Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MOTALKO - Egy benzinkút krónikája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MOTALKO - Egy benzinkút krónikája

    Click image for larger version

Name:	gal5.jpg
Views:	1
Size:	124.1 KB
ID:	154221

    "A Motalko-Egy benzinkút krónikája egy speciális, 3D fotóanimációs technikát alkalmazó dokumentumfilm, mely az első magyarországi benzinkútnak és tuljadonosának, Landthaller Taszilónak a történetét meséli el. A film egy majd száz évet átölelő családtörténeten keresztül mutatja be, hogy miként sikerült, ahogy mindenki hívja, Taszi bácsinak az édesapja által 1936-ban alapított benzinkutat, édesapja 1945-ben bekövetkezett halála után az államosítástól megóvnia és megtartania. Taszi bácsi a mai napig nagy szeretettel szolgálja ki a a 7-es út mentén található benzintöltő állomáson a tankolni vágyó autósokat, ahol az egyik rekeszben ma is a Motalko, azaz E85 van éppen úgy, mint 76 évvel ezelőtt."

    Előzetes:



    A film weboldala: Nyitólap
    Che kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    ----és Taszi bácsinak van egy FIAT 850 sport coupe-ja ,gyakorlatilag gyári állapotban,egy dohos garázs végében -kézzel kersztbe beforditva.......valaha bezsabadult egy egér ,az kicsit megrágta--de nem ...-uram hogy képzeli ?..amig én élek..majd a gyerekek...stb.Majd kicsit megenyhül miután megnézi az én Coupémat ( hűűűdeszéép ,magacsináta?)aztán szomoruan sejtetni engedi hogy a gyerekek........

    Nekem is volt egyszer egy ilyen kútoszlopom...de nem tudtam ellenálni----kellett a házra (csak dafkó54 érti-- olyan volt mint a siófoki óra) -azóta a Lajos utcában a SHELL irodaházban áll.....
    apacsavo és Gabó_Racing kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szervusz Joker. Értem én, hogy a fenébe ne. Két szép üveghenger meg tulajdonképen minden az öntvény alapzaton kívül van egy helyen - a gazda nem értékeli, de egyre távolabb kerül tőlem - sajnos. Üdvözlettel.

      Komment


        #4
        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nekem is volt egyszer egy ilyen kútoszlopom...de nem tudtam ellenálni----kellett a házra (csak dafkó54 érti-- olyan volt mint a siófoki óra) -azóta a Lajos utcában a SHELL irodaházban áll.....
        Jártam egy időben a SHELL-hez, első programozói feladataimat onnan kaptam. Rémlik valami, az is, hogy alaposan megnéztem, de mégsem emlékszem rá sajnos pontosan. Ennek már több éve. Ha megfizették, akkor azért nincs ott rosszhelyen szerintem. Izgalmasabb helyszín mint egy múzeum és sokan megnézhetik nap mint nap.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #5
          Bizony -megfizették--ezért nem tudtam ellenállni. De az élet kárpótolt -mert szerintem nekem sikerült csak meg menteni komplett ÁFOR benzinkut együttest.
          barna és UK kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szervusz. "Csak" benzines kútfejed van ? Mennék hozzád levásárolni néhány jegyet , ha még lehetőség van rá. ( Régi szép idők ! ) Üdvözlettel.

            Click image for larger version

Name:	Üzemanyag jegyek 001.jpg
Views:	1
Size:	193.0 KB
ID:	130759
            barna, UK és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              ezekből mindent tudok adni de még a keréknyomásodat is tudom ellenőrizni
              és dafko54 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Szervusztok . Kis "történelem" . 64-65 évvel ezelőtti üzemanyagvásárlási könyvecske - akkor is nehezen lehetett hozzájutni az üzemanyaghoz ( sajnos ma is - régen a mennyiség szabott határt, napjainkban meg az ár ! ). A motalkó : etil-alkohollal kevert benzin. E 85 : bio-etanollal kevert benzin. A kettő így nem azonos ? Üdvözlettel.

                Click image for larger version

Name:	Üzemanyag - olaj 001.jpg
Views:	1
Size:	195.7 KB
ID:	130760 Click image for larger version

Name:	Üzemanyag - olaj 002.JPG
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	130761 Click image for larger version

Name:	Üzemanyag - olaj 003.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	130762

                Click image for larger version

Name:	Üzemanyag - olaj 004.JPG
Views:	1
Size:	152.7 KB
ID:	130763 Click image for larger version

Name:	Üzemanyag - olaj 005.JPG
Views:	1
Size:	141.7 KB
ID:	130764 Click image for larger version

Name:	Üzemanyag - olaj 006.JPG
Views:	1
Size:	163.6 KB
ID:	130765
                , UK és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Gyönyörű volt a felvétel,nagyon szép volt a kút.Én fiatal vagyok,de még én is tankoltam régi 88-as benzint a Jawa Mustangomba.300-ért tele volt...

                  Komment


                    #10
                    Az "Motalko - Egy benzinkút krónikája" c. film most szabadon megnézhető a film.indavideo.hu oldalon.
                    Motalko - Egy benzinkút krónikája

                    A témában a totalcar.hu is közölt egy cikket, mely a Veterán Autó-Motor 2002. májusi számában is megjelent:
                    Totalcar - Magazin - Az utolsó maszek benzinkutas

                    Komment


                      #11
                      Nálunk szépen esik a hó :Click image for larger version

Name:	P1130059.jpg
Views:	1
Size:	197.2 KB
ID:	134270Click image for larger version

Name:	P1130076.jpg
Views:	1
Size:	206.4 KB
ID:	134271Click image for larger version

Name:	P1130068.jpg
Views:	1
Size:	193.4 KB
ID:	134272

                      Komment


                        #12
                        Sosem értettem az olyat, aki benzinkutakat gyüjt...bár ez az autósnak/motorosnak olyan mint a mohikánnak a totemoszlop...minden héten áldozni kell előtte.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X