Közlemény

Collapse
No announcement yet.

B125: a Totalcar első népi kezdeményezése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Köszönöm, én magam sokat tanultam mindebből! Ez tényleg bonyolultabb, mint ahogy első lelkesedésemben végig gondoltam.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #17
      Sziasztok!

      Szerintem meg lesz az 50 ezer aláírás feb 25 éig... úgyhogy ezeken majd később lehet gondolkodni, amikor a ház majd kitalál vmit, feltehetőleg úgyse lesz semmi az egészből...

      Üdv
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment


        #18
        Szervusztok. Van egy két gondolat, amit leírnék. A franciáknál ( 1997, én akkor olvastam, de nem találom az újságot - így csak emlékezetből- ) volt vagy 5-6 kategória . 50 ccm automata, 50 ccm mechanikus váltóval, X ccm.... és a végén ( 25 éves kor után !! ) 100 LE felett. A fokozatosság, és ők a motorizáció területén azért ( számszerűleg mindenképpen ) előbbre voltak / vannak ? / egy kicsit. A minden autós motorozzon előtte..... Nagyon jó lenne, de ez alkati ( nem találok jobb szót ) kérdés és ez nagyon sok embert kirekesztene a közlekedésből, mint gépjárművezető. Ezt a gondolatot tovább ragoznám olyan értelemben, hogy aki vezetett B-t, vagy egy évig, lehetősége lenne ( természetesen anyagiak ellenében, legálisan ) 1 óra rutin + 1 óra forgalom kapcsán mondjuk 10 tonna és 10 méter felett vezetni "valamit ". Nagy valószínűséggel ebből a nézőpontból egészen másként viszonyulna az esetleges forgalmi helyzetekben. ( Figyeljétek a buszvezetőket , rendíthetetlen nyugalommal - többsége ősz hajjal ! - tekintenek az előttük álló feladatra. / kivételek itt is vannak / ) Ennyi. Üdvözlettel Mindenkinek.

        Komment


          #19
          Tisztelt mindenki!
          Igazából nem értem hogy kinek, és minek van baja ezzel a kezdeményezéssel.
          Beleolvastam néhány hozzászólásba, és a következőket tudom mondani. (véleményemet)
          Az egyik hozzászóló azt mondta hogy az 50ccm motor nem képes 50-nél jobban menni. Ez így ebben a formában nem igaz, csak azért mert én már mentem, és láttam hogy akár 90km/h- val is tud némelyik menni.És itt mondják majd hogy de abból kevés van. Igaz de olyan autóból is ami képes 300-al menni. Azt sem tudom megérteni hogy miért kellene külön vizsgával korlátozni, (vezetési gyakorlattal). Csak azért mert az 50ccm-is motorhoz nem kell, MIÉRT? Biciklisnek miért nem? Fogalmazódik meg bennem a kérdés. Ugyan olyan veszélyes tényező az utakon mint a motoros! A másik hogy minden hülyeséget át tudunk venni másik országoktól, akkor a jót miért nem? Valamint az hogy a környezetünk védelme is fontos szempont lehetne, de sajnos sok mindenkinek pedig nem. Nem akarok senkit megsérteni, és megint elmondom hogy csak a véleményemet mondom(íróm) le. Lehet hogy az oktatok sírnak a legjobban, meg az illetékesek a minisztériumban hogy nem lesz bevétel? Meglehet valamilyen téren őket is érteni, meg nem is. Szerintem aki tud motorozni az eddig is motorozott 50ccm motorral, és igazából ő ülne át nagyobbra. Aki nem motorozott mert félt motorra ülni az ezek után sem fog.
          Vélemény lehet kritizálni !!!!

          Komment


            #20
            Szia!

            totya76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Igazából nem értem hogy kinek, és minek van baja ezzel a kezdeményezéssel.
            Beleolvastam néhány hozzászólásba, ...
            Ne csak "beleolvass"! Ha UK két utolsó hozzászólását (12. és 15. hozzászólás ebben a témában) elolvasod, akkor érteni fogod, hogy ez miért nem ilyen egyszerű. Miért lehet az, hogy esetleg Te is bosszankodni fogsz, ha bevezetik, és ennek számodra nem várt negatív következményei lesznek.

            Ha viszont nem olvasod el, akkor elég nehéz "vitatkozni".
            Sőt, ígérem nem is fogunk!
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #21
              Én attól még holnap osztom szét az íveket az összes cimborám között... piramisjáték alapon. Zsenge korunk és meggondolatlanságunk mögé rejtőzve fogunk majd leadni egy rakat aláírást. Lehet, hogy nem helyes, de nekem akkor is tetszik az ötlet;-) Semmi sem gátolhat meg...

