hőértékűt,hát nem tudom,és milyen típusút,ezzel teljesen összezavartam az elmélyét
                        és adtam neki talán Isolátort,úgy ahogy kell pénztárgép blokk pénz elvét köszönés elment.Párperc újra jön hozza a gyertyát köszöni nem kéri csak az árát
                        adjam vissza mert a számlaadást ellenőrizte.

                        Komment


                          #13
                          Na, akkor most vicc nélkül!
                          Hogy adtad vissza a pénzt? Számla stornozása, meg minden hülyéskedés egy gyertyával? Mondjuk ez továbbra is egy kiszolgáltatott helyzet. Én is vissza adtam volna persze. Pedig ez a reklamációnak egy elég érdekes módja.
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #14
                            Nézzétek! Én mindig elmondtam még a boltban, hogy pannóniához szeretnék vásárolni. És mindig meg is kaptam a kért árút. Azt nem tudom, hogy azért-e mert, nagyon morcos arcot vágtam, ha ellent mondtak, vagy mert határozott vagyok. Bár volt egy elég necces esetem mikor 18 colos külsőgumit kértem és mindenáron meg akarták magyarázni, hogy az összes pannónia 19 colos. Én hiába mondtam, hogy a P12 nem az, ezt nem akarták elhinni.
                            Végül azt mondam ne foglalkozzanak vele, majd megoldom, ha nem jó.

                            Komment


                              #15
                              dmotor:Nem maradtál egyedül
                              Novemberben jövök hozzád, ha már a múltkor nem sikerült találkoznunk))

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X