Közlemény

Collapse
No announcement yet.

"Analóg" benzinszintmérő

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de ez egy formás „veteránt” sem csúfítja el. Később esetleg bánni fogod,hogy milyen kárt tettél a szép gépedbe.
    A ledes villanykütyüre gondoltál , ugye -- csak , mer a a másik megoldás egykoru a motorozással . Ja meg az autózással , ja meg a gőzmozdonnyal .

    Csak a kivtel igényessége , ami nagyon fontos .
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Igen- igen a legutóbbi oldalán voltak ilyen vízszint mérők a 424- esek oldalán ha jól emlékszem. Az motoron ma már nem az igazi.
      CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Szervusztok!


        Nem lesz nagy segítség,a benzinszint mérésére,de ha megígértem,bár jó régen,akkor teljesítem.

        Click image for larger version

Name:	DSCF4156.jpg
Views:	1
Size:	183.8 KB
ID:	140033Click image for larger version

Name:	DSCF4157.jpg
Views:	1
Size:	185.1 KB
ID:	140034Click image for larger version

Name:	DSCF4158.jpg
Views:	1
Size:	185.4 KB
ID:	140035Click image for larger version

Name:	DSCF4159.jpg
Views:	1
Size:	182.6 KB
ID:	140036Click image for larger version

Name:	DSCF4160.jpg
Views:	1
Size:	184.3 KB
ID:	140037Click image for larger version

Name:	DSCF4161.jpg
Views:	1
Size:	182.4 KB
ID:	140038

        A fenti képeken egy ős VW Bogár mechanikus Magura gyártmányú benzinszint jelzőjének műszere látható.Sajnos a jeladója ezidáig nem került elő,de az egy úszóval kombinált kétkarú emelőből áll.nem nagy "was ist das".Nekem úgy tűnik,hogy motoron ilyet alkalmazni elég nehézkes lenne,pontosabban én nem tenném.A képek alapjául szolgáló háttéren látható négyzetek 40x40 mm-es méretűek.

        Üdvözlettel:Che
        CZsolti, kollarg és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Az Amper nem a barátom -- csak egy kérdés ,ez itt nem a " melegvíz" ? Csak azt tudom , hogy régen se voltak hülyék --csak kevesebb bizbaszhoz fértek hozzá , ezért nem olyan csicsás , de azért jó lehet ez ?
          http://olx.hu/hirdetes/retro-folyade...tml#d2260335ec
          sepy, Fergusson és kollarg kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            de azért jó lehet ez ?
            Ötletes, ötletes - de én a benzinbe nem meríteném bele inkább. Lehet kevesebbet kellene aggódnom, de a pozitív meg a negatív elektróda közé jutó benzin/benzingőz a hengerben elég jó eredményekkel alakítja hőenergiává a kémiai energiát...
            kicsi76, Fergusson és CZsolti kedvelte ezt.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #21
              Megvegyem --450 Ft , aztán kpróblhatja aki akarja , persze nem motoron hanem csak kisérletnek
              sepy, Fergusson és kollarg kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                aztán kpróblhatja aki akarja
                Van egy főállású méhész cimborám, neki meg egy romos Mazda teherautója. Abba tök jó lenne hűtőfolyadék szintet kijelezni, mert volt olyan eset, hogy kevés volt a 10 liter víz 300 km-re...
                Fergusson kedvelte ezt.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #23
                  kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  de azért jó lehet ez ?

                  Ötletes, ötletes - de én a benzinbe nem meríteném bele inkább. Lehet kevesebbet kellene aggódnom, de a pozitív meg a negatív elektróda közé jutó benzin/benzingőz a hengerben elég jó eredményekkel alakítja hőenergiává a kémiai energiát...
                  Csak én láttam itt-- autó üzanyag szintjelző úszót ? Zsiga , Skoda ..........és valahány név a naptárban ---ott mint ha lenne egy + és - rádugva . Aztán egy rézdróttekercs oldalát nyalogatja 50 évig , le föl a lötyötő benzinben ( eggyeseknél pedig a mindig párolgó --csak 10 litert tankoltam )

                  Komment


                    #24
                    Nem beszélve a modernebb autók elektromos AC-iről, ahol a tank aljába van merítve a villanymotor és úgy működik.

                    Komment


                      #25
                      No most akkor jó lenne üza. minimum jelzőnek vagy nem?, ha igen légyszi vedd meg nekem. Köszi Jóker.

                      Komment


                        #26
                        Szervusztok . Minden "áron" , egyszerű és minimális benzinmérő kell valakinek , a következőket ajánlom: a karburátor és a benzincsap közé egy "T" osztót , a szabad végre pedig áttetsző "PVC" csövet , aminek a szabad részét rögzíteni a maximális benzinszint felett . A felső részbe egy visszacsapó szelepet is lehet tenni / amit otthon is el lehet készíteni /. Ennyi. Üdvözlettel.

                        Komment


                          #27
                          Én nem tudom mit mondjak, de ez az izé, ha szikrázik egyet érintkezéskor, akkor nemcsak új motorra, de új motorosra is szükség lesz.

                          - - - Updated - - -

                          dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szervusztok . Minden "áron" , egyszerű és minimális benzinmérő kell valakinek , a következőket ajánlom: a karburátor és a benzincsap közé egy "T" osztót , a szabad végre pedig áttetsző "PVC" csövet , aminek a szabad részét rögzíteni a maximális benzinszint felett . A felső részbe egy visszacsapó szelepet is lehet tenni / amit otthon is el lehet készíteni /. Ennyi. Üdvözlettel.
                          Ez túl egyszerű. Az MTZ-ken is ilyen van, meg a Fortschritt kombájnokon.

                          Komment


                            #28
                            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            No most akkor jó lenne üza. minimum jelzőnek vagy nem?,
                            Tényleg nem tudom --azért kérdeztem . Csak azér kötekszem mert azt nem értem , hogy ez szikrázik -az összes többi meg nem .

                            Komment


                              #29
                              Csak én láttam itt-- autó üzanyag szintjelző úszót ?
                              Amit én láttam, abban a jeladó egy ellenálláspálya volt - a régiekben komolyabb alkatrészekből, az újabbakban tulajdonképpen nyomtatott áramköri lapon lévő kis fém felületek. Ott is folyamatosan mér, tehát folyik át az áram az alkatrészeken és ebben van is némi rizikó, viszont az áramkör ezeken az alkatrészeken át záródik és emiatt kicsi a valószínűsége hogy bármi galibát tudna okozni az áram.

                              Ennél a speciális készüléknél viszont a folyadékon keresztül záródik a kör így a fotók alapján: amíg belelóg, addig vezet. Ha már nem lóg bele, akkor nem vezet, és a dobozban lévő kapcsolás a lámpán keresztül jelez, hogy lement a szint a beállított minimum alá.

                              Szóval lehet csak én vagyok - bocs a kifejezésért - beszari, de ezzel nem kísérleteznék.
                              Akkor inkább gyártanék lemezből gagyi fogaskerekeket (2 párat), pár egyéb alkatrészt és összehoznék valami hasonlót:

                              Moeller 10 in Swingarm Mechanical Fuel Sending Unit 035752 10 | eBay
                              Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2015 jan. 01, 22:06.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment


                                #30
                                Köszönöm , értem .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X