Közlemény

Collapse
No announcement yet.

3D nyomtató

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor konkrétabban. Az 516-os Czetkának van egy nagyobb 250-es testvére, aminek a hátsó sárvédője és a két oldalpanelja üvegszálas műgyantából csinálttal lett pótolva. szépen néz ki de ha hozzáérek ropog éd pattog róla a festék. Ahhoz hogy használható motor legyen egy viszonylag rugalmas műanyagból le kellene gyártatni.
    Van-e olyan készülék amivel ez összejöhetne és mi pénz lehet.
    Az üvegszálas anyag pedig elég jó. erős és könnyen javítható. Annó 4db K1-es versenykajakot és egy gyerekkajakot újítottam fel. Volt ami majdnem ketté volt törve... De mindegyiken voltak kisebb-nagyobb lyukak.
    A lényeg: Ha minden ki van rajta javítva műgyantával akkor lecsiszolod(szárazon, nem túl finomra de azért normális felület legyen) aztán Trinát zománccal (nitró hígítóval hígítva) egy réteg ködölva, 2 réteg telibe aztán ha kicsit kezd megszáradni a festék akkor nitró higító a pisztolyba és úgy még átfújva.
    A végeredmény szerintem elég jó. Szabad ég alatt tároljuk télen-nyáron a kajakokat vagy 7-8 éve. De még mindig egész jó rajta a festék. Persze ahogy végig lett húzva a kavicsokon ott már nincs rajta, de máshol nincs vele gond. Pedig, főleg a kajak teteje, olyan vékony hogy szállításnál eléggé behorpad. De elég rugalmas a festék.


    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyébként Heegany kollégával ezt próbáltam megtárgyalni Keszin, de tőlem független okok miatt nem emlékszem az eredményre
    Ez érdekes, mert én tavaly nem ittam sokat. De én sem emlékszek rá (valami rémlik hogy volt róla szó)

    Komment


      Abba gondoljatok bele, hogy a kis mozdony amit legutóbb feltettem, 100 óra nyomtatás, és csak 0,2mm rétegvastagság (0,05-ig le lehet menni de 0,1-el is jó már). Száz óra. Csak az orr kamra 13 és fél óra. Ez egy hatvan centi hosszú kis modell. Egy sárvédő ettől jóval több.
      Scanneléssel próbálkoztam már, de elérhető áron nem kapsz jó minőségű scannert, ami szépen dolgozik az 1-2 millió Ft áron van (Artec EVA pl, ipari).
      Egy sárvédőre még mindig a jó öreg kasznis mesterek lesznek a megoldás: gyorsabb, olcsóbb, jobb.
      A 3D nyomtatás ott játszik, ahol nincs előkép, nincs minta, nem lehet másként megoldani. Én nem fogok bele olyan építésbe, ami megvehető készen, mert nem éri meg. A 100 óra nyomtatást nem tudom megmondani, hány óra tervezés előzte meg... Tehát nem csak a nyomtatást kell kifizetni (óránként 1000-1500 Ft általában) hanem a tervezést vagy scannelést is! Az anyag ár nevetséges, mindehhez képest, pár ezer Ft.
      Ez olyan, mint amikor a legyártott küszöbért elkérnek x ezer Ft-ot - de hisz a táblalemez a Pekriqnél töredék ára, nem?

