Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Schwalbe átalakulás, avagy 67UR1 SCHW4L83

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    amint tudom lefényképezem és felrakom. egyedileg gyártottam 1/2 " csőböl meg erős laposvasból. a rugót kísérletezéssel raktam fel.az egészet felhegesztettem a taposó tartónyúlvány tövébe.
    most látom hartyáni vagy :-) gyere át és nézd meg, itt a számom:06302021338

    Komment


      Megvan a gyári, mert megvettem, de rúgó is új volt. Közben megírták, és bevált, mert a hátsó fékkarba és a sztenderbe kell akasztani a rúgót, mivel nekem még a régebbi kiadás van, mint a Tiéd.

      Komment


        korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        hátsó fékkarba és a sztenderbe kell akasztani a rúgót,
        Bizony! És az húzza vissza a fékpedált is!

        Komment


          Gondoltam rá, de mivel akkor még eléggé darabokban volt nem mertem elsőre beakasztani, inkább kérdeztem.

          Komment


            Gyuri!
            Mondj valami újat!

            Komment


              Helló! Új vagyok itt és gondolkodom egy hotrod schwalbe építésében.
              Nagyon tetszik az ilyen mértékű ültetés (lsd. 31-es komment), érdeklődnék, hogy hogyan van megoldva, mert gondolom nem csak a teló van rövidítve? Esetleg ha van képed róla burkolat nélkül akkor szívesen megnézném.
              Vagy estlég más valaki aki vágja, hogy ez hogyan van megoldva akkor magyarázza már el.
              Előre is köszönöm!
              Egyébként le a kalappal a többi építés előtt is...

              Üdv: Töci


              Érdekes, hogy ezzal a kérdéssel kapcsolatban még nem érkeztek kommentek.

              Pedíg engem is nagyon érdekelne a dolog...
              Utoljára szerkesztve a következő által: koneone; 2013 aug. 13, 04:25.

              Komment


                Egy nagy kérdés!
                Én is építettem 1 MZ blokkos schwalbit, most lett "kész", és ebbe még schwalbe hátsókerék van(fagaskerék, fék) De van 1 16-os Mz hátsókerekem, láncherékkel, tengellyel, fékkel. Belefér a lengővillába? Nem fog máshol futni a lánc? Féket meglehet csinálni? Előre is köszi!

                Komment


                  Üdv mindenki!

                  Eltűntem nagyon, csapkodom is a kézfejem büntetésül...

                  Nos. Az van, hogy az élet zajlik, sajnos nem mindig - alapvetően ritkán - hozza, amit várunk, de ez mellékes.
                  Szóval minden okkal történik, a "hallgatagságom" is.

                  De előre tekintünk, nem hátra és így újult lelkesedéssel nézünk szembe azzal, ami előttünk áll.

                  Jelentem, Schámli úr jól van!!! Kicsit kalandos időszak van mögöttünk, egy két alkotórésznek még ki kellett forrnia magát, de alapvetően hibátlan a szerkezet (....mostmár )

                  ( Jelenleg épp egy környékbeli szaki szaktudását tesztelem, mert egy görgőscsapágy csere az előző "szakinál" -nagy név egyébként- nem sikerült valami túl jól. Illetve a csapágy csere rendben, csak a célszerűen vastag hengertömítést kicserélte a bácsi egy gyári méretűre, hiszen az a gyári méret ...
                  ...igen, a megnövekedett kompresszió okozott némi galibát, szóval ezért az új bácsi)

                  Pisti, aki Monorierdőn összerakta, tökéletesen alkalmas lett volna mindenre, de picit a távolba került, mivel időközben Pestre költöztem. Úgy gondoltam, nem árt, ha a közelben is találok számomra megfelelő szerelőt.

                  Kihangsúlyozom, nem vitatom a "gyáriértékes" szakember tudását, inkább a kommunikációs és ízlésbeli különbségek fújtak felhőket a sziporkázó nap alá.

                  No de vissza a picihez.

                  Teszi a dolgát,a váz nem csavarodik,a motor csodásan indul, könnyfakasztóan szép alapjárata van és még mindig leszakad a vesém menet közben .

