Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Nick magyarázás!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nick magyarázás!

    Ezennel útjára indítom ezt a témát.:-)))
    Ha valakinek van kedve mesélje el a nickje történetét. Mért pont ez, hogy alakult ki, stb..:-)))
    El is kezdem én.

    Szóval. TUZI
    Édes apámtól örököltem , csak Ő még nem nicknek , hívta, hanem csúfnévnek, ami nem is igaz. Nálunk vidéken mindenkinek volt egy "rendes" neve és egy "csúf" neve amin ismerték.:-)))
    A TUZI valójában TŰZI csak a kezdetek kezdetén ez a fránya net nem ismerte az ékezeteket és így lett TUZI.
    Barátaim, közeli ismerőseim, TŰZInek szólítanak, de hallgatok a TUZIre is. Olyannyira ,hogy drága nejem is ha nem figyelek, csak TŰZInak szólít arra reagálok.:-)))))
    TUZI=TŰZI=TŰZOLTÓ
    Soha nem volt Édes Apám, sem én tűzoltó. Csak éppen anno igen gyorsan közlekedett, ezért mondták , hogy megy mint a tűzoltók, így ragadt ránk a TŰZOLTÓ csúfnév. Én lettem a Ifj. TŰZOLTÓ majd örököltem és most már csak sámán TŰZOLTÓ vagyok.:-))) Szóval ezért vagyok én TUZI.:-))))

    #2
    Amikor óvodába jártam (ugye nem is olyan rég...) olyan jó kislány voltam, és annyira hasonlítottam külsőre is az angyalokhoz, hogy az óvónénim elnevezett Angyalkának, azóta mindenki így hív. Persze a családnak mindig is maradtam Annika, de ezt a nevet nem annyira csípem
    Kb 10-12 évvel ezelőtt,amikor elkezdtem az interneten randalírozni, egyből az Angyalka név jöhetett csak szóba. Sajnos ez a név,majdnem mindenhol foglalt volt, és a mai napig mindenféle számmal ellátva foglalt is.
    Az "AN"- előrag, az ANNA keresztnevemből jött, így lett ANANGYALKA.
    CZsolti, mátéapu és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Anangyalka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      óvodába jártam
      Nana!!

      Anangyalka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      jó kislány voltam,
      Nanana!!!


      Anangyalka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      külsőre is az angyalokhoz
      Külsőre oké, ezt még elhiszem.:-)
      CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Az enyém picit bonyolultabb és bizton gondolhatjátok hogy az ürge nem egészen komplett.
        Szóval ezzel a nick-el az index fórumán regeltem először. Ott is egy vasút témájú topicban , mivel eredeti képzettségem vasútgépész ü.m.
        Pályámat az GYSEV-nél kezdtem ott volt két egyedi a RÁBA által gyártott motorkocsi aminek (mint minden derék magyar motorkocsinak) a megjelölésében ott volt a "mot" szócska. Így Bamot701 ill Bamot702-nak hívták őket.
        A gépek egy nagyjavítás alkalmával új szintervet kaptak amit én dolgoztam ki (álszerényen megjegyzem hogy a GYSEV jáműveinek aktuális szinterve még mindig rokoni kapcsolatban van az anno általam kidolgozottal )
        Nos e munka kapcsán véletlenül lemaradt a "mot" megjelölés a gépek festéséről , ami osztrák vasútbaráti körökben hatalmas értetlenkedést és kérdésözönt váltott ki "új járművekett vett a GYSEV ?"
        Szóval kézjegyem e "tévnyomat". Mivel ez a nick mint írtam vasutas topicokban keletkezett , a dolog ott logikus. Itt nem. Ide egyszerűen átvettem .

        S- hogy lássátok melyik gépről van szó, íme:
        Click image for larger version

Name:	Ba701.jpg
Views:	1
Size:	49.2 KB
ID:	133272

        Üdv
        Ba701
        Attached Files
        sepy, Blackmumus és 9 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nekem nem kell magyaráznom szerintem...

          Komment


            #6
            korompaiistvan, a tied nagyon fantáziadús Sokat gondolkodhattál rajta

            Komment


              #7
              Nem kell álnevek mögé bújnom

              Komment


                #8
                Nekem se tul komplikált a nevem. Azért zsíráf, mert én is egy jó nagy állat vagyok (198 cm) és mindkettőnknek vannak érthetetlen részeink csak neki külső nekem meg belső. A hosszú i is erre mutat

                Komment


                  #9
                  Hosszú belső? na most megfogtál..vagy mégsem, de nem merek rákérdezni

                  Komment


                    #10
                    Az én nevem rettentő egyszerűen keletkezett. A feleségem becézett igy. Amikor beléptem az internet "világába" elkeztem ezt használni.
                    Érdekes dolgok akkor sültek ki a nevem miatt, amikor valamilyen közösségi oldalon beszélgetni lehetett személytelenül. Ekkor rendszerint nőnek gondoltak és flőrtölni keztek velem. Erre leginkább úgy reagáltam: " Baknyulak is vannak, nemcsak nőstények! " Erre rendszerint leáltak.

                    Komment


                      #11
                      Még jó hogy csak így becézett.:-((( Az Üveg tigrisben "Nyaligátornak" becézte Lalit a .....nem tudom.:-))))

                      Komment


                        #12
                        DCS = D-CSepel (a D betű pedig a Danuvia rövidítése)

                        (veterán motoros körökben bizonyára most sokan meglepődtek a rövidítések feloldásán... azok számára fejtettem meg a rövidítést, akik idáig külföldiül "díszíesz"-nek ejtették a magyar "décsét"
                        Utoljára szerkesztve a következő által: DCS; 2012 okt. 31, 21:00.

                        Komment


                          #13
                          Az enyém egyszerűen a "drágaszágom" gyári fantázianevéből jött. (ez talán egyszerűbb mint a 251OSB/56)
                          Attached Files
                          Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2012 okt. 31, 21:17.

                          Komment


                            #14
                            A nevem Balázs-innen a bazsi, a többit meg adta a hobbym....

                            Komment


                              #15
                              ......hát nekem van egy mosolyom .....

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X