              Na ez a hsz elég kommersz lett remélem, mellesleg én támogatom abszolút éretlen fejemmel a megmozdulást. Idősebb ismerőseim is, tehát nem a koromban van a hiba keresendő oka:-)

              Üdv
              Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2011 jan. 23, 20:22.
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #22
                stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Én attól még holnap osztom szét az íveket az összes cimborám között... piramisjáték alapon. Zsenge korunk és meggondolatlanságunk mögé rejtőzve fogunk majd leadni egy rakat aláírást. Lehet, hogy nem helyes, de nekem akkor is tetszik az ötlet;-) Semmi sem gátolhat meg...
                Nincs ezzel baj!
                ----------
                Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                Komment


                  #23
                  Tisztelt T Z!
                  Köszönöm a kritikát!
                  Tudod én akkor is így gondolom a dolgokat függetlenül amit írtál. De azért kicsit furcsa hogy vitatkozni akarsz. Én úgy gondolom hogy le írtam a véleményem, és nem vitatkozni akarok! Ezek után sem akarok vitázni!!!!!!!!! Valamint az hogy nem olvasom el az összes hozzáoszlást attól még véleményem lehet, (nincs kiírva hogy mindent el kell olvasni mielőtt hozzászólsz)
                  DE idézlek egy kicsit "Ha viszont nem olvasod el, akkor elég nehéz "vitatkozni". Sőt, ígérem nem is fogunk! "
                  Nem változott a te általad írottak valamint a te általad az U K hozzászólása után a véleményem!
                  Valamint a királyi többesszám!!!!!! Bocs de inkább töröljenek, töröljél ki a tagok közül!!!!!!
                  Sok sikert neked!!!!!!!!

                  Komment


                    #24
                    Szia!

                    Nem hiszem, hogy TZ meg akart volna sérteni... sztem csak vmi félreértés lehet.
                    Mellesleg én is teljes gőzzel támogatom a B125 megmozdulást és még nem ért semmi hátrány
                    Remélem megoldódnak a félreértések...

                    Üdv
                    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                    Komment


                      #25
                      totya76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Bocs de inkább töröljenek, töröljél ki a tagok közül!!!!!!
                      Ezt eldönthetted volna hamarabb is, akkor nem állok neki választ fogalmazni. Hajrá, óvatosan a paripával.

                      --- Ez még eszembe jutott: ---

                      totya76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      De azért kicsit furcsa hogy vitatkozni akarsz.
                      A fórumokon ez már csak így működik. Meg nem is írtad, hogy nem akarsz vitatkozni.

                      Komment


                        #26
                        Szervusztok. Vitatkozunk? Végigolvastam az előzőeket, de nem nagyon láttam , hogy vitatkoznánk ebben a témában. Nagyjából mindenki leírta, hogy mit gondol erről a kezdeményezésről. A pro és kontra gondolatokat alátámasztotta a saját érveivel és ennyi. Egyikünk sem jelentette ki, hogy csak ez, vagy az a jó és egyedüli megfellebezhetetlen megoldás, vagy szabály. Mindent sokféleképpen lehet magyarázni és lehet, hogy önmagában tökéletes. Több érvet öszzevetve meg érdekes dolgok derülnek ki. Valóban vannak kérdések , amik feketék és fehérek - a szürkével meg mi lesz ? - Kijelenteni, hogy ez jó megoldás, a másikat már nem is kell beszéd tárgyává tenni, szerintem botor dolog. Több magyaráztból kivenni a - vélhetőleg - jót és abból kialakítani egy szabályt , gondolom ez a járható helyes út. Sajnos a szabályokat - tiltásokat - mindig a tragédiák után revidiálják, hogy konkrétan ugyanaz ne ismétlődjön meg mégegyszer. Mi alapján döntöttük el , hogy melyik növény a "gyom" és melyik a szép illatos virág ? Kicsit ( nagyon ? ) hülyére sikeredet a gondolatmenet, de ez lett belőle. Megjegyzem, hogy a milyen kategóriával, mit lehet vezetni engem ez a kérdés egyáltalában nem érint - így ezzel kapcsolatban a gondolataimat osztottam meg -. A sinen haladó és áramszedővel működő berendezések kivételével vizen, földön és levegőben nagyjából elboldogulok. Ennek ellenére újat megismerni - az 50-eshez a 125-ös új -, csak némi elméleti és gyakorlati ismeretanyaggal lehet - felelősségteljesen -, mivel más tulajdonsággal és fizikai paraméterekkel szembesül a használó. Én ma sem tudom kijelenteni, hogy tudok motorozni - közepes képességű motorosnak tartom magam, ami az én "mércém" szerint azt jelenti , hogy igyekszem nem előidézni mások számára negatív szituációt a közlekedésben és idáig élve , különösebb sérülés nélkül hazaérni, ami idáig sikerült -, majd csak akkor, ha az orvos már nem fogja meghosszbbítani a jogosításaimat.Üdvözlettel Mindenkinek.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2011 jan. 23, 23:25.

