Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tupoljev amfíbia aeroszán

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tupoljev amfíbia aeroszán

    Szervusztok!

    Már egy ideje azon gondolkozom, hogy merjem-e ezt a járművet bemutatni nektek. Miért?
    Mert nem is motorkerékpár, nem autó, nem kötött pályás jármű STB.

    Az igazság az, hogy egy régi Veterán újságban olvastam róla . Addig nem is tudtam, hogy a Honvédségünk is használta a határőrségi feladatok ellátására. Nem is titkolom tovább, hogy csak összeollóztam a posztot, mert sokat nem is tudnék írni erről a gépezetről. Az újság nincs már meg, de az igen, hogy írásában a szerző említést tesz a nagy géphangról. Ebből kifolyólag ez a jármű a határon igencsak nehezen volt észrevehetetlen. Mondhatjuk úgy, hogy a "tilosban" járók is hamar észre vették és volt módjuk elrejtőzni.
    Ismerjük hát meg!:

    Tupoljev amfíbia aeroszán

    Click image for larger version

Name:	amfi01.jpg
Views:	1
Size:	167.8 KB
ID:	157538

    Propelleres Tupoljev amfíbia (kétéltű) aeroszán. 1970-től '80-ig a Fertő-tavon járőröztek vele a határőrök. A járgány jégen és vízen is tudott menni, vízen akár óránként 90-nel is. Igaz, egy óra alatt 40 liter benzint evett meg. Ez a példány az apátistvánfalvai határőr emlékhelyen van kiállítva.

    Click image for larger version

Name:	amfi_archiv.jpg
Views:	1
Size:	104.2 KB
ID:	157539
    Forrás:határeset blog: Tupoljev amfíbia aeroszán
    És a leírása a járműnek:http://users.atw.hu/sry/aligator_sit...an_amfibia.pdf

    #2
    Nagyon izgalmasan néz ki!
    Mint ahogy a hetvenes évek sci-fijeiben elképzelték az űrautókat. Vagy a Jetson családban. A test is kétszínű fényezéssel és króm díszlecekkel... szép lenne.
    Itt a Dunán még használnám is, csak hát az a 40 liter...
    OdinHEM, sinter és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Azért ez sem semmi, Rigában lőttem a múzeumban...
      Click image for larger version

Name:	P3152193.jpg
Views:	2
Size:	196.4 KB
ID:	144308
      taluga, OdinHEM és 5 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        De hogy a motorja felől se legyen kétségetek :Click image for larger version

Name:	P3150095.jpg
Views:	2
Size:	194.7 KB
ID:	144309
        taluga, OdinHEM és 5 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Itt a Dunán még használnám is, csak hát az a 40 liter...
          Nem akarlak elkeseríteni de ez a fogyasztás egy motorcsónaknál nem oly borzasztó sok. persze azoknál amik mennek is.
          Márpedig a 90 vizen iszonyatos tempó, a kormányost indulás előtt lehet bepelenkázták

          Komment


            #6
            Még ma is meglesne a Vizi Rendőrség ha elhúznál mellettük és akkor döbbennének meg mikor a sekély részen tovább repesztenél.

            Komment


              #7
              Már csak ezért megérné az a 40 liternyi benya.
              mikor a sekély részen tovább repesztenél.
              A mosolyuk tuti nem lenne őszinte...

              Komment


                #8
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Még ma is meglesne a Vizi Rendőrség ha elhúznál mellettük és akkor döbbennének meg mikor a sekély részen tovább repesztenél.
                A csillagmotorból és a nyagy motorhangból ítélve szerintem ha meghallanák felfelé nézve keresnék a zaj forrását

                Komment


                  #9
                  Szervusztok! Látom, hogy megérte ezt a csodát becitálni ide! Remek kis téma kerekedett ki.

                  Komment


                    #10
                    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A csillagmotorból és a nyagy motorhangból ítélve szerintem ha meghallanák felfelé nézve keresnék a zaj forrását
                    Az nem egy ural motor?

                    Komment


                      #11
                      ha ez hasonló elven működik, mint az igazi amfíbiák, akkor a hajó és a repülő keveréke, nem a vízen, hanem felett repül pár méterrel, párnahatás elvén, a gép teste/szárnya és a vízfelszín közé szorult levegőn halad, nagyon brutális méretű gépek voltak, nagy teherbírással, de volt szárnyuk, rövid fesztávú de széles és csónaktestük

                      Komment


                        #12
                        emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az nem egy ural motor?
                        Nem, hanem Dnepr. Láttam már ilyet repülőgépmotorként , önjáró ágyúként, autó, és aggregátblokként is. Bár az tuti, hogy nincs az az isten, hogy egy ilyen motorral szerelt gépre felüljek. Szerintem, akik megpróbálták, azokból hősi halottak lettek. Ilyen motorral a jármű gurulni se tud, repülni meg pláne nem.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 ápr. 24, 15:41.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          *Ilyen motorral a jármű gurulni se tud, repülni meg pláne nem.
                          Még szerencse hogy ez nem is gurul és nem is repül

                          Komment


                            #14
                            Azért ez sem semmi, Rigában lőttem a múzeumban..
                            Na ez tényleg a Jettson családból van! A rajzolók tuti látták!

                            - - - Updated - - -


                            Nem akarlak elkeseríteni de ez a fogyasztás egy motorcsónaknál nem oly borzasztó sok. persze azoknál amik mennek is.
                            Igen, és pont ezért nincs motorcsónakom...

                            - - - Updated - - -


                            Már csak ezért megérné az a 40 liternyi benya.
                            Mondjuk ez igaz!!!

                            Komment


                              #15
                              Igen, és pont ezért nincs motorcsónakom...
                              Na ezért van nekem vitorláshajóm... A szél még (egyenlőre) ingyen van...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X