Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mini eszterga vagy ceruzahegyező?!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    van egy hasonló esztergám,használaton kívül, háromlépcsős ékszíjtárcsával (eredetileg laposszíjas volt) az eredeti motorjával.
    Ha gondolod megkapod a motort kölcsönbe, azt ha jó akkor tudod mit kell keresni, ha nem akkor világos hogy ennél nagyobb kell, ha közben ráunsz akkor nem kell venni.
    Hát, ez valóban nagy segítség volna! 220-as a motor?

    Komment


      #17
      Attached Files
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        a motoron a legkissebb lépcső nincs használva mert megcsuszik,a gyorsabb fokozatok csak egyedi ritka alkalmak.a lényeg az ideális fordulat apró munkákhoz 300-500-ig gyorsabb csak a csiszolásokhoz kell viszont azzal sem jó sietni,az alapos nyugodt munka a jó munka(nem tudom miért kapkodom.)
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #19
          Az a szétnyűtt lánckerék minek van ott??
          Az a motor első saccra 1,5-2 KW, kicsit túllépi a mini eszterga fogalmát
          E 400-on sincs akkora

          Komment


            #20
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a motoron a legkissebb lépcső nincs használva mert megcsuszik,a gyorsabb fokozatok csak egyedi ritka alkalmak.a lényeg az ideális fordulat apró munkákhoz 300-500-ig gyorsabb csak a csiszolásokhoz kell viszont azzal sem jó sietni,az alapos nyugodt munka a jó munka(nem tudom miért kapkodom.)
            Ötletes a motor felfüggesztés!!! Köszönöm!

            Komment


              #21
              Ekkora motorhoz már nem kell spanoló külön a súlyánál fogva teszi azt. Ez megoldás lehet kisebbnél is csak + súly kell pl. vastagabb kazánlemez talp.

              Komment


                #22
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ekkora motorhoz már nem kell spanoló külön a súlyánál fogva teszi azt.
                Sajnos a 220v-os motor nem erőből,hanem lendületből indul,ha megvan feszítve a szíj,akkor legtöbb esetben nem tud forgásba lendülni ezért :megkellett lazítani a spanolót kipörgetni a motort és terhelni.Ezért a súlyra bíztam a feszítést és megemeléssel biztosítottam az elindulást.Ma már elég erős a motorom az elinduláshoz,előre és hátra is,de megfeszítve ma sem lenne képes kipörögni.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment

                Ugrás az oldal tetejére
                Working...
                X