      Komment


        trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Abba gondoljatok bele, hogy a kis mozdony amit legutóbb feltettem, 100 óra nyomtatás, és csak 0,2mm rétegvastagság (0,05-ig le lehet menni de 0,1-el is jó már). Száz óra. Csak az orr kamra 13 és fél óra. Ez egy hatvan centi hosszú kis modell. Egy sárvédő ettől jóval több.
        Scanneléssel próbálkoztam már, de elérhető áron nem kapsz jó minőségű scannert, ami szépen dolgozik az 1-2 millió Ft áron van (Artec EVA pl, ipari).
        Egy sárvédőre még mindig a jó öreg kasznis mesterek lesznek a megoldás: gyorsabb, olcsóbb, jobb.
        A 3D nyomtatás ott játszik, ahol nincs előkép, nincs minta, nem lehet másként megoldani. Én nem fogok bele olyan építésbe, ami megvehető készen, mert nem éri meg. A 100 óra nyomtatást nem tudom megmondani, hány óra tervezés előzte meg... Tehát nem csak a nyomtatást kell kifizetni (óránként 1000-1500 Ft általában) hanem a tervezést vagy scannelést is! Az anyag ár nevetséges, mindehhez képest, pár ezer Ft.
        Ez olyan, mint amikor a legyártott küszöbért elkérnek x ezer Ft-ot - de hisz a táblalemez a Pekriqnél töredék ára, nem?
        És azért a 0,2mm nem a legszebb. Azon még gondolom kell a végén bőven csiszolni, kittelni...
        Mondjuk az adaptív rétegvastagság állítás rendkívül hasznos dolog. Vagy fél éve jelent meg a szeletelő progikban. Azért lehet vele csökkentei a nyomtatási időt a minőség jelentős romlása nélkül
        (automatikusan feljebb veszi a rétegvastagáságot ott ahol kevesebb az apró részlet és lejjebb ott ahol részletesebb a modell)

        Az az óránkénti 1000-1500 elég kevés. Itt mifelénk van 2000-2500 is. Bár abba már az anyag is benne van (ABS és PLA esetén kb ennyi).
        Egyébként egy kg PLA vagy ABS olyan 6-7000ft körül van. Egy sárvédőre azért nem egy kiló kell úgy gondolom.
        (Pannónia sárvédőből kiindulva mondjuk. Az van vagy 4-5mm vastag műanyag. Van is benne pár kiló, de még így 40 akárhány évesen is rugalmas )

        Komment


          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ez érdekes, mert én tavaly nem ittam sokat. De én sem emlékszek rá (valami rémlik hogy volt róla szó)
          Én arra emlékszem, hogy odarángattalak a motorhoz és megmutattam, hogy ilyet, és még arról is beszéltem hogy ennek ki kell azt is bírni hog egy esésénél teljesen visszagörbül.
          Majd ha még megérem akkor idén a szóban forgó motort viszem hogy értsd miért nem jó az üvegszálas műanyag (fiberglas).

          Komment


            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Én arra emlékszem, hogy odarángattalak a motorhoz és megmutattam, hogy ilyet, és még arról is beszéltem hogy ennek ki kell azt is bírni hog egy esésénél teljesen visszagörbül.
            Majd ha még megérem akkor idén a szóban forgó motort viszem hogy értsd miért nem jó az üvegszálas műanyag (fiberglas).
            Valami rémlik, de elég homályos
            Egyébként nem lehetne megoldás az, hogy a mostani sárvédőről csinálsz egy negatív mintát és valami nagyon kemény gumival kiöntöd? Az tuti nem törne akkor sem ha visszahajlik.

            Komment


              Én , kimennék március végén Reggio Emiliába , van ott több hegynyi ilyesmi . Még CZ is lehet , ott volt sok .

              http://camerclub.in-contatto.com/?ad...SAAEgJWTPD_BwE

              Komment


                Srácok, engem teljesen beszippantott ez a 3D nyomtatás.

                El is indítottam egy blogot a témában: https://zen3d.hu

                Elsősorban nem is nyomtatásról igyekszem írni, hanem a DIY 3D nyomtatók építéséről.
                Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                Komment


                  heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ABS az egyik legolcsóbb anyag, ebből vannak a bukósisakok és az autók lökhárítói
                  Én úgy tudom, hogy az ABS baromira nem olcsó. Lökhárítók sem ebből készülnek.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én úgy tudom, hogy az ABS baromira nem olcsó. Lökhárítók sem ebből készülnek.
                    3D-s nyomtató huzalok árait nézve az ABS és a PLA egy árban van. És ezek a legolcsóbbak. Az más kérdés hogy vannak olcsóbb műanyagok is, de azokat nyomtatásban nem használják.

                    Lehet, hogy a lökhárító nem abból van, de sok más dolog igen

                    Komment


                      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      3D-s nyomtató huzalok árait nézve az ABS és a PLA egy árban van.
                      A nyomtatáshoz nem értek.
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        Sziasztok! Bár nem magas röptű a videó, de kézi 3D nyomtatással alkot a mester. Azért az után munkálás kell.

                        Komment


                          https://www.youtube.com/watch?v=FolSj5vzaIY
                          Itt van pár videó az azóta készült gépekről

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X