                        Komment


                          #27
                          totya76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tisztelt T Z!
                          Köszönöm a kritikát!
                          Tudod én akkor is így gondolom a dolgokat függetlenül amit írtál. De azért kicsit furcsa hogy vitatkozni akarsz. Én úgy gondolom hogy le írtam a véleményem, és nem vitatkozni akarok! Ezek után sem akarok vitázni!!!!!!!!! Valamint az hogy nem olvasom el az összes hozzáoszlást attól még véleményem lehet, (nincs kiírva hogy mindent el kell olvasni mielőtt hozzászólsz)
                          DE idézlek egy kicsit "Ha viszont nem olvasod el, akkor elég nehéz "vitatkozni". Sőt, ígérem nem is fogunk! "
                          Nem változott a te általad írottak valamint a te általad az U K hozzászólása után a véleményem!
                          Valamint a királyi többesszám!!!!!! Bocs de inkább töröljenek, töröljél ki a tagok közül!!!!!!
                          Sok sikert neked!!!!!!!!
                          Eddig itt az volt a szokás, hogy elolvassuk egymás hozzászólásait, és ennek ismeretében véleményezzük azokat. A királyi többesszámot ezért mertem alkalmazni, mert a többiek is így szoktak cselekedni. Természetesen lehet véleményed anélkül is, hogy elolvasnád másokét. Talán nem elég udvariasan, de csak annyit próbáltam érzékeltetni, hogy ebben az esetben értelmetlen ütköztetni a véleményeket. Lehet, hogy vitatkozni nem akartál, de azt szereted volna, hogy véleményezzük és/vagy kritizáljuk a Te véleményedet. Ennek szinonímiájaként használtam a "vita" szót. Mindegy, nem ragozom tovább, talán most már érthető.

                          Ha barátságtalannak tűntem, akkor elnézést kérek, és ha megengeded nem töröllek ki!
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #28

                            Komment


                              #29
                              Sziasztok!

                              Itt az a probléma, hogy körülbelül a mérleg mindkét karjában ugyanannyi van, semelyik oldalnak nincs jobban igaza, mint a másiknak. Ez érzelmi kérdés csupán, hogy mi támogatjuk-e a kezdeményezést-e vagy sem. Ezért nemigen lehet erről vitatkozni, mert már ismerjük mindkét oldal érveit...

                              Üdv
                              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                              Komment


                                #30
                                stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Itt az a probléma, hogy körülbelül a mérleg mindkét karjában ugyanannyi van, semelyik oldalnak nincs jobban igaza, mint a másiknak. Ez érzelmi kérdés csupán, hogy mi támogatjuk-e a kezdeményezést-e vagy sem. Ezért nemigen lehet erről vitatkozni, mert már ismerjük mindkét oldal érveit...
                                Itt szerintem nincs ugyanannyi a mérleg két karjában, soha nem is lesz ugyanannyi. A probléma az, hogy sokan úgy gondolják, létezik olyan megoldás, ami egyértelműen javít a dolgokon. Továbbra is fenntartom azon véleményemet miszerint, ha ez a "népi" kezdeményezés valamilyen módon sikerrel zárul, az hosszú távon nem lesz előnyös azoknak, akik a motorozást nem kizárólag a munkába járás egyik lehetséges eszközének tartják. Én leginkább ettől tartok.

                                Továbbá itt jogszabály módosításról lenne szó, amit sok mindennek lehetne nevezni, de érzelmi kérdésnek semmiképpen nem. Valamelyest ismerve a magyar közlekedésbiztonsági és környezeti-levegőminőségi állapotokat, igen jelentős gazdasági előnyt kellene felmutatni, hogy egyáltalán komolyabban foglalkozzanak ezzel a felvetéssel.

                                Sok minden más dolgot kellene helyretenni, amikhez képest ez a kezdeményezés borzasztó gyerekes és marginális.

                                Mindazonáltal támogatom a tudatos polgár mozgalmakat, mint a demokrácia egyik megnyilvánulását.
                                Everything is better when you decide you don't care.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X