                  Érettebb fórumos társaim megnyugtatására: Bár nem szándékozom megválni tőle, találkozón megmutatós, néha vasárnap előtolós motorrá minősítettem.

                  ...mert hogy...



                  Új projekt lépett a színre!!!


                  Előlegként csak pár gondolat:

                  -Rendszámos
                  -Műszaki vizsga van rajta
                  -Biztosítása rendezve
                  -A nevemen van

                  És kevesebb biztosítékot fog kiverni, mint Schámli úr

                  Sőt, azt hiszem egyet sem.

                  ...de erről picit később, egy új topikban aminek a neve ez lesz: B67


                  Természetesen Schámliról teszek fel vidót (tudom hogy ígértem, lassan, de betartom!).

                  Addig is egy pár kép egy mopedes felvonulásról, ahol majdnem közönségdíjasok lettünk Picivel

                  Click image for larger version

Name:	hosok tere.jpg
Views:	1
Size:	97.3 KB
ID:	141464Click image for larger version

Name:	andrassy.jpg
Views:	1
Size:	118.2 KB
ID:	141465Click image for larger version

Name:	andrassy zebra.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	141466Click image for larger version

Name:	arpad hid.jpg
Views:	1
Size:	151.8 KB
ID:	141467Click image for larger version

Name:	mad max.jpg
Views:	1
Size:	93.8 KB
ID:	141468Click image for larger version

Name:	oktogon.jpg
Views:	1
Size:	134.1 KB
ID:	141469


                  Üdv mindenkinek !

                  Komment


                    Schámli úr téli felkészítési időszakát éli meg, hogy a tavasz kellemes napsugaraival együtt ő is beragyogja az utakat.

                    De addig is egy kis videó ( nem kímélős :/ ).

                    (Azóta előre kapott kettővel kisebb fogaskereket a kellemesebb fordulatszám elérés miatt...)

                    Megjegyzésként: a méhtelepről lett megmentve, viszont örömmotornak készült, tehát nem feltétlenül érezhető a kor tisztelete a felvételen, de tudom, aki idáig követte az eseményeket tudja, a tisztelet jócskán teret kapott, nyilván egyéni ízlés szerint.

                    Szeretettel a hideg napokra:

                    Komment


                      Szia Lc 9246. Új vagyok itt a fórumon. Egy kis segítségre, infóra lenne szükségem a simson schwalbe-d egyedi tükrére lennék kíváncsi! Stárra szeretnék majd csinálni egy olyan tükröt, mint ami neked van. Nagyon bejött nekem a gépeden , nagyon állat vele! Esetleg tudnál róla képet küldeni privátban mondjuk.Vagy megadhatom az emailem is ha úgy jobb neked?. Írtam neked privát üzenetet is ide a fórumra! Köszi előre is és várom segítségedet. Köszi szia

                      Komment


                        Schwalbe úr 2020-ban... Üdvözlet minden szurkolónak

                        Komment


                          67UR1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Schwalbe úr 2020-ban..
                          Igen ezen úton kijelentem:kimeríti a btk.közúti szabályok be nem tartására való :felkészülés minden fokozatát.Mz-blokk .........félrevezetjük a népet??????
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Igen ezen úton kijelentem:kimeríti a btk.közúti szabályok be nem tartására való :felkészülés minden fokozatát.Mz-blokk .........félrevezetjük a népet??????
                            Mátéapu.. ezt úgy emlékszem, már megbeszéltük 7 évvel ezelőtt.

                            Komment


                              67UR1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mátéapu.. ezt úgy emlékszem, már megbeszéltük 7 évvel ezelőtt.
                              Vajon mikor .........legközelebb jelentkezel,ismét észreveszem,vagy ismét elfelejtem?
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                67UR1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Schwalbe úr 2020-ban... Üdvözlet minden szurkolónak
                                Azok a kerekek az eredeti motorban ha jol emlekszem Gilera Kk -vagy Kz125 nogyn nem tetszettek ,de ennek a jarmunek nagyon jol all szerintem

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X