Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Eszterga vásárlás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Az alsó fogaskerék,és a tengely között kb 0,7mm van.

    Komment


      #47
      Szervusz Kopizol!

      A keresztszánorsón lévő 18 fogszámú fogaskerékhez,alul egy 56 fogszámú kerék csatlakozik,mely szabadon fut a tengelyen.

      Javaslom,hogy a lakatszekrényt és az alapszánt,próbáld fel az ágy hosszának több pontján,a főorsó tájékán és a szegnyereg irányába esetleg az ágy végén.Arra gondolok,-esetleg nagyon meg van kopva az ágy.A legnagyobb kopás a főorsó körül szokott lenni és a legkevesebb a szegnyereg felől.Azt kellene megfigyelni,ahol kevésbé elvárható kopás van,vajon ott sem fér el a kiskerék?

      Üdvözlettel:Che
      Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2015 márc. 26, 20:11. Oka: Szópótlás
      heeegany és kopizol kedvelte ezt.

      Komment


        #48
        Erre nem gondoltam.Köszönöm a tanácsot.Holnap megnézem.
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #49
          Kedves Kopizol!


          A hozzászólásom után nem hagyott,nyugodni a gondolat és a műhelyben újra számoltam a fogszámokat.Két EAN-om van és mindkettőben 18 fogszám a keresztszánorsón és a hozzácsatlakozó szabadonfutó kerék 56 fogszámú,1.25 modullal.A tengelytávolságot nem tudtam megmérni,mert azt pontosan,csak szétszerelt állapotban lehet,de kiszámítva 46,25 mm..

          Nem tudom mennyire van szétszedve a géped,de az előző hozzászólásomnak,némiképp ellentmondva,először jó lenne lemérni,a tengelytávolságot.A méréshez,az alapszánt és a lakatszekrényt,össze kell szorítani,az osztósík között hézag nem lehet,mert pontatlan lesz a mérés.Amennyiben a mért tengelytávolság,nem egyezik a számítottal,akkor gond van,valaki belepiszkált.Olvasd át az első témában írt hozzászólásom!Sajnos az EAN ágyról nincs méretezett rajzom,így nem tudok olyan méretekkel szolgálni,melyhez viszonyítva ki lehetne mérni,az ágy kopottságát.

          Próbálok odafigyelni a problémára és amennyiben segíteni tudok,-próbálok.


          Üdvözlettel:Che
          heeegany, mátéapu és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X