Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szaktanács!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szaktanács!

    Érdeklődnék!
    Milyen anyagmegmunkálásra hasznosíthatók a régi "Poldi,szénacél,cobalt és kovácsolt-acél"kések?

    Hogyan élezendők forgácstörő,pozitív,negatív élezés?
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    #2
    A rendelkezésre álló anyagok megmunkálására alkalmasak, különböző formákban. Élezés pedig a kialakult gyakorlat szerint. Remélem tudtam segíteni. Ha további kérdés van szívesen állok rendelkezésre.
    mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A rendelkezésre álló anyagok megmunkálására alkalmasak
      Láttál már olyat?l Én tanuló koromban használtam utoljára:a-50-es hatszögből esztergáltunk csavarokat,hűtővízzel frissen köszörült késsel volt mikor végig ért eltűnt a kés eleje lekopott!A hűtővíztől nem látszott,hogy a kés fogy nem az anyag.Ez kb.35-évvel ezelőtt volt.
      Efféle szerszámmal csak speciális helyeken lefejtőmarógép-kés és egyedi alakmegmunkálásoknál tudom elképzelni ezért érdeklődtem hátha tud konkrét dolgot:anyagminőséget technológiát valaki.

      Nekem speciel bontott rugóacélra kellene beszúrást és menetet esztergálni,felhegesztett tengelyt felszabályozni csapágyméretre-seigerhornyot beszúrni,furatba balos-menetet vágni,C-45,C-60 anyagot leszúrni megmunkálni?
      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2015 máj. 31, 04:53.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Én tanuló koromban használtam utoljára:a-50-es hatszögből esztergáltunk csavarokat,hűtővízzel frissen köszörült késsel volt mikor végig ért eltűnt a kés eleje lekopott!A hűtővíztől nem látszott,hogy a kés fogy nem az anyag
        Ezek a kések csak erre voltak jók ! Én is elsőéves tanulóként használtam ilyet utoljára. A kovácstanulók lekalapálták, a forgácsolótanulók ,pedig ezen gyakoroltak. Van néhány most is a polcon, de meg se próbálom vele a munkát.
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nagyapám kecskelábas transzmisszíós padján volt belőle egy két darab , amit leginkább méret nélküli "farigcsálásra " használt , ahol nem volt fontos a pontosság . Esetleg szines-fémekhez puhább anyagokhoz nem használható ?
          mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szervusz! A puhább anyagokhoz -fémekhez jók csak. De jól megélezve nagy forgácsalkotó éllel. A lényeg, hogy ne legyen kenődő és porra törő a forgács.
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              kicsi76

              Elnézést kérek:kicsit túl voltam pörögve!

              - - - Updated - - -


              A puhább anyagokhoz -fémekhez jók csak
              Én is erre gondoltam,de bizonyosságot akartam:köszönöm mindenkinek!
              sepy és pasetta kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Üdv!
                Segítséget kérnék gyújtás ügyben, Jawa 250/559 es felújításához. Zalamegyében nem találok szakit aki újrafűzné nekem a mocit, amit még én is megcsinÍ lnék, de mz ts gyújtást javasoltak hogy az rakjak bele amit most senki nem válal.
                Ha valaki tudna szakembert, vagy tanácsot adni azt szívesen venném!
                Köszönöm!

                Tapatalk-kal küldve az én thl T6S-el

                Komment


                  #9
                  Javaslom neked, hogy előbb a saját rendszerével tedd működőképessé. Azután lehet próbálkozni. A ts dinamó fejjel lefelé megy fel rá, ha jól tudom, mindenféle átalakítás nélkül.
                  emu és CZsolti kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Az 559 dimamojanak a teljesitmenye halovany mivel manapsag kotelezo a vilagitas nappal is. Persze a gyari 25W os elso izzoval ugy is elmegy de azzal meg sotetben kihivas a motorozas.A masik gyenge pont a gyari, dinamora epitett fesszabalyzo amit nehez beallitani.
                    En azt javasolnam hogy szerezz egy 634 vagy CZ350 es dinamot a hozza valo szabalyzoval. Az mar 75W-ot tud a regi 45 wattja helyett. Azzal marvigan elleszel es at se kell alakitani mechanikusan semmit. Vigyazz azonban az a dinamo mar negativ testelesu.
                    emu és sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Javaslom neked, hogy előbb a saját rendszerével tedd működőképessé. Azután lehet próbálkozni. A ts dinamó fejjel lefelé megy fel rá, ha jól tudom, mindenféle átalakítás nélkül.
                      A TS dinamónak mekkora a teljesítménye?

                      Komment


                        #12
                        60 W, viszont jobb a megszakítója is.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 júl. 30, 10:50.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          Én nem a megszakítót mondanám elsősorban sőt igazából nem is tudom miért lenne jobb a TS megszakítója. A dinamó háza viszont mechanikusan stabilabb , merevebb . Ha valaki agyonhúzza a a JAWA dinamó két rögzító csavarját akkor a dinamóház igy az a lemez is amelyen a megszakítóalaplap van deformálódik ami az állítást nehezebbé teszi. A TS dinamó felszereléséhez tudomásom szerint egy 2 mm közgyűrű kell. Valaha én is terveztem hogy MZ dinamót teszek fel , de aztán elálltam tőle mert át kellett volna alakítani kétmegszakítósra, vagy trabi jeladósra . Időközben tudtam szerezni jó áron egy 75W-os Jawa dinamót most az van fenn egy VAPE elektronikus szabályzóval. Kiválóan üzemel.

                          Komment


                            #14
                            Időközben tudtam szerezni jó áron egy 75W-os Jawa dinamót most az van fenn egy VAPE elektronikus
                            Kedves Ba701!

                            Tudnál, valamikor egy használható fotót küldeni róla? megköszönném

                            Üdvözlettel...

                            Komment


                              #15
                              Click image for larger version

Name:	$_12.JPG
Views:	1
Size:	21.2 KB
ID:	146040

                              Kedves Fergusson. Gondolom a VAPE szabályzó érdekel . Itt a kép.

                              Üdv
                              Ba701

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X